Jak zrobić organizer na biurko – zrób sam organizer do biurka!

Na naszym biurku często przechowujemy sporo przyborów. Aby odrabianie lekcji lub wykonywanie wszelkiego rodzaju prac biurowych było przyjemniejsze, warto zaopatrzyć się w organizer na biurko. Możemy zrobić samemu taki, jaki będzie nam najbardziej odpowiadał. Nie zawsze musimy kupować nowe dodatki, by cieszyć się porządkiem na biurku. W poniższym artykule dowiesz się, dlaczego warto spróbować wykonać organizer własnymi rękoma!

Organizer na biurko DIY – skąd ten pomysł?

Niezależnie od tego, czy wykonujesz starannie prace plastyczne, możesz spróbować zrobić organizer na biurko samodzielnie. W związku z tym coraz częściej pojawia się potrzeba, by uatrakcyjnić nieco swoją przestrzeń biurową. Nawet niewielka zmiana może pozytywnie wpłynąć na motywację i produktywność. Warto więc rozważyć tę opcję, by zrobić swój własny, dopasowany do swoich potrzeb organizer. Wystarczy do tego odrobina czasu, dokładność i cierpliwość. Także dla rodzica jest to dobry sposób, by znaleźć kreatywne zajęcie dla swoich dzieci. Dzięki temu nie będzie potrzeby zaglądać zbyt często do szuflady, bo najpotrzebniejsze przybory znajdziemy pod ręką.

W sklepach możemy zauważyć wiele rodzajów organizerów, wykonanych z różnych materiałów. Dobrze, gdyby organizer na biurko pasował do reszty wnętrza. Przykładowo do eleganckiego wystroju można zrobić przybornik na biurko ze skóry lub drewna. W takim pomieszczeniu dobrze sprawdzi się także organizer na biurko z tworzywa sztucznego. W innym wypadku można natomiast bardziej kombinować ze wzorami, kolorami itp.

Organizer na biurko dla dzieci

Rok szkolny skłania do zrobienia zakupów dla naszych pociech i skompletowania wyprawki. Może to dobry moment, by Twoje dziecko stworzyło organizer na biurko? Zwłaszcza we wczesnych latach swojej edukacji, młodzi mają wiele akcesoriów do rysowania. W związku z tym przydałby się im funkcjonalny przybornik. Dzięki niemu, wszystkie długopisy, spinacze, ołówki i sporo rzeczy, będą poukładane. Choć zwłaszcza przy małych dzieciach nie jest łatwo zadbać o porządek, biurko ucznia można bez większego trudu odpowiednio zagospodarować.

Sprawdź również nasze pomysły na kalendarz: https://dladomu.com.pl/pomysl-na-kalendarz/.

Jak wykonać organizer na biurko diy?

Wiemy już, że gdy na biurko zakradł się bałagan, najlepiej jak najszybciej temu zaradzić. Nieważne czy mamy na myśli biurko ucznia, czy dorosłych pracujących zdalnie. Nasuwa się jednak pytanie, czy do zrobienia organizera potrzeba specjalnych produktów? Najpierw warto jednak rozwiać wszelkie wątpliwości i zastanowić się, czy każdy da radę zrobić organizer na biurko? Odpowiedź brzmi: tak, to wbrew pozorom bardzo proste. W ten sposób można spędzić kreatywnie czas i zachęcić do wspólnej zabawy swoje dzieci.

Przy tworzeniu własnego organizera na biurko diy ogranicza nas tylko wyobraźnia. Można np. pomalować pudełka i stworzyć tym samym oryginalny, kolorowy organizer. Warto też zastanowić się, jakie artykuły mogą pomóc w jego stworzeniu. W następnej części artykułu dowiesz się, jakie materiały pomogą stworzyć własny organizer.

Organizer na biurko zrób to sam!

Z czego stworzyć dopasowany do swoich potrzeb organizer na biurko diy?

Najlepiej wykonać go z tych produktów, które można bez problemu znaleźć w swoim domu. Tekturowe pudełka to solidny materiał do przygotowania organizera na biurko diy! Wielkość nie ma tutaj znaczenia – zarówno duże, jak i małe pudełka dobrze się sprawdzą. W ten sposób nie tylko wykorzystamy zużyte opakowania, ale również pokażemy, że przy ich użyciu można dodać element, pasujący do wystroju pokoju. W tym celu sprawdzą się dobrze nawet zwyczajne rolki po papierze toaletowym.

Dobrym patentem jest również wykorzystanie puszek. Dzięki temu organizer na biurko będzie solidny i trwały. Wykonany przybornik będzie można pomalować lub okleić bez większych trudności. Tym oto sposobem stworzymy oryginalny organizer na biurko diy!

Tekturowe pudełka i co jeszcze?

Do przygotowania organizera na biurko własnoręcznie, przydadzą się także inne narzędzia. Przede wszystkim należy zaopatrzyć się jeszcze w takie produkty jak klej, nożyczki czy papier. Większa ilość artykułów papierniczych pozwoli nam stworzyć niepowtarzalny przybornik na biurko. W zależności od zdolności plastycznych i swojej kreatywności można starać się bardziej kombinować. Warto wtedy np. stworzyć przegródki, by wszystkie przybory do pisania lub rysowania miały swoje wyznaczone miejsce i nigdzie się nie pogubiły. Jako że organizer może się zużywać lub zabrudzić, nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć go od nowa. W ulepszonej wersji może prezentować się jeszcze lepiej!

Organizer na biurko – krok po kroku

Jak zrobić organizer na biurko w paru krokach? Oto skrócona instrukcja. Do wykonania posłużą nam:

  • kawałek sklejki,
  • pistolet do klejenia,
  • ołówek,
  • linijka,
  • zaciski solarskie,
  • farba akrylowa,
  • pędzel,
  • narzędzie wielofunkcyjne.

W pierwszej kolejności należy nanieść na kawałek przygotowanej sklejki odpowiednie wymiary na: tył organizera, środkową i przednią część, podstawę oraz przegródki. Następnie za pomocą narzędzia wielofunkcyjnego będziemy mogli naciąć materiał wzdłuż wymierzonych linii. Przygotowane elementy trzeba oszlifować, a w dalszej kolejności opcjonalnie przystąpić do pomalowania fragmentów sklejki. Ostatni krok to sklejenie wszystkich elementów ze sobą. Gotowe!

jak zrobić organizer na biurko - sprawdź jak go wykonać!

Dostosuj przestrzeń biurową pod siebie!

W trakcie pracy zdalnej lub podczas roku szkolnego dobrze jest umilić sobie czas spędzany przy biurku. Z pewnością zrobienie organizera jest dobrym krokiem, by zacząć porządkować swoją przestrzeń. Meble biurowe potrafią ułatwić organizację pracy i sprawić, że wykonywanie swoich obowiązków przebiegnie znacznie efektywniej. Trzeba jednak mieć na uwadze, by Twoje domowe biuro miało walory praktyczne. Stąd w małych przestrzeniach najlepiej sprawdzi się mały przybornik na biurko. W przypadku większych połaci biurka lepiej postawić na duży organizer. Przy jego tworzeniu pomocne okaże się nasze poczucie estetyki i dopasowanie wyglądu do stylu wnętrza. Jeśli więc ktoś wciąż zastanawia się na tym, czy warto próbować stworzyć swój własny przybornik, lepiej nie zwlekać i od razu przystąpić do działania. Ważne, by wykazać się swoją pomysłowością i potraktować to jako dobrą rozrywkę!

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy