Wyeksponuj hobby w swoim domu dzięki… plexi!

Można żyć bez zainteresowań, ale z nimi jest dużo lepiej! Czy zajmujesz się modelarstwem, składasz duńskie klocki, malujesz figurki superbohaterów czy kolekcjonujesz porcelanowe imbryki – z pewnością wiesz, że bezpieczne przechowywanie kolekcji jest szczególnie ważne. Sprawdź, jak gabloty z plexi przydadzą się do eksponowania Twojego hobby.

Uniknięcie podobieństw między mieszkaniami i domami jest dziś chyba tak samo nieuniknione, jak w minionej epoce. Co pozwoli Ci na zachowanie unikalnego charakteru Twojego domu? Ty i Twoje hobby! Przekonaj się, jak gabloty, pudełka i uchwyty z plexi pomogą Ci w wyeksponowaniu Twoich zainteresowań.

Plexi, pleksi, a może pleksa?

Mówiąc precyzyjnie: “plexiglas” lub “pleksiglas”. Niemniej – skrótowe formy “plexi” i “pleksi” też są poprawne. Potoczna forma, czyli “pleksa”, również. Wszystkiego o tym tworzywie dowiesz się tu: abcplexi.pl, a to, w jaki sposób będziesz je nazywać, zależy od Ciebie. Od Ciebie też zależy, jak wyeksponujesz swoją kolekcję. Co masz do wyboru?

  • gabloty na modele w różnych rozmiarach,
  • uchwyty na deskorolki,
  • różnej wielkości pojemniki z plexi.

Czy z klocków się wyrasta?

Oczywiście, że nie! Jeśli na liście życzeń dopisujesz wciąż kolejne zestawy klocków, wiesz, że po złożeniu misternej konstrukcji problemem staje się przechowywanie. Na półce zestaw się kurzy. Witrynę po babci kochasz, ale klockowa Gwiazda Śmierci prezentuje się w niej raczej mizernie… Potraktuj swoją kolekcję po królewsku i wyeksponuj klocki w gablotach z plexi. Gabloty mają różne rozmiary – z łatwością dopasujesz je do swoich zestawów.

Na tym nie kończy się zastosowanie wyrobów z pleksi w klockowym świecie: jeśli od składania gotowych zestawów wolisz samodzielne tworzenie budowli i makiet, wiesz, że segregacja klocków według rozmiarów i kolorów to połowa sukcesu. W tym pomogą Ci pudełka – kubiki z pleksi, które pozwalają na podgląd zawartości.

Gabloty z plexi na Twoją kolekcję

Tak jak klocki możesz wyeksponować złożone przez siebie modele, kupione na targach staroci dzbanuszki czy trofea zdobyte na zawodach sportowych.

Na szczególną uwagę zasługują małe przedmioty – na przykład ulubione resoraki z dzieciństwa. Pojedyncze gabloty mogą być za duże, ale świetnie sprawdzi się gablota z plexi z półką. A jeśli podświetlisz ją w domu ledową listwą, efekt będzie nieziemski!

Plexi dla sportowców i artystów

Wydaje Ci się, że nic nie może połączyć miłośników wysiłku fizycznego z artystami? A jednak: w tej roli świetnie sprawdzają się deskorolki! Ich przechowywanie jest ważne nie tylko dla osób jeżdżących na desce, ale też dla tych, którzy na deskorolkach… malują. Ręcznie malowane deskorolki bywają prawdziwymi dziełami sztuki i warto je eksponować na przezroczystych uchwytach z plexi. Uchwyty na deskorolki z plexi możesz powiesić na ścianie – w ten sposób zadbasz o swoje deski – niezależnie od tego, co z nimi robisz.

Jakie są zalety plexi? Jest wytrzymała, łatwa w czyszczeniu i… przezroczysta. A to sprawia, że Twoje hobby jest jeszcze lepiej widoczne. To co, wyciągasz kolekcję z szuflady?

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy