Home Wnętrza Sypialnia Sypialnia ze skosem. Jak urządzić sypialnię na poddaszu?

Sypialnia ze skosem. Jak urządzić sypialnię na poddaszu?

8 min czytania
0
0
611
sypialnia ze skosem na poddaszu

Wydaje się, że urządzenie poddasza to same kłopoty. Niewykorzystane miejsce, mało okien, belki blokujące przejście. Jednak gdy ma się odpowiedni pomysł na aranżację wnętrza ze skosami, można uzyskać niesamowicie klimatyczny pokój. Spróbujmy więc przekształcić wady w zalety! W poniższym artykule dowiesz się, że sypialnia ze skosem to nie problem.

Jaki kolor ścian?

Sypialnia ze skosem najlepiej prezentuje się w jasnych kolorach. Odcienie bieli wizualnie powiększają pokój i skosy nie przytłaczają pomieszczenia. Tak pomalowane ściany pomagają również w naszym wyciszeniu ponieważ jak wiemy, przy ostrych kolorach trudniej o relaks. Jeżeli stropy są drewniane, nie musisz zostawać przy naturalnym wyglądzie desek. Możesz je ze spokojem pomalować jasną farbą lub lakierem, który zachowa niepowtarzalną strukturę drewna. Warto pomyśleć o różnych tonacjach na ścianach, dzięki którym proste ściany nie będą zlewać się ze skosami i stropami.

Sypialnia na poddaszu - jak urządzić? Pomysły i porady

Sypialnia ze skosem i drewniane belki

Jeżeli etap ścian jest za tobą, przejdź do belek. Nie maluj ich na te same kolory co stropy! Warto zostawić naturalną strukturę drewna, lub nawet podkreślić ją za pomocą ciemnego lakieru. Kontrast pomiędzy bielą i brązem doda pomieszczeniu klimatu i sypialnia stanie się bardziej przytulna. Żeby nie przytłaczać pokoju, najlepiej pozostawić “gołe” belki i nie wieszać na nich żadnych ozdób, które tylko zasłonią piękne drewno.

Sypialnia ze skosem - urządzanie sypialni na poddaszu

Jak wykorzystać miejsce pod skosami?

Ściany kolankowe (ścianki pod skosami) w każdym domu różnią się od siebie wysokością. Jeżeli w twoim pomieszczeniu są dosyć niskie, czyli są niższe niż 140 cm, najlepiej umieścić pod nimi komody lub regały, które będą pasować wymiarowo. Jeżeli natomiast ściany kolankowe są wyższe, warto umieścić tam szafę na ubrania lub łóżko. Pamiętaj, żeby w miejscach, do których niewygodnie się dostać, umieścić rzeczy rzadko przez Ciebie wykorzystywane.

Aranżacja sypialni ze skosem - pomysły i inspiracje

Sypialnia ze skosem – odpowiednie oświetlenie

Jedną z najważniejszych kwestii w urządzaniu przytulnego pokoju jest sprawa oświetlenia. Jeżeli Twoje poddasze ma okna dachowe, pomyśl o umieszczeniu pod nimi łóżka. Rano zapewni Ci to przyjemne wstawanie, wieczorem i w nocy natomiast, będziesz mógł przyglądać się gwiazdom! Żeby sypialnia stała się przytulna, pamiętaj o wyposażeniu pokoju w lampy o ciepłym świetle – im więcej tym lepiej. Warto, aby sypialnia ze skosem posiadała jedną lampę sufitową, dwie lampki nocne oraz jedną lampę stojącą. W ten sposób odpowiednio oświetlisz pokój, który będzie przytulniejszy.

Sypialnia na poddaszu - pomysły i inspiracje

Żarówki LED

Jak rozpoznać jakie światło będzie dawać dana żarówka? Wystarczy spojrzeć na etykietę, na której znajdziemy dane dotyczące temperatury barwowej – mierzy się ją w skali termometrycznej Kelwina (K). Neutralne światło mieści się w przedziale od 4000 do 4500 K, natomiast ciepłe ma poniżej 3900 K. Wystrzegaj się białego, zimnego światła, które może zepsuć cały efekt wystroju. Jedynym wyjątkiem jest w tym wypadku lampka do czytania. Żeby nie męczyć wzroku, najlepsza będzie żarówka o neutralnym lub delikatnie ciepłym świetle. Ciekawym rozwiązaniem jest użycie specjalnych żarówek, które posiadają regulowane natężenie światła. W ten sposób przy użyciu jednej lampy będziemy mogli różnicować jej zastosowanie.

Oświetlenie sypialni na poddaszu - pomysły i inspiracje

Małe poddasze i sypialnia ze skosem

Jeżeli twoje pomieszczenie jest dosyć małe, warto w urządzaniu takiego wnętrza wykorzystać kilka sztuczek, które wizualnie powiększą przestrzeń. Pomyśl o lustrach – najlepiej umieścić je na ścianach, na które patrzysz wchodząc do pokoju. Dzięki takiemu ustawieniu lustra uzyskujesz złudzenie głębokości sypialni. Aranżując małe wnętrze, warto umieścić w nim proste i eleganckie meble w stylu LOFT. Dzięki nim, przestrzeń stanie się lekka i przyjemna dla oka. O wystroju wnętrza w stylu industrialnym pisaliśmy również na naszej stronie. Główną zasadą przy małych pomieszczeniach jest trzymanie się jak najmniejszej ilości ozdób. W ten sposób nie przytłoczymy pokoju, a utrzymanie w nim porządku stanie się łatwiejsze.

Sypialnia ze skosem nie musi być problemem!

Jak pokazaliśmy wyżej, sypialnia na poddaszu może stać się najbardziej klimatycznym pomieszczeniem w twoim domu. Przy odrobinie chęci możesz przemienić niezbyt funkcjonalny pokój w miejsce idealne do odprężenia się po ciężkim dniu w pracy. Najlepiej zabrać się do remontu lub nowej aranżacji już dziś!

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Mateusz Kowalski
Load More In Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Niezbędnik mechanika-hobbysty

Jeśli myślałeś kiedyś o pracy w warsztacie lub po prostu lubisz majstrować przy swoim samo…