Jak umeblować wynajmowane mieszkanie?

Wynajmowanie mieszkania ma swoje oczywiste zalety. Właściciele lokali do wynajmu często pozostawiają mieszkańcom spore pole do popisu. Bywa, że wyposażenie kończy się na zabudowie kuchennej, meblościance w salonie i łóżku w sypialni. Nierzadko rodziny z dziećmi celowo poszukują pustego miejsca do zamieszkania po to, by urządzić je w pełni według własnych preferencji. Jak umeblować wynajmowane mieszkanie? Jakie wyposażenie zda egzamin?

W jakie meble warto inwestować, gdy wynajmujemy mieszkanie?

Często wynajmujemy mieszkania? Z doświadczenia wiemy już na pewno, w jakie meble warto zainwestować, a jakich wydatków unikać. Przede wszystkim trzeba mieć na względzie to, że zakupione meble powinny odnaleźć się także i w każdym innym, wynajmowanym mieszkaniu. Metraże lokali nie zawsze imponują. Sprawdzi się w nich wyposażenie lekkie wizualnie, które optycznie powiększy niedużą przestrzeń. Doświadczone osoby inwestują w kilka solidnych, użytecznych mebli, które łatwo jest przetransportować do innego miejsca. Wynajmujący kierują się zasadą ponadczasowej inwestycji na lata. Jakie meble są więc warte uwagi?

Najlepiej będzie oczywiście zaopatrzyć się w meble z tej samej bądź podobnej serii. Unikniemy wówczas stylowego chaosu i nadamy aranżacyjny kierunek naszym pomieszczeniom. Zacznijmy od wypoczynkowego salonu. Idealnie prezentować się tutaj będą na przykład regały w stylu loft. Uwielbiamy książki? Atrakcyjny regał pomoże je wyeksponować. Na regale umiejscowimy również ukochane rośliny, pamiątki z podróży czy też zdjęcia w pięknych ramkach. Marzymy o kinie domowym? W salonie nie powinno wówczas zabraknąć kompaktowego stolika RTV. Unikajmy inwestycji w wyposażenie o sporych gabarytach, co do którego nie mamy pewności, że odnajdzie się idealnie w innym miejscu. Zamiast więc dużego narożnika czy sofy zdecydujmy się na fotele wypoczynkowe, pufy i wygodne krzesła. W części jadalnianej usytuujmy stół lub ławę.

Często obowiązkowym meblem w mieszkaniu jest biurko do pracy lub nauki. W tym przypadku nie oszczędzajmy. Solidne biurko z litego drewna z pewnością potowarzyszy nam przez długie lata przeprowadzek, a ostatecznie stanie się częścią naszego własnego kąta! Czas na urządzenie sypialni? Stabilne i łatwo składające się łóżko to oczywiście podstawa. Do przechowywania wybierzmy komodę lub ewentualnie regał z szufladami. Raczej zrezygnujmy na tym etapie z szafek nocnych, gdyż nie ma całkowitej pewności, że będą gabarytowo pasowały w innym lokum.

Nie zapominajmy o przedpokoju, który jest wizytówką wynajmowanego przez nas mieszkania. Także i tutaj rządzić powinny praktyczne zasady. Współgrające oczywiście z nienaganną prezencją. Priorytet to duże lustro, które dodatkowo optycznie powiększy przestrzeń. Jeśli mowa o oświetleniu to wybierajmy oryginalne, designerskie lampy stojące. Nie inwestujmy w oświetlenie, które wymaga precyzyjnego montażu do ściany czy sufitu. Reguła ta tyczy się wszystkich pomieszczeń. Ogólnie unikajmy dekoracji, które wymagają ingerencji w ściany. Raczej eksponujmy ozdoby na wspomnianych już regałach, komodach, stolikach czy konsolach. Na przedpokoju pasować będzie doskonale mebel industrialny z szufladami i stalowym stelażem z wieszakami na ubrania.

Zalety wyposażenia w stylu industrialnym – świetna opcja w przypadku wynajmu

Tak, wynajmowane mieszkanie może jak najbardziej prezentować się pięknie i stylowo. Wystarczy zainteresować się odpowiednim jego, modnym wyposażeniem. Co powiemy na aranżację industrialną? Jest to nowoczesna estetyka, która ma swoje korzenie w założeniach niemieckiej uczelni artystyczno-rzemieślniczej Bauhaus. Surowe aranżacje na skalę światową spopularyzowane zostały dzięki amerykańskim artystom, którzy w latach 60. XX w. zauważyli ogromny potencjał przestronnych, postindustrialnych przestrzeni. Do dziś idealna, inspirująca pracownia artystyczna kojarzona jest właśnie z klimatem opuszczonych fabryk.

Jedno jest więc pewne. Inwestując w meble industrialne do wynajmowanego lokum, myślimy przyszłościowo. Analizując obecne trendy wszystko wskazuje na to, że styl industrialny pozostanie z nami na długo. Wysokiej jakości, solidnie wykonane wyposażenie będzie zyskiwać na wartości. Zdecydowanie warto więc skompletować designerski zestaw mebli, który w przyszłości może również współtworzyć unikalną, loftową stylizację naszego własnego mieszkania!

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy