Prysznic walk-in – zalety i wady rozwiązania

Kabina walk-in to bardzo modne rozwiązanie, które coraz częściej możemy spotkać w nowoczesnych łazienkach. Taki prysznic znacznie częściej jest wybierany zamiast standardowego z brodzikiem. Czy naprawdę prysznic walk-in jest godny inwestycji? Jakie są zalety i wady otwartego prysznica?

Co to jest kabina prysznicowa walk-in?

Prysznic walk-in to nic innego jak otwarta kabina prysznicowa, która zbudowana jest z prostych form, gładkich tafli szkła. To nowoczesne i minimalistyczne rozwiązanie, które bardzo łatwo można dopasować do każdej przestrzeni, nawet niewielkich łazienek. Do jej wykonania zazwyczaj wykorzystuje się przezroczyste szkło, ale można również nabyć jeszcze inne konstrukcje posiadające półtransparentne szkło satynowe.

Jakie są zalety prysznica walk-in?

Wiele osób, które ma pierwszy raz do czynienia z kabiną prysznicową walk-in, zastanawia się nad tym, czy będzie to dobre rozwiązanie do ich łazienki. Za jej montażem przemawia wiele cennych dla użytkownika korzyści. Najważniejsze zalety kabiny walk-in to:

  • uniwersalne zastosowanie – taka kabina może być dopasowana do każdej łazienki, niezależnie od rozmiaru pomieszczenia czy stylu, w jakim została wykonana,
  • bezproblemowe utrzymanie czystości – czyszczenie kabiny jest bardzo łatwe, ponieważ nie trzeba szorować żadnych zakamarków, gdyż nie występują tutaj żadne trudno dostępne miejsca. Decydując się na prysznic ze specjalną polimerowaną powłoką, łazienka będzie prezentować się niezwykle efektownie,
  • wygoda użytkowania – większość osób korzystających z kabiny prysznicowej walk-in przyznaję, że jest ona komfortowa w użytkowaniu. Przede wszystkim jest szeroka, ale również bezpieczna, dzięki czemu doskonale sprawdza się w mieszkaniach z małymi dziećmi lub osobami starszymi, które mają ograniczoną sprawność ruchową,
  • trwałość – kabina walk-in charakteryzuje się prostą konstrukcją, co powoduje, że nie można w niej nic uszkodzić. Właśnie dlatego jest trwała i służy przez wiele lat.

Jakie są wady kabiny walk-in?

Mimo tego, że kabina walk-in ma wiele zalet, to trzeba pamiętać również o tym, że ma swoje wady. Mowa tu między innymi o:

  • konieczności wykonania posadzki – do montażu prysznica walk-in niezbędne jest wypoziomowanie posadzki. Nie można go bowiem zamontować w starym miejscu, gdzie mieliśmy prysznic z brodzikiem,
  • niska temperatura – dla niektórych osób problemem będzie niska temperatura w takich kabinach, ponieważ te zamykane znacznie lepiej trzymają ciepło. Trzeba tu będzie więc pomyśleć o zamontowaniu dodatkowego ogrzewania w łazience,
  • montaż wentylacji – kabina prysznicowa walk-in wymaga bardzo dobrej wentylacji, aby odprowadzać parę wodną, która podczas kąpieli unosi się w całym pomieszczeniu.

Jak wygląda montaż prysznica walk-in?

Jeżeli chodzi o montaż kabiny walk-in, to nie ma tutaj żadnych problemów. Prysznic można zamontować w centralnym miejscu albo pomiędzy dwoma ścianami. Najważniejsze przed montażem jest przygotowanie łazienki, a dokładniej mówiąc posadzki, która musi być idealnie wypoziomowana.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy