Sypialnia w stylu loft – trzy główne elementy wystroju

Historia stylu loftowego sięga początku XX wieku. To właśnie wtedy po raz pierwszy zaczęto wykorzystywać pofabryczne budynki do celów mieszkalnych. Jako pierwsza uczyniła to paryska bohema. Wielkie przestrzenie pustych fabryk pozwalały na komfortową pracę, natomiast dobrze oświetlone pomieszczenia były idealne dla malarzy. Moda na styl loftowy powstała jednak dopiero 60 lat później w Nowym Jorku – gdzie ponownie środowiska artystyczne zainteresowały się industrialnymi molochami. W poniższym artykule dowiesz się w jaki sposób urządzić jedno z pomieszczeń w mieszkaniu w stylu LOFT. Skupimy się dzisiaj na sypialni – miejscu, w którym relaks jest najważniejszy. Jak wygląda sypialnia w stylu loft?

jakie ściany w sypialni w stylu loft?

Kolory w sypialni w stylu loft

Jeżeli mamy inspirować się wnętrzami fabryk, na pewno nie użyjemy ostrych, kolorowych farb do pomalowania naszych ścian. W sypialni w stylu loft najlepszym rozwiązaniem (najbliższe dla fabryk) będą odcienie bieli. Biała farba jak wiadomo jest najtańsza – to właśnie ten kolor wybierano do pokrycia wielkich powierzchni ścian w fabrykach.

Innym rozwiązaniem jest ceglana ściana w naszej sypialni. Należy jednak pamiętać, że ten pomysł sprawdzi się w naprawdę dużych pomieszczeniach. W mniejszych pokojach ceglana ściana może wizualnie jeszcze bardziej zmniejszyć przestrzeń! Jeżeli nasza sypialnia nie jest zbyt duża, możemy zdecydować się na ceglane akcenty – np. pasy cegieł. O wykonaniu ceglanej ściany pisaliśmy już w naszym innym artykule – jeżeli zdecydujesz się na to rozwiązanie, szczerze polecamy przeczytać nasze porady.

jaka podłoga w sypialni loftowej?

Podłogi w sypialni industrialnej

Najczęstszym wyborem do pokojów w stylu industrialnym jest podłoga drewniana. Możemy zdecydować się na pomalowanie drewnianych desek na jasny kolor, jednak przy takim rozwiązaniu, trudniej będzie zadbać o czystość w sypialni. Innym ciekawym pomysłem jest pomalowanie długich drewnianych desek na czarny kolor. Jest to dosyć radykalny krok i nie będzie pasować do wszystkich pokojów. Najprostszym wyjściem będzie jednak pozostawienie naturalnego wyglądu drewna. Takie podłogi sprawdzą się w każdym pomieszczeniu!

Podłogi w pofabrycznych budynkach były głównie betonowe. Takie rozwiązanie nadaje surowy, industrialny charakter w każdym pokoju. Beton nie sprawdzi się raczej w sypialni – jeżeli chcemy się na to zdecydować, będziemy musieli pomyśleć o dywanach, dzięki którym nie będzie nam zimno w stopy, kiedy będziemy chodzić po podłodze! Betonowe podłogi znajdują jednak świetne zastosowanie w kuchni, w której często dochodzi do zabrudzeń.

metalowe łóżko loft

Łóżko w stylu loft

Jest to główny element każdej sypialni. W dzisiejszych czasach na rynku istnieje bardzo wiele modeli łóżek, które nawiązują do stylu industrialnego. Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem będą tutaj metalowe łóżka, których surowy charakter idealnie wpasowuje się w loftowy styl. Metalowe łóżka są również najtrwalsze, dzięki czemu możemy cieszyć się nimi przez wiele lat.

Ciekawym i zyskującym coraz większą popularność rozwiązaniem jest zbudowanie łóżka z drewnianych palet. Takie łóżko również pasuje do minimalistycznego wnętrza w stylu industrialnym. Wystarczy kilka palet, wkrętów i materac aby uzyskać ciekawy efekt!

Wiecie już, jak wygląda sypialnia w stylu loft. W naszych kolejnych artykułach dowiecie się m.in.: jak urządzić salon w stylu loft, jak wygląda kuchnia loft, czy też poznacie podstawowe informacje o wnętrzach industrialnych.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy