Panele 3D – elegancki sposób wykończenia wnętrza

Modne, efektowne i estetycznie wykonane – to jedne z najważniejszych właściwości paneli 3D, które czynią z nich atrakcyjny rodzaj okładziny ściennej. Jakie korzyści płyną z zamontowania paneli 3D w swoim mieszkaniu lub biurze?

Po pierwsze: prosta, mało skomplikowana instalacja

Instalacja nie wymaga szczególnych umiejętności. Do montażu wystarczą: nożyczki, pistolet do kleju, grunt głęboko penetrujący, gładź gipsowa i papier ścierny o gradacji 160, 180 i większej. Można stosować papier o różnej wielkości ziarna, aby uzyskać równomierny efekt. Technologia nie wymaga specjalnych kwalifikacji ani pomocy ze strony instalatorów. To sprawia, że można zaoszczędzić sporo na ekipie fachowców.

Po drugie: trwałość i wytrzymałość

Panele 3D, zarówno te wykonane z gipsu, włókna szklanego, jak też polistyrenu, cechują się długą żywotnością i trwałością. Panele można odświeżać poprzez przecieranie wilgotną ściereczką lub pomalowanie farbą.

Po trzecie: możliwość malowania ich farbami

Panele 3D można bez problemu malować przy użyciu farb akrylowych, w ten sposób zmieniać ich wygląd i dopasować je do wystroju wnętrza oraz własnych preferencji.

 Po czwarte: izolacja cieplna i akustyczna wnętrza

Piankowy polistyren czy gips stanowią dodatkową barierę, chroniącą przed uciekaniem ciepła. Jest też dobrą ochroną przed uciążliwym hałasem.

Po piąte: odporność na wilgoć

Panele 3D są odporne na wilgoć i stanowią dobrą ochronę przed skraplaniem się wody na ścianie. Są również bardzo łatwe do utrzymania w czystości.

 Po szóste: lekkość i bezpieczeństwo

Panele mają niewielką wagę, dzięki czemu nie obciążają konstrukcji budynku. Materiały wyprodukowane przy użyciu nowoczesnych technologii. Płyty 3D są produkowane albo z gipsu, albo z tworzyw sztucznych, które są w pełni bezpieczne oraz przyjazne dla zdrowia domowników.

Po siódme: różnorodność faktur, wzorów i kolorów

Wśród licznych zalet korzystania z paneli ściennych 3D w przestrzeniach zarówno domowych, jak również biurowych znajduje się szeroki wybór faktur, wzorów i kolorów. Panele te zostały zaprojektowane w taki sposób, aby dobrze wpisywać się w różnorodne aranżacje. Stanowią świetne rozwiązanie do ukrywania niedoskonałości ścian – takich jak nierówności – dekorując przestrzeń zarówno w domu, jak i w biurze. Gips umożliwia uzyskanie wysokiej jakości wzorów i ciekawych faktur celem uzyskania bardziej innowacyjnego wystroju ścian. Panele są dostępne w różnych fakturach i kolorach.

Po ósme: łatwy i stosunkowo tani sposób na odświeżenie ścian

Ściany po kilku latach użytkowania, zwłaszcza w domach pełnych dzieci i zwierząt, wymagają odświeżenia. Mycie i malowanie jest niezbędne w przypadku ścian noszących ślady wgnieceń czy zadrapań. Wyrównywanie powierzchni starych i sfatygowanych bywa kosztowne i czasochłonne. Alternatywą dla ładnych ścian mogą być płyty 3D. Panele ścienne są odporne na uderzenia, co oznacza, że nie trzeba wykonywać napraw ani częstych poprawek. Gdy istnieje ograniczony wybór produktu, trzeba ograniczać się do korzystania z tego, co jest dostępne. Jednak gdy istnieje wiele opcji, łatwiej wybrać taki wzór, który idealnie pasuje do danej przestrzeni. Duży wybór paneli 3D pozwala lepiej dopasować się do różnorodnych potrzeb klientów.

Po dziewiąte: metoda na ukrycie przewodów

Panele 3D stanowią świetny element ułatwiający ukrycie mało estetycznych przewodów. Po prawidłowym zainstalowaniu mogą ukryć prawie wszystko. Osoby poszukujące sposobu na sprytne ukrycie elementów konstrukcji lub instalacji budynku mogą z powodzeniem skorzystać z paneli 3D.

Podobne artykuły

Komentarze

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy