Relaks w ogrodzie – aranżacja strefy wypoczynkowej. Porady i inspiracje

Przepiękna ogrodowa przestrzeń zaaranżowana zgodnie z naszymi oczekiwaniami stanie się dodatkowym miejscem w domu, w którym można będzie komfortowo spędzać czas. Urokliwe, a jednocześnie efektowne miejsce wypoczynkowe będzie świetnym miejscem do codziennego relaksu, a także biesiadowania wraz ze znajomymi.

Relaks w ogrodzie a rodzaj nawierzchni

Im więcej osób będzie korzystało z przestrzeni wypoczynkowej w ogrodzie, tym nawierzchnia powinna być bardziej odporna na odkształcenia i uszkodzenia. Jeżeli masz naturalny ogród, zdecyduj się na nawierzchnię z ziemi. Natomiast uniwersalnym rozwiązaniem pasującym do wszystkich typów ogrodów jest nawierzchnia żwirowa. Wygodnym i przyjemnym rozwiązaniem jest drewniana nawierzchnia, natomiast kamień na powierzchni wygląda bardzo elegancko.

Odpowiednia nawierzchnia do strefy wypoczynkowej w ogrodzie

Altanka – obowiązkowe element strefy relaksu

Altanka otoczona roślinami ogrodowymi przepięknie wkomponuje się w tę przestrzeń znajdującą się przed domem. Umożliwi relaks w ogrodzie i można będzie tam zorganizować przyjęcie, nawet jeżeli aura nie będzie do końca sprzyjająca. W końcu gościom deszcz nie będzie padał na głowę. Będą schowani pod dachem. Altankę warto ustawić w takim miejscu w ogrodzie, z którego będzie roztaczał się przepiękny widok. Można będzie się nim wtedy delektować podczas relaksu.

Altana jako strefa relaksu

Optymalne miejsce do grillowania to idealny sposób na relaks w ogrodzie!

Na relaks w ogrodzie bardzo dobrze wpłynie przestrzeń do grillowania. Przygotowywanie posiłku na świeżym powietrzu zawsze jest świetnym pomysłem, szczególnie latem. Warto kupić funkcjonalny grill lub kominek. Uda się dzięki temu w ogrodzie przygotować pyszną rybę, mięso czy kiełbaskę. Alternatywą dla grilla może być specjalnie przygotowane palenisko do ogniska. Wystarczy wygospodarować odpowiednią przestrzeń, obłożyć ją kamieniami, a tradycyjne ognisko będzie jak najbardziej możliwe do stworzenia. Pamiętajmy, że nie powinniśmy umieszczać grilla zbyt blisko stołu i siedzeń! W przeciwnym razie dym będzie nam przeszkadzał w wypoczynku i biesiadowaniu.

Relaks w ogrodzie - strefa grillowania

Meble ogrodowe to podstawa relaksu w ogrodzie

Stół i krzesła powinny znaleźć się w każdej altance, w której chcemy spędzić atrakcyjny czas. Meble ogrodowe nie muszą być wystawne. Powinny być przede wszystkim wygodne i funkcjonalne. Dobrze, gdy będą pasowały do otoczenia. Możesz zdecydować się na meble drewniane, rattanowe, kamienne lub wykonane z tworzywa sztucznego.

Meble ogrodowe i kącik wypoczynkowy

Aranżacyjne detale

Efektowna rzeźba, finezyjny pojemnik czy ciekawa lampa sprawią, że strefa relaksu w ogrodzie stanie się od razu dużo bardziej atrakcyjna. Z wielką przyjemnością będziemy z niej korzystali. Wystarczy kilka prostych elementów dekoracyjnych, a uda się uzyskać naprawdę bardzo ciekawy efekt wizualny. To, na jaki detal się zdecydujesz jest sprawą indywidualną. Warto jednak dobrać go zgodnie ze swoimi potrzebami, a uda się wtedy uzyskać bardzo dobre efekty.

Strefa relaksu i odpowiednie oświetlenie

Jeżeli chcesz stworzyć kącik wypoczynkowy w ogrodzie, pamiętaj o tym, aby był on przede wszystkim funkcjonalny.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy