Home Wnętrza Kuchnia i Jadalnia Farby tablicowe we wnętrzach

Farby tablicowe we wnętrzach

4 min czytania
0
0
802
farby tablicowe

Sposobów na efektowne zagospodarowanie ściany jest mnóstwo. Wybierać możemy spośród całego wachlarza możliwości i tak naprawdę ogranicza nas tylko wyobraźnia! W ostatnich latach popularność zdobyło bardzo praktyczne rozwiązanie – farby tablicowe.

Farby tablicowe – zalety

Ściana pomalowana farbą tablicową wygląda bardzo efektownie, nic więc dziwnego, że wybierana jest tak często. Ciemna ściana albo jej fragment wyglądają niezwykle ciekawie. Jest to rozwiązanie naprawdę praktyczne.  Jeśli zdecydujemy się na pomalowanie ściany farbą tablicową w kuchni, może ona służyć jako notatnik na listę zakupów, miejsce, w którym rozpiszemy wspólny plan dnia albo przekażemy ważną informację dla pozostałych członków rodziny. W pokoju dla dzieci możemy uznać taką ścianę za miejsce do zabawy, co z pewnością spodoba się pociechom.

Możliwości dekoracyjne farb tablicowych

Jeśli chodzi o estetykę wnętrza, warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt. Jest to rozwiązanie, które pozwala na dowolną zmianę elementu dekoracyjnego, ponieważ funkcja takiej ściany nie sprowadza się tylko do względów praktycznych. Można ją również wykorzystać jako swoiste płótno, które w zależności od pory roku będzie ulegało zmianie. Zmieniając napis lub rysunek na ścianie możemy nadać mu zupełnie nowego charakteru.

Wykorzystanie farby tablicowej na mniejszych przestrzeniach

Jeśli boimy się wprowadzać tak mocny akcent kolorystyczny, jakim jest czerń, na całą ścianę, możemy zdecydować się na pomalowanie nieco mniejszej przestrzeni. Jedną z możliwości jest po prostu wygospodarowanie mniejszego kawałka ściany. Możemy również wybrać możliwość pomalowania farbą tablicową drzwi, szczególnie tych, które nie wyglądają atrakcyjnie. Tablicówka może również zdobić fronty półek, na przykład w pokoju dziecka. Innym ciekawym pomysłem na wykorzystanie farby tablicowej jest pomalowanie nią blatu stolika, co wydaje się opcją, która do gustu przypadnie szczególnie młodszym członkom rodziny.

Farby tablicowe – aspekty praktyczne

Powierzchnie pomalowane farbą tablicową są bardzo wytrzymałe na wielokrotne pisanie po nich oraz zmywanie kredy wodą. Spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa, więc mogą znaleźć zastosowanie zarówno w kuchni jak i pokoju dziecięcym. Możemy zdecydować się na wersję matową lub półmatową, z czego warto pamiętać o zasadzie, że farby o większym połysku charakteryzują się wyższym stopniem odporności na uszkodzenia mechaniczne. Baza kolorów jest znacznie szersza od standardowej czerni, więc możemy wybrać coś, co na pewno będzie pasowało do naszego wnętrza.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Mateusz Kowalski
Load More In Kuchnia i Jadalnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Nowość! JEDNOLITY KONCEPT PRODUKTÓW DO PODŁÓG One Flooring Range – inteligentne rozwiązania do podłóg

Oferta Bostik została wzbogacona o kolejne produkty do podłóg, wpisując całość tej kategor…