Łóżko małżeńskie, czyli centrum Twojej sypialni

Ciężki dzień w pracy, dużo obowiązków, zmęczenie? W takich chwilach każdy z nas myśli tylko o tym, by wrócić do swojego domu, położyć się wygodnie i zapomnieć o całym świecie. Warto wtedy mieć do dyspozycji łóżko małżeńskie – czyli naprawdę duży i komfortowy mebel do wypoczynku. Właśnie „na nim ładujemy baterie” na kolejny dzień, rozmawiamy z partnerem, czytamy książki, odpoczywamy. Ważne, aby wybrać wygodny, ale jednocześnie funkcjonalny i estetyczny mebel.

Duża przestrzeń do spania

Pierwszym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, myśląc o kupnie łóżka małżeńskiego powinien być jego rozmiar. On z kolei zależy najczęściej od wielkości sypialni. W dużych domach raczej nie ma z tym problemu, jednak małe mieszkania mają swoje ograniczenia. Jak pewnie wiesz, do wyboru masz łóżka:

  • podwójne – 140×200 cm,
  • queen size – 160×200 cm,
  • kind size – 180×200 cm.

Oczywiście im większe łoże, tym więcej miejsca, a co za tym idzie, podczas snu możesz swobodnie przewracać się z boku na bok bez obawy o budzenie partnera.

Wybierając wielkość mebla, poza wolnym miejscem w pokoju musisz także wziąć pod uwagę np. wysokość swojego partnera lub partnerki. Mając w domu koszykarza lub piękną miss może się okazać, że warto sprawić sobie łóżko kontynentalne, tak by każdemu było wygodnie.

Postaw na funkcjonalność

Łóżko małżeńskie pełni w sypialni rolę nie tylko mebla do snu, ale także odpoczynku. Dużą zaletą okazuje się więc to, gdy posiada ono zagłówek będący jednocześnie estetycznym i funkcjonalnym dodatkiem. Przydaje się on zwłaszcza osobom, które przed zaśnięciem czytają książkę. Pozwala bowiem wygodnie się usadowić, bez dyskomfortu oddając się lekturze. Stanowi również fajne rozwiązanie dla miłośników pracy zdalnej, którzy swoje zadania w chwilach zwątpienia wykonują spod kołdry. W takim wypadku łóżka małżeńskie tapicerowane (https://www.wajnert.pl/meble/lozka/lozka-malzenskie/)  sprawdzą się idealnie. Wyglądają one bardzo estetycznie, a dzięki możliwości wybrania kształtu zagłówka do własnych potrzeb, wpisują się w każdy styl.

W codziennym funkcjonowaniu przydatne okazuje się łóżko z pojemnikiem (https://www.wajnert.pl/meble/lozka/lozka-z-pojemnikiem/), do którego możesz włożyć pościel lub inne mniej potrzebne przedmioty. Zyskasz dzięki temu dodatkową przestrzeń, tak potrzebną w każdym domu.

Wybierz wygodny materac

Oprócz samego łóżka małżeńskiego konieczny jest wybór odpowiedniego materaca. Powinien być on wygodny i odpowiednio twardy, aby zapewnić zdrowy sen. Ważna jest również pościel, najlepiej wykonana z naturalnych materiałów, takich jak bawełna bądź jedwab. Nie każdy może wie, ale to ona odpowiada za komfort termiczny oraz swobodne oddychanie skóry podczas snu.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy