Jakie zalety oferują pergole ogrodowe z zadaszeniem tkaninowym?

Pergole ogrodowe z pokryciem z tkaniny to znakomity wybór do ogrodów i na tarasy. Oto lista najważniejszych zalet wynikających z wyboru pergoli z pokryciem tkaninowym!

Ochrona przed słońcem

Głównym zadaniem pergoli jest ochrona przed słońcem i przed promieniowaniem UV. Pergole pokryte tkaniną zapewniają cień, chroniąc Ciebie, Twoich bliskim i meble ogrodowe przed promieniami słońca. 

Materiał tkaniny można dobrać samodzielnie ze względu na jego odporność na promieniowanie UV, dzięki czemu zapewnia ona dodatkową ochronę.

Kontrola temperatury

Pokrycie dachowe z tkaniny tworzy na zewnątrz chłodniejsze i bardziej komfortowe środowisko. 

Kontrola temperatury przez pergolę jest bardzo korzystna w gorące letnie dni, dzięki czemu wypoczywanie na świeżym powietrzy jest przyjemniejsze.

Tkaniny w różnych wzorach do wyboru

Oferowane przez producentów pergole z zadaszeniem tkaninowym – https://krajewski.pl/produkt/pergola-z-zadaszeniem-tkaninowym mogą mieć różnorodne warianty. Produkowane są z różnych typów materiałów, na przykład może być to poliester czy naturalne płótno. Niektóre tkaniny są wodoodporne, zapewniając ochronę podczas lekkiego deszczu.

Tkaniny można wybrać także pod kątem ich estetyki, na przykład mogą być wykonane z jednokolorowej tkaniny lub tkaniny w pasy. Popularne kolory to między innymi szary, beżowy, błękitny, czerwony.

Warianty gotowe i na wymiar

Pokrycie z tkaniny przeznaczone do umieszczenia na pergoli pozwala na personalizację pod względem koloru, wzoru i wymiarów. Dzięki temu można wybrać tkaninę, która będzie pasować do wystroju Twojego ogrodu i dostosować projekt do konkretnego układu i wymiarów przestrzeni.

Z kolei w niższej cenie można kupić pergole z zadaszeniem tkaninowym gotowe, które są dostępne w określonych wymiarach, dlatego można również dobrać je do konkretnego miejsca montażu.

Proste czyszczenie i konserwacja

Pokrycie dachowe z tkaniny jest stosunkowo łatwe w utrzymaniu. Regularne czyszczenie i okazjonalne zabiegi, takie jak pokrycie ich za pomocą hydrofobowych środków, mogą utrzymać tkaninę w dobrym stanie, co przedłuża żywotność pergoli.

Niektóre rodzaje pergoli wyposażone są również w zadaszenia z tkaniny nadającej się do prania w pralce, dlatego nie trzeba wtedy korzystać ze specjalistycznych usług. Wystarczy zdjąć pokrycie i wyprać je, a potem naciągnąć na nowo na konstrukcję pergoli.

Atrakcyjna cena

Warto też wspomnieć, że pergole z zadaszeniem tkaninowym są często tańsze w porównaniu z innymi materiałami dachowymi, na przykład wykonanymi z poliwęglanu czy z aluminium.  Właśnie dlatego pergole te są znakomitą opcją dla tych osób, którzy chcą ulepszyć swój taras albo ogród bez potrzeby wydawania na ten cel sporych kwot.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy