Meble do ogrodu – na jakie się zdecydować?

Własny ogród to nie tylko morze kwiatów czy ogródek warzywny, ale również miejsce do spędzania czasu na co dzień, w którym musimy na czymś usiąść lub też się położyć. Dlatego jeżeli planujemy wykonać dla siebie taki kącik do odpoczynku na świeżym powietrzu, powinniśmy zadbać o stosowny komplet mebli ogrodowych.

O czym pamiętać kupując meble do ogrodu?

Ogród i możliwość spędzania w nim czasu to rzecz która pomaga się zrelaksować i odprężyć wielu osobom. Aby jednak móc to robić potrzebujemy podstawowych mebli, przy których będziemy mogli usiąść, położyć się czy poczytać książkę. Jeżeli nasz ogród nie jest zbyt duży warto przede wszystkim znać umiar – lepiej wybrać mniejszą ilość krzeseł czy leżaków lub mniejszy stół, niż później nie mieć się gdzie ruszyć. Powinniśmy także zwrócić uwagę na jakość i materiał wykonania mebli, ponieważ każdy wymaga nieco innej pielęgnacji.

Meble całoroczne czy sezonowe – które lepsze?

Wybierając meble do ogrodu możemy zdecydować się na takie, które będą stały w nim cały rok lub takie, które na zimę schowamy do szopy czy garażu. Do tej pierwszej kategorii zaliczyć możemy meble wykonane z metalu, wytrzymalszego plastiku, szkła czy odpowiednio zaimpregnowanego drewna. Natomiast jeżeli wolelibyśmy meble z wikliny, wyplatane, wykonane z delikatnego drewna lub lekkiego plastiku to musimy również zadbać o to, by mieć je gdzie przechować w sezonie jesienno-zimowym. Inaczej komplet ogrodowy szybko ulegnie zniszczeniu i będziemy musieli go wymienić. To, które rozwiązanie jest lepsze zależy od naszych preferencji i tego, czy mamy ewentualnie gdzie takie meble przechować.

Meble zakupione czy robione na zamówienie – jakie są różnice?

Jeżeli zależy nam na budżetowym rozwiązaniu kwestii umeblowania ogrodu, lepszą opcją będzie zakupienie już gotowego kompletu. Z drugiej strony, w sytuacji gdy zależy nam na unikalności i eleganckim designie, naszym potrzebom bardziej będą odpowiadać meble ogrodowe ręcznie robione – te są unikalne i mogą być bez problemu dopasowane do wymiaru naszego ogrodu czy tarasu, co sprawia że jest to rozwiązanie idealne dla niewielkiej lub dziwnie rozplanowanej przestrzeni. Taki komplet będzie jednak droższy, chociaż cenę usprawiedliwia tutaj nie tylko indywidualne podejście do nas i naszych potrzeb, ale również zwykle bardzo wysoka jakość wykonania i najlepsze gatunkowo materiały.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy