Aranżacja małego pokoju dziecięcego

Zastanawiasz się, jak urządzić mały pokój dla dziecka, aby był funkcjonalny i w pełni dostosowany do jego potrzeb? Poznaj praktyczne porady, które będą przydatne podczas każdego remontu dziecięcej przestrzeni. Aranżacja małego pokoju dziecięcego może być frajdą i dla dużego, i dla małego!

Jak urządzić mały pokój dla dziecka – podstawowe informacje

Dziecięcy pokój musi spełniać kilka funkcji. Jest on sypialnią, przestrzenią do zabawy, a także miejscem do nauki, dlatego należy zadbać o właściwą aranżację. Ważny jest właściwy dobór dominującego koloru, jak i wprowadzenie do wnętrza funkcjonalnych mebli. Należy także zadbać o wkomponowanie niestandardowych rozwiązań aranżacyjnych, których zadaniem będzie urozmaicenie przestrzeni. Trzymając się pewnych zasad, uzyskasz efekt, który spodoba się Twojemu dziecku.

Aranżacja małego pokoju dziecięcego - pokój dla dziewczynki

Aranżacja małego pokoju dziecięcego – kolory

Umiejętny i rozważny wybór kolorów do dziecięcego pokoju pomoże ograniczyć dalsze problemy aranżacyjne. Przy ich doborze, należy kierować się przede wszystkim rozwagą. Nie należy eksperymentować z całą paletą kolorów. Warto stworzyć wnętrze radosne i przytulne, ale nie krzykliwe. W dziecięcym pokoju najlepiej sprawdzą się jasne barwy, które optycznie powiększą wnętrze, a jednocześnie wprowadzą do pokoju harmonię. Stonowane kolory to idealne tło dla mebli wprowadzonych do wnętrza. Więcej ekstrawagancji można uzyskać decydując się na zawieszenie na ścianach kolorowych literek czy poprzez oświetlenie.

Jak urządzić mały pokój dla dziecka - kolory

Jak urządzić mały pokój dla dziecka? Rozważnie

Jeżeli nie chcesz nadszarpywać domowego budżetu za jakiś czas, zaplanuj dziecięcy pokój w taki sposób, aby poprzez wymianę kilku detali udało się dostosować wnętrze do aktualnego wieku dziecka. Pokój będzie się wtedy rozwijał z Twoją pociechą, a Ty unikniesz konieczności przeprowadzania generalnego remontu. Dobrym rozwiązaniem będzie zakup mebli modułowych, które umożliwiają stopniowe wprowadzanie do dziecięcego pokoju nowych elementów. Na przykład niskie stoliki do rysowania, z czasem można zastąpić wysokim biurkiem do nauki, a łóżeczko można będzie wymienić na sofę lub narożniki.

Jak urządzić pokój dla chłopca

Aranżacja małego pokoju dziecięcego – w porządku!

Opanowanie bałaganu w dziecięcym pokoju nie jest łatwe, ale nie niemożliwe. Wystarczy kupić kolorowe pudełka na zabawki i inne akcesoria, aby opanować chaos w dziecięcym pokoju. Już na etapie wyboru mebli, warto zadbać o wygospodarowanie miejsca na przechowywanie tych pudełek. Należy zrobić to w taki sposób, aby w miarę rozwoju dziecka, przestrzeń użytkowa mogła zostać powiększona. Im większe jest dziecko, tym więcej ma rzeczy. To zrozumiałe.

Dodatki - aranżacja pokoju dziecięcego

 

Pokój dla dziecka – aranżacja dodatkami

Pokój dziecka ma rozwijać jego kreatywność i wyobraźnie. Funkcje poznawcze zostaną pobudzone dzięki bajkowym naklejkom umieszczonym na ścianie, a także finezyjnym meblom. Najlepiej, gdyby ich fronty miały wypukłe faktury. Dziecko dotykając je, będzie zapamiętywało nowe kształty.

Aranżacja małego pokoju dziecięcego - pokój dla dziewczynki

Twoja pociecha będzie zachwycona, jeżeli w jej pokoju znajdzie się ściana pokryta farbą tablicową, po której można bezkarnie pisać i rysować. Dzieci uwielbiają tworzyć dzieła sztuki na ścianach. Warto im to umożliwić na ograniczonej przestrzeni. Sprawi im to wiele radości, a zapobiegnie pobrudzeniu ścian w całym mieszkaniu. Dziecko na tym kawałku ściany będzie mogło wyżyć się artystycznie.

Tymi samymi zasadami kieruj się w przypadku aranżacji pokoju dla nastolatków. Przecież i Twoje dzieci kiedyś będą już duże 🙂

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy