Chemia do basenów ogrodowych. Jaką wybrać, aby zadbać o jakość i czystość wody

Jako posiadacz basenu ogrodowego powinieneś zadbać o odpowiedni dobór chemii. Czytając ten artykuł dowiesz się jak zapewnić sobie krystalicznie czystą wodę niczym z karaibskich wód oraz poznasz wiedzę potrzebną ci do utrzymania wody czystej oraz wolnej od drobnoustrojów przez cały sezon.

Której chemii używać, a którą odrzucić

Aby utrzymać odpowiednie pH wody w basenie, należy zadbać o odpowiednie akcesoria basenowe. Wybór jest olbrzymi. Niezależnie jaki rodzaj basenu używamy, najlepszą opcją będą takie produkty jak: chlor, zestawy środków, preparaty regulujące pH, antyglony, aktywny tlen, flokulanty i koagulanty do basenu.

Dezynfekcja i zbieranie brudu

Do tego wystarczą ci stare i dobrze znane tabletki do basenu. Skutecznie zdezynfekują wodę oraz zabezpieczą przez namnażaniem się alg oraz wszelkich drobnoustrojów, które mogą mieć bardzo negatywny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka. Oczywistą sprawą jest to, że woda szybko się zanieczyszcza, dlatego warto stosować preparaty.

Stosowanie chemii basenowej

Nie jest to trudne zadanie, każdy posiadacz basenu powinien sobie z tym poradzić. Należy dostosować się do instrukcji podanych przez producenta oraz znać ilość wody w basenie. Kolejnym źródłem wiedzy na ten temat mogą być dla nas np. filmy w Internecie. Jednak z tymi trzeba uważać, gdyż są często kłamliwe lub przesadzone.

Metoda chlorowa, czy aktywny tlen

Aktywny tlen będzie zdecydowanie lepszy. Utlenia on bakterie, wirusy oraz zanieczyszczenia zawarte w wodzie. Woda, nie ma niemiłego zapachu, jak przy chlorze. Działanie jest również zdecydowanie szybsze. Pierwsze skutki widać już po chwili, a z wody można korzystać już po godzinie, kiedy ten czas w przypadku chloru wynosi 2-3 godziny.

Czy chemia do basenów ogrodowych jest bezpieczna?

Osoby kupujące chemię często boją się, szczególnie o najmłodszych. Wszystko zależy od rodzaju użytego środka, jego przeznaczenia, zaleceń producenta. Ważny jest jego skład, na co należy zwrócić największą uwagę dobierając preparaty, na które nie będziemy uczuleni. Dobrą informacją jest to, że środki stają się coraz łagodniejsze i bezpieczniejsze. Pamiętaj, gdy zobaczysz na sobie negatywne działanie zgłoś się do lekarza.

Chemia do basenów ogrodowych – objaśnienie preparatów:

  • Chlor – szybki, ma intensywny zapach, jest starą dobrą metodą, nadal powszechnie stosowaną.
  • Aktywny tlen – działa jak chlor, lecz jest szybszy i nie ma intensywnego zapachu.
  • Antyglony – zapobiegają rozwojowi glonów w basenie.
  • Flokulanty i koagulanty – pomagają filtrom usunąć zanieczyszczenie zbijając je w większe cząsteczki.
  • Preparaty do regulacji pH – woda po uzdatnieniu powinna mieć optymalny odczyn od 7.0-7.4 pH.

Gdzie kupować preparaty?

Bardzo serdecznie polecam sklep internetowy basenyogrodowe.pl. Znajdziecie tam państwo szeroki wybór środków i akcesoriów do basenu. Każdy produkt na stronie sklepu posiada również rozbudowany opis, co ułatwi trafny wybór. W ofercie sklepu znajduje się również sprzęt pływacki, artykuły plażowe, czy pontony i kajaki.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy