Futon dla dziecka – dlaczego to lepsze od zwykłego materaca

Gruby, miękki i „przytulny” materac z gąbki do dziecięcego łóżka czy może cieńszy i twardszy materac do spania na podłodze? W pierwszej chwili wybór większości rodziców będzie oczywisty – postawią na pierwszą opcję, ale czy słusznie? Niekoniecznie… Futon dla dziecka to rozwiązanie znacznie lepsze.

Posłanie bezpieczne, zdrowe dla kręgosłupa i skóry, a także dróg oddechowych, naturalne, przewiewne, higieniczne, zapewniające komfort termiczny zarówno zimą, jak i latem, a do tego wyjątkowo praktyczne. Takie są futony dla dzieci. Choć materace tego typu wymagają nieco zachodu, bo trzeba o nie odpowiednio dbać, warto właśnie na nich układać dziecko do snu.

Futon dla dziecka – miejsce do spania i do zabawy

Ułożony na podłodze materac futon dla dzieci to spora frajda dla nich. Mogą tu bezpiecznie spać w nocy – bez ryzyka spadnięcia z łóżka – i do tego dobrze się bawić w dzień. Pamiętajmy, że życie kilkulatka toczy się właśnie głównie na tym poziomie. Po podłodze się raczkuje, na podłodze się układa klocki i wykonuje inne przyjemne czynności dziecięce. Chodzenie spać, gdy posłanie znajduje się na podłodze, również może być dla malucha przyjemne i nie kojarzyć mu się tak źle, jak często kojarzy się wieczorne kładzenie do łóżka i „przymus” spania.

Jeśli ktoś jednak mimo wszystko nie jest do końca przekonany do posłania na podłodze w pokoju dziecięcym, powinien wiedzieć, że futony dla dzieci to materace, które można układać również na stelażach i stosować je w dziecięcych łózkach. To uniwersalne produkty, które otwierają wiele możliwości aranżacyjnych.

Futon dla dziecka do spania

Futon dla dziecka – zdrowy sen i zdrowy kręgosłup

Konstrukcja tego typu materaca (pikowanie i brak sprężynowania) sprawia, że futon idealnie „współpracuje” z ciałem, dopasowując się do jego naturalnych krzywizn. Śpiące na futonie dziecko czuje komfort, a materac „dba” o jego rozwijający się jeszcze układ kostno-mięśniowy, nie pozwalając, by kręgosłup wyginał się w nienaturalny sposób, a mięśnie naprężały zamiast rozluźniać. Maluch rzeczywiście wypoczywa, organizm skutecznie się regeneruje.

Poznaj futony dla dzieci oferowane przez futon.pl: https://futon.pl/oferta/futony/futony-dla-dzieci

Na zdrowy sen dziecka na futonie wpływa również to, że materac ten „oddycha” i wyrównuje dzięki temu temperaturę ciała użytkownika, który nie wybudza się z powodu zimna czy przegrzania w upalną noc. Bawełniany wkład oraz pokrowiec z naturalnych materiałów (bawełna, wełna lub len) pozwalają bowiem na swobodną cyrkulację powietrza, gdy jest gorąco i kumulowanie ciepła, gdy jest zimno.

Zaletą nie mniej ważną, jeśli chodzi o dziecięce futony, jest także to, że zmniejszają one ryzyko reakcji alergicznych u dzieci, umożliwiając im tym samym spokojny i zdrowy sen. Naturalne i ekologicznie czyste surowce organiczne, z których wykonane są te materace, nie uczulają (nie ma tu żadnych syntetycznych dodatków ani substancji chemicznych), a dodatkowo umożliwiają tak dobrą wentylację posłania, że znacząco ograniczony jest rozwój najpowszechniejszego alergenu, czyli roztoczy domowych.

Futon dla dziecka – spanie smaczne i… pachnące

Materac futon dla dziecka i słomkowa mata tatami, na której się go zazwyczaj umieszcza na podłodze (dla jeszcze lepszej cyrkulacji powietrza oraz pochłaniania wilgoci), z racji tego, że wykonane są wyłącznie z naturalnych, roślinnych surowców, bardzo przyjemnie pachną, przywodząc na myśl kojące skojarzenia z naturą, świeżością, latem… Doznania węchowe z pewnością umilają zarówno zasypianie, jak i poranne wstawanie. Zapach ten utrzymuje się, jeśli całość jest regularnie wietrzona i co jakiś czas (mniej więcej co trzy – cztery tygodnie) odwracana.

Futon dla dziecka – komfort snu w nocy i więcej miejsca w dzień

Nie bez znaczenia jest też aspekt praktyczny wyboru futonu dla dziecka zamiast tradycyjnego łóżka z materacem. W przypadku niewielkich pokoików dziecięcych, w których musi pomieścić się zwykle całkiem sporo rzeczy, przydaje się rozwiązanie, które pozwala odzyskać w dzień nieco przestrzeni. Futon można zwinąć i schować, przekształcić w wygodne siedzisko lub po prostu oprzeć go o ścianę, by dziecko miało w pokoju w ciągu dnia więcej miejsca. Z żadnym zwykłym łóżkiem nie da się tego zrobić 😉

Futon dla dziecka – od pierwszych chwil życia

Na materacach futon dla dzieci mogą spać niemowlaki, kilkulatki, przedszkolaki, dzieci w wieku szkolnym, nastoletnim… Wykonuje się je na zamówienie – na żądany wymiar i w wybranym kolorze. Stanowią one doskonały wybór zarówno do łóżeczka noworodka, jak i na przykład na podłogę do modnie urządzonego pokoju nastolatka. Realizacja zamówienia trwa zwykle dwa do trzech tygodni. Cena takiego futonu oscyluje w granicach 300 zł.

Należy pamiętać, futon powinien być na stelażu lub tatami, którą oferujemy na naszym sklepie internetowym.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy