Rolety zewnętrzne. Na co zwrócić uwagę zamawiając ten produkt?

Zależy Ci na tym, aby podnieść bezpieczeństwo w Twoim domu? Zamontuj w nim rolety zewnętrzne! Te elementy umieszczone na elewacji budynku to nie tylko ochrona przed promieniami słonecznymi. Zakup rolet na wiele innych zalet. Mimo że to kolejny wydatek, jaki trzeba ponieść przy wykańczaniu domu jednorodzinnego, to jednak warto zaplanować go w budżecie. Zamontowanie rolet zewnętrznych może sprawić, że Twój dobytek będzie lepiej chroniony, a także zmniejszą się rachunki za ogrzewanie. Co jeszcze zyskasz decydując się na ich zakup?

Rolety antywłamaniowe. Czy pełnią tylko funkcję ochronną?

Rolety zewnętrzne są też powszechnie znane jako antywłamaniowe. Nic dziwnego, że stosowany jest ten synonim. Pancerz rolety wykonany z trwałych materiałów skutecznie chroni przed dostaniem się do wnętrza pomieszczeń. Z tego powodu rolety zewnętrzne chętnie montowane są na niższych kondygnacjach. Utrudniają dostanie się do środka. W połączeniu z innymi systemami antywłamaniowymi tworzą skuteczny system ochrony mienia domu lub mieszkania.

Przesłony okienne montowane na zewnątrz budynku nie tylko podniosą bezpieczeństwo w Twoich czterech ścianach, ale też ochronią Cię przed nadmiernym nasłonecznieniem. W naszej szerokości geograficznej jest to dużo popularniejsze rozwiązanie niż system klimatyzacji. Roletami zewnętrznymi można ochronić budynek zarówno przed nagrzaniem latem, jak i przed zbytnim wychłodzeniem zimą. Możesz zatem oszczędzić na rachunkach za opał, gdy jest mróz lub na prądzie potrzebnym do tego, aby uruchomić klimatyzację. Inwestując raz możesz korzystać z tego rozwiązania przez wiele lat.

Jeśli zadbasz o to, aby zainwestować też w dobrej jakości drzwi zewnętrzne, masz pewność, że Twój budynek będzie ekonomiczny pod względem kosztów utrzymania oraz właściwie chroniony. Jeśli zaś mieszkasz w bloku, rolety montowane na elewacji pomogą Ci też ograniczyć hałas dobiegający do środka. Poczujesz różnicę nawet gdy mieszkasz przy ruchliwej ulicy. Wykorzystanie rolet do izolacji akustycznej staje się coraz popularniejsze. Wystarczy przesłonić nimi okna, aby do wnętrza domu nie dochodził hałas i zapanował w nim upragniony spokój.

Zamontowanie rolet zewnętrznych, które nie psuje wyglądu elewacji

Rolety podtynkowe lub natynkowe montowane są w taki sposób, aby jak najmniej ingerować w konstrukcję budynku. Jeśli zdecydujesz się na system podtynkowy, całość będzie umieszczona w taki sposób, że nie wpłynie negatywnie na estetyczny wygląd Twojego domu. Kaseta, w której umieszczone są mechanizmy sterujący zostanie wkomponowane w fasadę budynku. Jednocześnie montuje się ją w taki sposób, aby pozostawić łatwy dostęp do najważniejszych elementów. Może to być istotne w przypadku konieczność przeprowadzenia naprawy lub konserwacji rolety.

Dodane do systemu rolet sterowanie zdalne dodatkowo ułatwia korzystanie z tego rozwiązania. Nie musisz wtedy mozolnie zasłaniać ich w każdym pomieszczeniu. Sterowanie może odbywać się za pomocą specjalnej aplikacji wgranej na smartphone. Wtedy odsłonięcie lub przysłonięcie rolet można wykonać nawet wtedy gdy nie ma Cię w domu.

Rolety zewnętrze. Sposób na większe bezpieczeństwo i estetyczne wykończenie elewacji

Budowa lub remont domu są okazją do zmian, które mają poprawić komfort mieszkających w nich osób. Jednym z takich rozwiązań są właśnie rolety zewnętrzne. Montaż takich rozwiązań polecany jest wszędzie tam, gdzie istotne jest zadbanie o bezpieczeństwo i ochrona przed dostaniem się do środka budynku. Standardowe rolety zewnętrzne są antywłamaniowym zabezpieczeniem, które odznacza się dużą skutecznością. Ich dodatkowym plusem jest ochrona przed czynnikami pogodowymi takimi jak zmienne temperatury, wiatr, czy ekspozycja na słońce.

Rolety wykonane z lekkich profili aluminiowych nie wpływają negatywnie na stan budynku. Można zamontować je zarówno w domach jednorodzinnych, jak i blokach mieszkalnych. Obawiasz się, że rolety zaburzą estetykę i staną się elementem, który najbardziej przyciąga uwagę? Współczesne rolety montowane są w dyskretnych kasetach, przez co stają się praktycznie niewidoczne. To najlepsze rozwiązanie dla osób poszukujących funkcjonalnych rozwiązań, które jednocześnie nie wpłyną negatywnie na estetykę budynku.

Czy rolety zewnętrzne można zamontować w bloku?

Mimo że rolety montowane na elewacji kojarzą się głównie, jako dodatek do domów jednorodzinnych to można je także zastosować w mieszkaniach w blokach wielorodzinnych. Planując montaż rolet zewnętrznych w bloku, należy najpierw uzyskać zgodę spółdzielni mieszkaniowej. Wymóg ten jest spowodowany tym, że montaż wpływa na wygląd elewacji. Zazwyczaj nie ma jednak problem, aby jednostka zarządzająca budynkiem zgodziła się na taki element.

Z większymi problemami wiąże się montaż rolet na budynkach takich jak kamienice. Mogą one być wpisane do rejestru zabytków. Uzyskanie zgody jest wtedy trudniejsze, ale nadal może zakończyć się sukcesem. Jeśli kaseta nie będzie zbyt mocno ingerować w elewację, to nie powinno być z tym problemu.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy