Kamień na elewację i dach – jaki wybrać?

Elewacja i dach stanowią wizytówkę domu. Ich estetyczny wygląd wpływa na elegancki wygląd całej posesji. Wykańczając jednak dach i elewację, weź pod uwagę nie tylko względy wizualne, ale przede wszystkim funkcjonalne materiału wykończeniowego.

Jednym z najefektowniejszych, a przy tym najsolidniejszych materiałów wykończeniowych na zewnętrzne części domu jest naturalny kamień. W tym artykule podpowiadamy, jaki surowiec wybrać i zamocować na dachu i ścianach domu.

Kamień elewacyjny

Wśród wielu rodzajów kamienia stosowanego jako wykończenie elewacji szczególną popularnością cieszy się łupek. To naturalny surowiec wyróżniający się eleganckim wyglądem i prostą budową, dodający stylowego, nieco surowego charakteru powierzchniom. Dobrze prezentuje się zwłaszcza z nowoczesnymi konstrukcjami na bazie betonu, metalu i szkła, ale sprawdza się także w budownictwie tradycyjnym. Warto podkreślić, że łupek, jako surowiec naturalny, wyróżnia się oryginalnością. Nie ma dwóch identycznych kawałków kamienia, toteż powierzchnia powstała z łupka jest jedyna w swoim rodzaju. To rozwiązanie sprawdzi się więc dla osób ceniących eleganckie pomysły architektoniczne, którym zależy na stworzeniu niebanalnych, wyróżniających budynek powierzchni.

Łupek na elewacji https://www.lupek.pl/pokrycia-elewacji/ to bardzo estetyczne, a jednocześnie praktyczne rozwiązanie. Kamień ten cechuje się znakomitą trwałością. Nie wymaga żadnych remontów, poprawek czy prac konserwatorskich, co sprawia, że elewacja zachowa swe właściwości i elegancki design na wiele lat. Jego czyszczenie jest szybkie i proste. Zapewnia dobą izolację cieplną. Łupek to kamień o zdolności do izolowania i wychwytywania ciepła. To oznacza, że materiał ten znajdzie zastosowanie zarówno w zimie, jak i w lecie. Pozwala zachować ciepło i niskie temperatury, a tym samym pomaga zmniejszyć zużycie energii elektrycznej.

Elegancki i trwały łupek dachowy

Te same zalety, które czynią z łupka dobry materiał elewacyjny, sprawdzą się też w przypadku pokrycia dachowego. Dobrej jakości łupek na dach https://www.lupek.pl/pokrycia-dachowe/ charakteryzuje się znakomitą wytrzymałością, łatwością utrzymania w czystości i brakiem konieczności przeprowadzania prac konserwatorskich. Ponadto surowiec ten jest ognioodporny, co podwyższa standard bezpieczeństwa obiektu. Łupek jest też bardzo wytrzymały na niekorzystne warunki atmosferyczne. Nie trzeba się więc obawiać, że dach pokryty łupkiem zostanie zniszczony pod wpływem deszczu czy śniegu. Jego atutem jest ponadto odporność na wysokie i niskie temperatury oraz wilgoć. To wszystko powoduje, że niezależnie od warunków zewnętrznych i upływu czasu łupek na dachu nie zmienia swych właściwości, parametrów ani wyglądu.

Warto przy tym zaznaczyć, że łupek dobrze sprawdza się jako pokrycie dachowe budynków utrzymanych w dowolnym stylu. Szczególnie efektownie prezentuje się na obiektach nowoczesnych, ale stanowi również estetyczne wykończenie domów utrzymanych w tradycyjnej stylistyce.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy