Usuwanie mchu z kostki brukowej – 5 skutecznych sposobów

Usuwanie mchu z kostki to dość kłopotliwa kwestia. Jeśli nie zajmujemy się regularnie jej czyszczeniem, wówczas po pewnym czasie problem stanie się znacznie poważniejszy. Jego usunięcie jest dość problematyczne, na szczęście istnieją pewne rozwiązania, które w dużym stopniu ułatwiają nam wykonywanie tej czynności. Jak pozbyć się mchu z kostki brukowej? Które metody są najskuteczniejsze? Zapraszamy do zapoznania się z poniższym wpisem, aby poznać najlepsze sposoby na usunięcie mchu znajdującego się na kostce brukowej.

1. Mechaniczne metody – jak pozbyć się mchu z kostki

Bardzo skutecznym rozwiązaniem jest usuwanie mchu z kostki za pośrednictwem niewielkich rozmiarów grabi. Kluczowe jest, aby roślin pozbywać się razem z korzeniami, w przeciwnym wypadku musimy liczyć się z tym, że w stosunkowo krótkim czasie odrosną. Warto odwiedzić specjalistyczne sklepy, w których znajdują się różnorodne akcesoria do ogrodu. Zakupić możemy tam narzędzia, które charakteryzują się wyprofilowanymi, metalowymi częściami, dzięki czemu pozbycie się mchu jest znacznie mniej problematyczne. Wybierajmy akcesoria, które charakteryzują się wygodną rączką i zagiętymi ząbkami – dzięki temu dotrzemy nawet do najbardziej ciasnych szczelin.

2. Usuwanie mchu z kostki za pośrednictwem oprysków chemicznych

Usuwanie mchu z kostki mogą ułatwić nam opryski chemiczne. Podczas ich użytkowania powinniśmy być jednak bardzo ostrożni- jeśli zostaną one rozprowadzone w sposób nieprawidłowy, wówczas zwiększa się prawdopodobieństwo zniszczenia roślin, które znajdują się w okolicach naszej kostki brukowej. Rozwiązanie to cechuje się ponadprzeciętną skutecznością – jeśli żaden sposób nie jest wystarczająco skuteczny, wówczas oprysk z pewnością rozwiąże nasze problemy. Pamiętajmy o tym, że środki chemiczne mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia, dlatego tak ważna jest kwestia odpowiedniego zabezpieczenia naszych oczu i dłoni. Opryski przeprowadzane są z reguły za pomocą ręcznej pompki. Specjaliści zalecają, aby postępować zgodnie ze wskazówkami znajdującymi się na opakowaniu danego produktu- mamy wówczas pewność, że proces zakończy się powodzeniem.

Zobacz także artykuł jak układać kostkę brukową.

3. Domowe sposoby na mech na kostce brukowej – ocet z wodą

Jak pozbyć się mchu z kostki szybko i skutecznie? Ciekawym rozwiązaniem wydają się być metody ekologiczne. Zastępujemy chemię ogrodową samodzielnie wykonanymi preparatami. Warto wypróbować mieszankę octu z wodą w proporcjach 2:1. Alternatywnym rozwiązaniem jest zakup nierozcieńczonego octu. W ten sposób pozbędziemy się nieestetycznego zielonego nalotu. Usuwanie mchu z kostki tą metodą jest bezpieczne nie tylko dla naszego zdrowia, ale również dla środowiska. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, aby czynność wykonywać kilkukrotnie – aż osiągniemy oczekiwany efekt końcowy.

Domowe sposoby na mech na kostce brukowej - usuwanie mchu z kostki

4. Jak pozbyć się mchu za pomocą palnika gazowego

Kolejnym skutecznym sposobem na usunięcie mchu jest wykorzystanie palnika gazowego. Jego działanie jest błyskawiczne, jednocześnie mamy pewność, że sam materiał nie ulegnie uszkodzeniu. W konsekwencji mech ulega wysuszeniu i odpada samoczynnie. Kiedy już proces ten zakończy się powodzenie, wystarczy, że zamieciemy pozostałości z podjazdu. Usuwanie mchu z kostki jest bardzo ważne, bowiem roślina ta powoduje nieestetyczne odbarwienia. Wbrew pozorom domowe sposoby na mech na kostce brukowej mogą okazać się skuteczniejsze, niż wykorzystywanie szkodliwej chemii.

5. Piaskowanie, czyli sposób na to jak pozbyć się mchu z kostki brukowej

Usuwanie mchu z kostki może także odbywać się poprzez metodę piaskowania. Co ciekawe- w ten sposób nie tylko pozbędziemy się niechcianej roślinności, ale również usuniemy pozostałe silne zanieczyszczenia. Uzyskany efekt jest długotrwały, jednocześnie zwiększamy odporność na ścieranie się warstwy wierzchniej. Utrzymamy świeży kolor, podkreślimy estetykę kostki, zapobiegamy wyrostom chwastów w przyszłości. Wykonanie tej czynności możemy zlecić profesjonalnej firmie, która posiada specjalistyczny sprzęt. Pracownicy wiedzą, jak dostosować parametry, aby osiągnąć zamierzony efekt.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy