Gdzie najlepiej przechować meble na czas remontu mieszkania?

Planujesz remont mieszkania i zastanawiasz się, co zrobić z meblami? Możesz je przenieść do piwnicy lub schować w garażu. Możesz również zostawić je na miejscu, szczelnie zakrywając folią malarską. Jednak o wiele wygodniejszym, a na pewno bezpieczniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z magazynu samoobsługowego.

Magazyny self storage to rodzaj nowoczesnej przechowalni, która oferuje całkowicie bezpieczne przechowywanie mebli oraz innych akcesoriów w komfortowych warunkach. Sprawdź, jakie korzyści wiążą się z wynajmem takiej powierzchni magazynowej. Dowiedz się również, jak wybrać odpowiedni magazyn samoobsługowy.

Dlaczego warto wybrać magazyny samoobsługowe na czas remontu?

Zalet tego rozwiązania jest dużo. Do kluczowych należą:

 1. Gwarancja bezpieczeństwa

Co oznacza, że po pierwsze teren, na którym znajdują się magazyny, jest chroniony i monitorowany przez całą dobę. Po drugie – niektóre z firm zajmujących się wynajmem takich magazynów, jak np. Celtic Self Storage, w celu zwiększenia bezpieczeństwa przechowywanych rzeczy udostępniają dodatkowo indywidualny kod lub kartę dostępu . Nic tak nie uspokaja, jak pewność, że rzeczy znajdujące się poza Twoim zasięgiem nie są narażone na kradzież.

 1. Dostępność przez całą dobę

Dzięki temu możesz korzystać z wynajmowanej przestrzeni bez ograniczeń czasowych.

 1. Brak umów długoterminowych

Oznacza to, że możesz wynająć interesujący Cię magazyn na dowolny czas.

 1. Komfortowe warunki przechowywania

Magazyny samoobsługowe to konstrukcje, które chronią przechowywane meble oraz inne przedmioty domowe przed działaniem szkodliwych warunków atmosferycznych. Są one również chronione przed zawilgoceniem i kurzem.

Unikniesz też typowo remontowych, kłopotliwych zabrudzeń, jak np. ochlapanie farbą bądź innymi środkami czy chemikaliami. Dzięki temu będziesz mógł spokojnie kontynuować niezbędne prace bez obaw, że Twoje meble ulegną zniszczeniu.

Magazyn self storage
Źródło: celticselfstorage.pl

Jak wybrać odpowiedni magazyn self storage?

Magazyny samoobsługowe stają się bardzo popularne. Oznacza to, że coraz więcej firm zajmuje się usługą ich wynajmu. Jak rozpoznać, że dostawca przestrzeni magazynowej jest godny zaufania? Najważniejsze kwestie, jakie warto wziąć pod uwagę, to:

 • dogodna lokalizacja – chodzi o to, abyś mógł z łatwością dotrzeć do magazynu zawsze wtedy, kiedy tego potrzebujesz;
 • duży wybór rozmiaru jednostek magazynowych – pozwala to dobrać powierzchnię do Twoich potrzeb, co sprawia, że płacisz mniej za wynajem i w pełni wykorzystujesz dostępny obszar przechowywania;
 • warunki przechowywania – dobrze się z nimi zapoznaj, zanim podpiszesz umowę wynajmu magazynu, abyś miał pewność, że Twoje rzeczy nie ulegną zniszczeniu;
 • poziom zabezpieczeń – magazyny powinny być monitorowane na bieżąco, systemy zabezpieczeń (jak alarmy) muszą być sprawne.

Warto też dopytać właściciela kompleksu, czy pozostawione pod jego opieką przedmioty są ubezpieczone. Profesjonalna firma powinna umożliwić Ci wykupienie ubezpieczenia na wypadek uszkodzenia Twojej własności.

Upewnij się również o ograniczenia, jeśli chodzi o rodzaj bądź ilość przedmiotów, które chcesz umieścić w magazynie. Dzięki tej wiedzy będziesz mieć pewność, że warunki oferowane przez udostępniającego przestrzeń magazynową nie zaszkodzą Twoim meblom czy innym akcesoriom.

Praktyczne wskazówki dotyczące przechowywania mebli

Zanim wstawisz meble do magazynu, odpowiednio je przygotuj i zabezpiecz, aby zminimalizować ryzyko uszkodzeń. Poznaj kilka prostych kroków, które ułatwią Ci to zadanie:

 1. Oczyść dokładnie meble z kurzu oraz innych zabrudzeń.
 2. Zabezpiecz wszelkie delikatne oraz ruchome elementy. Wyjmij je, a te, które muszą zostać na miejscu, zaklej taśmą.
 3. Przy pomocy folii bąbelkowej, względnie grubych pledów lub prześcieradeł zabezpiecz meble przed zarysowaniami.
 4. Ustabilizuj meble przy pomocy taśm transportowych, co zapobiegnie ich przesuwaniu w czasie transportu.
 5. Ustawiając meble, pamiętaj, by duże i ciężkie umieścić na dole, natomiast lżejsze i mniejsze – na górze. Pomiędzy meblami umieść karton, aby uchronić ich powierzchnie przed uszkodzeniem.

Celtic Self Storage – Twoje miejsce na meble na czas remontu

Jesteś zdecydowany na skorzystanie z rozwiązania, jakim jest magazyn samoobsługowy, ale nie wiesz, na którą usługę się zdecydować? Najlepiej zrobisz, wybierając magazyny samoobsługowe w okolicach Warszawy firmy Celtic Self Storage. Sprawdź, jakie korzyści wiążą się z tą decyzją.

Kompleks magazynów znajduje się w doskonałej lokalizacji w Łomiankach oraz w Piasecznie. Oznacza to, że są one bardzo dobrze skomunikowane z resztą miasta. Wynajmujący mogą dotrzeć do nich, korzystając z dróg szybkiego ruchu, co ułatwi im korzystanie ze skrytek także w godzinach szczytu.

Celtic Self Storage udostępnia także na miejscu wózki transportowe i paleciaki, co jest pomocne, gdy Twoje meble są dość ciężkie lub posiadają duże gabaryty. W ten sposób nie musisz wydawać dodatkowych środków na zakup wózków lub platform.

Kolejną zaletą jest duża różnorodność rozmiarów boxów magazynowych oraz kontenerów morskich.  Tym sposobem masz pewność, że znajdziesz idealną przestrzeń dla swoich rzeczy. Będziesz mógł też tak ją zagospodarować, aby każdy przedmiot znalazł swoje miejsce i tym samym nie uległ przypadkowemu uszkodzeniu.

Nie bez znaczenia jest także wysoka jakość po przystępnej cenie. Korzystając z przestrzeni do przechowywania od firmy Celtic Self Storage, możesz być pewien również tego, że na tej usłudze nie ucierpi Twój portfel. Cennik jest tak skonstruowany, aby sprostać nawet skromnemu budżetowi.

Zapraszamy do współpracy!

Firma Celtic Self Storage
Źródło: celticselfstorage.pl

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy