Duży dom dla dużej rodziny

Piętrowe, parterowe, wykonane w technologii klasycznej lub tej bardziej nowoczesnej. Okazałe rezydencje oferują równie duże pole do popisu dla projektanta i duże możliwości użytkowe dla rodziny, która będzie w nim mieszkać. Czy mając tak szeroki wybór stylistyki i funkcji, możemy dokonać szybkiego i prostego wyboru? Czy studia architektoniczne są w stanie wyręczyć nas przy podejmowaniu ważnych decyzji projektowych? Sprawdzamy!

Dużo do zaoferowania

Budowa dużego domu to ogromne przedsięwzięcie, którego realizacja może potrwać nawet kilka lat. Wszystko zależy tutaj od wyboru technologii, materiałów i studia projektowego, które zajmie się kompleksową realizacją naszej wizji, bądź zaproponuje gotowe już rozwiązanie, co może znacznie zawęzić krąg poszukiwań.  Na duży dom zwykle decydują się rodziny wielopokoleniowe, które dzielą ze sobą jeden dach. To również idealna propozycja dla małżeństw z dziećmi, ponieważ na dużej przestrzeni znajdą się zarówno miejsca do zabaw i nauki dla najmłodszych, jak i cichy i prywatny kąt dla dorosłych. Przedsiębiorcy, którzy nie posiadają potomstwa, a nawet osoby starsze również mogą wybrać projekt, przystosowany do ich potrzeb i stylu życia. Zwykle powierzchnia użytkowa takich nieruchomości plasuje się w granicach od 150 do 200 m2.

Gotowe projekty dużych domów znajdziecie na stronie: https://archido.pl/42-projekty-domow-duzych-150-200-m2

Pozostając w temacie wyglądu, projekty dużych domów to ta kategoria produktowa, w której znajdziemy niemal każdą stylistykę. Najczęściej wybierane są jednak proste bryły o geometrycznych kształtach, z dużymi przeszkleniami i tarasami. Widząc taki budynek na myśl przychodzi nam bowiem luksus i elegancja. Tak okazałą przestrzeń ponadto łatwiej modyfikować na etapie adaptacji projektu. Projekty dużych domów to gwarancja funkcjonalności na najwyższym poziomie. Zwykle w gotowych propozycjach od biur architektonicznych są przewidziane łazienki osobne dla każdej sypialni, co minimalizuje prawdopodobieństwo porannych kolejek do toalety. Aranżacja również jest w dużym stopniu ułatwiona, ponieważ nie ogranicza nas metraż, a każdy pokój ma zwykle jedno, jasno określone przeznaczenie. Duży dom to również częsty wybór tych inwestorów, którzy prowadzą własne firmy i często, a nawet na co dzień pracują z miejsca zamieszkania. W takim przypadku można z powodzeniem oddzielić część prywatną od zawodowej aranżując w domu gabinet lub biuro. Wiele z gotowych projektów uwzględnia nawet osobne wejście do poszczególnych stref, co znacznie ułatwia zachowanie prywatności i komfortu dla pozostałych domowników.

Projekty dużych domów, automatycznie wiążą się z posiadaniem dużej działki, na której może stanąć szereg dodatkowych elementów. Wśród nich projekty altan, projekty garaży jedno lub wielostanowiskowych, wolnostojące pomieszczenia gospodarcze a nawet… basen! Szczególnie ta ostatnia propozycja przypadnie do gustu wszystkim, którzy chcą wprowadzić trochę sportu do codziennej rutyny. Prywatne kąpielisko będzie miejscem do rekreacji, ale także obiektem zabaw dzieci w sezonie letnim. Wybierając dużą posiadłość mamy pewność, że wybieramy rozwiązania, które będą służyć nam na lata, a dodatkowo będziemy mogli korzystać z nich na własnych zasadach.

Artykuł przygotowany przez serwis: https://archido.pl/

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy