Sypialnia ze skosem. Jak urządzić sypialnię na poddaszu?

Wydaje się, że urządzenie poddasza to same kłopoty. Niewykorzystane miejsce, mało okien, belki blokujące przejście. Jednak gdy ma się odpowiedni pomysł na aranżację wnętrza ze skosami, można uzyskać niesamowicie klimatyczny pokój. Spróbujmy więc przekształcić wady w zalety! W poniższym artykule dowiesz się, że sypialnia ze skosem to nie problem.

Kolory do sypialni ze skosami

Sypialnia ze skosem najlepiej prezentuje się w jasnych kolorach. Odcienie bieli wizualnie powiększają pokój i skosy nie przytłaczają pomieszczenia. Dlatego sypialnia w stylu loft, nawet jeśli jest to sypialnia ze skosem, prezentuje się fantastycznie! Tak pomalowane ściany pomagają również w naszym wyciszeniu ponieważ jak wiemy, przy ostrych kolorach trudniej o relaks. Jeżeli stropy są drewniane, nie musisz zostawać przy naturalnym wyglądzie desek. Możesz je ze spokojem pomalować jasną farbą lub lakierem, który zachowa niepowtarzalną strukturę drewna. Warto pomyśleć o różnych tonacjach na ścianach, dzięki którym proste ściany nie będą zlewać się ze skosami i stropami. A może dobrym pomysłem będzie kawałek ściany pomalowany farbą tablicową? Czemu nie!

Jak urządzić pokój ze skosem - jakie kolory do sypialni ze skosami

Sypialnia ze skosem i drewniane belki

Jeżeli etap ścian jest za tobą, przejdź do belek. Nie maluj ich na te same kolory co stropy! Warto zostawić naturalną strukturę drewna, lub nawet podkreślić ją za pomocą ciemnego lakieru. Kontrast pomiędzy bielą i brązem doda pomieszczeniu klimatu i sypialnia stanie się bardziej przytulna. Żeby nie przytłaczać pokoju, najlepiej pozostawić “gołe” belki i nie wieszać na nich żadnych ozdób, które tylko zasłonią piękne drewno. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś o renowacji drewna, zobacz jak odnowić boazerię

Sypialnia ze skosem - urządzanie sypialni na poddaszu

Jak wykorzystać miejsce pod skosami?

Ściany kolankowe (ścianki pod skosami) w każdym domu różnią się od siebie wysokością. Jeżeli w twoim pomieszczeniu są dosyć niskie, czyli są niższe niż 140 cm, najlepiej umieścić pod nimi komody lub regały, które będą pasować wymiarowo. Jeżeli natomiast ściany kolankowe są wyższe, warto umieścić tam szafę na ubrania lub łóżko. Pamiętaj, żeby w miejscach, do których niewygodnie się dostać, umieścić rzeczy rzadko przez Ciebie wykorzystywane.

Aranżacja sypialni ze skosem - pomysły i inspiracje

Sypialnia ze skosem – odpowiednie oświetlenie

Jedną z najważniejszych kwestii w urządzaniu przytulnego pokoju jest sprawa oświetlenia. Jeżeli Twoje poddasze ma okna dachowe, pomyśl o umieszczeniu pod nimi łóżka. Rano zapewni Ci to przyjemne wstawanie, wieczorem i w nocy natomiast, będziesz mógł przyglądać się gwiazdom! Żeby sypialnia stała się przytulna, pamiętaj o wyposażeniu pokoju w lampy o ciepłym świetle – im więcej tym lepiej. Warto, aby sypialnia ze skosem posiadała jedną lampę sufitową, dwie lampki nocne oraz jedną lampę stojącą. W ten sposób odpowiednio oświetlisz pokój, który będzie przytulniejszy.

Sypialnia na poddaszu - pomysły i inspiracje

Żarówki LED

Jak rozpoznać jakie światło będzie dawać dana żarówka? Wystarczy spojrzeć na etykietę, na której znajdziemy dane dotyczące temperatury barwowej – mierzy się ją w skali termometrycznej Kelwina (K). Neutralne światło mieści się w przedziale od 4000 do 4500 K, natomiast ciepłe ma poniżej 3900 K. Wystrzegaj się białego, zimnego światła, które może zepsuć cały efekt wystroju. Jedynym wyjątkiem jest w tym wypadku lampka do czytania. Żeby nie męczyć wzroku, najlepsza będzie żarówka o neutralnym lub delikatnie ciepłym świetle. Ciekawym rozwiązaniem jest użycie specjalnych żarówek, które posiadają regulowane natężenie światła. W ten sposób przy użyciu jednej lampy będziemy mogli różnicować jej zastosowanie.

Oświetlenie sypialni na poddaszu - pomysły i inspiracje

Małe poddasze i sypialnia ze skosem

Jeżeli twoje pomieszczenie jest dosyć małe, warto w urządzaniu takiego wnętrza wykorzystać kilka sztuczek, które wizualnie powiększą przestrzeń. Pomyśl o lustrach – najlepiej umieścić je na ścianach, na które patrzysz wchodząc do pokoju. Dzięki takiemu ustawieniu lustra uzyskujesz złudzenie głębokości sypialni. Aranżując małe wnętrze, warto umieścić w nim proste i eleganckie meble w stylu loft. Dzięki nim, przestrzeń stanie się lekka i przyjemna dla oka. O wystroju wnętrza w stylu industrialnym pisaliśmy również na naszej stronie. Główną zasadą przy małych pomieszczeniach jest trzymanie się jak najmniejszej ilości ozdób. W ten sposób nie przytłoczymy pokoju, a utrzymanie w nim porządku stanie się łatwiejsze.

Sypialnia ze skosem nie musi być problemem!

Jak pokazaliśmy wyżej, sypialnia na poddaszu może stać się najbardziej klimatycznym pomieszczeniem w twoim domu. Przy odrobinie chęci możesz przemienić niezbyt funkcjonalny pokój w miejsce idealne do odprężenia się po ciężkim dniu w pracy. Najlepiej zabrać się do remontu lub nowej aranżacji już dziś!

Podobne artykuły

Komentarze

  1. Sypialnię na poddaszu można urządzić naprawdę ładnie i gustownie, trzeba tylko mieć na nią jakiś fajny, spójny z całością mieszkania pomysł. My urządzając mieszkanie, korzystaliśmy z usług pracowni architektonicznej (Architetto w Warszawie), zdecydowaliśmy się na styl industrialny całego mieszkania, sypialni także 🙂 Mamy właśnie takie drewniane belki, świetnie to współgra z drewnem oraz czarnymi dodatkami 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy