Pomysł na kalendarz. Organizacja roku w stylowy sposób!

Kalendarz to niezbędny gadżet. Ci, którzy lubią, gdy wszystko chodzi jak w zegarku, nie wyobrażają sobie bez niego życia. Zapominalscy i spóźnialscy zaś z pewnością nie pogardziliby czymś, co pomoże im w zaplanowaniu czasu. W tym artykule przedstawimy Wam nasz pomysł na kalendarz, dzięki któremu organizacja roku będzie znacznie łatwiejsza

Pomysł na kalendarz na ścianie

To najpopularniejszy rodzaj kalendarza, po który sięgamy zdecydowanie najczęściej. Zadbajmy o to, by przybrał on estetyczną formę – firmowe kalendarze bywają raczej szpetne niż ozdobne. Organizacja roku w ten sposób może być przecież stylowa, co więcej – stanowić ciekawe urozmaicenie wnętrza. Dlatego szczególnie proponujemy:

  • kalendarze ze zdjęciem – możemy wybrać takie, w których mamy jedno zdjęcie, a wyrywamy kartki z miesiącami, lub te z dwunastoma różnymi fotografiami. Planując stworzenie takiego kalendarza, możemy wziąć pod uwagę to, kto kiedy ma urodziny – zdjęcie niech będzie przypomnieniem o wysłaniu życzeń! Pomysł na kalendarz z fotografiami to także okazja do zaplanowania albumu z najlepszymi wspomnieniami minionego roku. Na pewno mamy zdjęcia z wyjazdów czy spotkań, które przywołują same pozytywne emocje. Niech i one patronują miesiącom kolejnego roku!
  • kalendarze dzienne – to wyjątkowo filmowa organizacja roku. Obudzić się, zerwać kartkę z kalendarza, zachować ją sporządzania do notatek lub wyrzucić… Kartki kalendarzy dziennych często mają na odwrocie różne ciekawostki, porady, zabawne historie. Możemy kierować się tym przy jego wyborze.
  • kalendarze-obrazy – to te, w których ilustracja przeważa nad samym kalendarzem. Może nie zapiszemy na nich za wiele, ale karty z minionych miesięcy możemy potraktować jako plakaty. Nie wyrzucajmy więc plansz – jeśli szczególnie nam się spodobały, wsadźmy je w ramy i zostawmy tym razem jako obrazy na ścianach. 
  • minimalistyczne kalendarze – pomysł na kalendarz do stonowanego wnętrza, na przykład w stylu loft? Minimalistyczne kalendarze zwykle nie posiadają żadnych ilustracji – tutaj wystarczy jedynie przejrzysta, prosta forma kalendarza. Znajdziemy te z osobnymi kartami na poszczególne miesiące, ale i większe, choć oszczędne kalendarze-plansze na cały rok. Przyklejone do ściany, drzwi lub wsadzone do ramy umożliwiającej pisanie po nich także mogą być ozdobą minimalistycznego wnętrza, na przykład biura.

Pomysł na kalendarz na ścianie

Kalendarz na biurko – organizacja roku zaraz przy Tobie

Pomysł na kalendarz to także ten w wersji na biurko. Przybiera różne formy – możemy wybrać dzienny, tygodniowy lub miesięczny, a także spośród różnych rozmiarów, stylistyk, potrzeb… Wybierając kalendarz do miejsca, w którym pracujemy, postawmy na ten, który ma wyraźnie wydzielone dni robocze od wolnych, a także zaznaczone święta. Dzięki temu przez pomyłkę nie zaplanujemy ważnego spotkania z klientem na przykład na Wigilię 🙂 Jeśli chcielibyśmy mieć obok siebie zdjęcie bliskiej osoby – kalendarz jest dobrą opcją na jego umieszczenie. 

Organizacja roku w kalendarzu na biurko może być trochę trudniejsza – zwykle jest on mniej przejrzysty od kalendarza ściennego oraz ma mniej miejsca do pisania niż kalendarz-notes. Dlatego przyczepmy do niego lub przyklejmy do blatu legendę – poszczególnymi kolorami lub symbolami oznaczajmy konkretne aktywności. 

Organizacja roku - kalendarz biurkowy

Pomysł na kalendarz w niestandardowej odsłonie

Organizacja roku może przebiegać też w innej formie! Pewnie nie wszystkie kalendarze będą dla każdego wygodną i praktyczną opcją – nie możemy na nich pisać i zaznaczać ważnych dat. Są za to ciekawą ozdobą mieszkania, dobrym pomysłem aranżacji salonu czy pokoju dla dziecka. Oto niektóre z naszych propozycji:

  • kalendarz kostka – ten gadżet zyskał już swoich zwolenników i przeciwników. Nie można jednak powiedzieć, że wygląda nudno! Ten stylowy dodatek składa się z kilku brył. Elementy ustawiamy samodzielnie w ten sposób, by przedstawiały datę. Niektóre kalendarze kostki mają też części z dniami tygodnia oraz miesiącami. To słaba opcja dla zapominalskich, którzy nie będą pamiętali o codziennej zmianie ustawienia kostek. Jednak Ci, którzy doceniają stylowe dodatki, na bank się z nim polubią! Do wyboru mamy bowiem różne opcje wykonania takiego kalendarza – najpopularniejsze są jednak drewniane kostki, które doskonale sprawdzą się we wnętrzu w stylu włoskim

Pomysł na kalendarz kostkę

  • kalendarz bryła – podobny do kalendarza kostki, jednak na każdej z dwunastu ścian znajduje się rozkład całego miesiąca. 
  • kalendarz elektroniczny – często połączony z zegarek, a nawet termometrem. To wyjście dla tych, których wnętrze jest minimalistyczne, w stylu industrialnym lub hi-tech. Wielofunkcyjność zastąpi nam dodatkowe przedmioty – zegar i termometr. Dlatego to dobre wyjście do małego wnętrza, w którym nie ma zbyt wiele miejsca na wszystkie te przedmioty. To także pomysł na kalendarz dla osób, które lubią styl retro, gry komputerowe i ciekawią ich stare technologie. Na rynku dostępne są bowiem kalendarze elektroniczne nawiązujące do klimatów z minionych dekad. 
  • kalendarz na tablicy – jeśli jesteśmy gotowi poświęcić całą ścianą bądź chociaż jej kawałek, możemy pomalować ją farbą tablicową w wybranym przez nas kolorze. To pomysł dla twórczych osób, które nie lubią nudy. Kalendarz na ścianie będzie wyglądał dokładnie tak, jak my będziemy tego chcieli – możemy od razu stworzyć rozkład na cały miesiąc w formie tabeli lub listy, ale nikt nie zabroni nam zapisywać o ważnych dla nas wydarzeniach w jakikolwiek inny sposób. Kreda w dłoń i do dzieła! 

Pomysł na kalendarz – podsumowanie

Organizacja roku może być stylowa i to od nas zależy, jaką formę wybierzemy. Kierujmy się tym, w jaki sposób lubimy planować nadchodzące wydarzenia, czy zależy nam na wielkości oraz czy chcemy, by część kalendarza została później z nami na pamiątkę w formie wyciętych ilustracji czy zdjęć. Dobry pomysł na kalendarz może okazać się motywacją do tego, by dobrze się zorganizować

A jeśli zajmujesz się pielęgnacją swojego ogrodu, zajrzyj też do kalendarza ogrodnika, który pomoże Ci dobrze zaplanować rok prac!

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy