Home Wnętrza Salon Kwiaty doniczkowe do salonu

Kwiaty doniczkowe do salonu

4 min czytania
0
0
162
Kwiaty doniczkowe do salonu

Kwiaty doniczkowe do salonu stanowią doskonały element dekoracyjny każdego domu czy mieszkania. Nadają one wnętrzu indywidualny charakter oraz mogą być jednym z ciekawszych jego elementów. Pisaliśmy już o tym, jak zająć się uprawą kaktusów, tym razem natomiast zajmiemy się innymi zielonymi roślinami.

Jak zaaranżować kwiaty doniczkowe w salonie?

Aktualnie mamy do wykorzystania szereg możliwości, jeśli chodzi o opcje ustawienia roślin. Doniczkowe kwiaty w salonie mogą stać się idealnym dopełnieniem pomieszczenia. W sklepach znajdziemy dziesiątki ozdobnych doniczek, które można ustawić nie tylko na parapecie czy podłodze, ale również wykorzystać do tego celu kwietniki i stworzyć ciekawe aranżacje.

Duże rośliny doniczkowe

Duże kwiaty doniczkowe do salonu

Salon jest pomieszczeniem, gdzie często możemy wygospodarować nieco więcej miejsca do ustawienia kwiatów doniczkowych. Warto jest to wykorzystać i zdecydować się na duże i spektakularne rośliny, które idealnie wypełnią wnętrze o każdym charakterze. Doniczkowe kwiaty do salonu powinny charakteryzować się łatwością uprawy oraz pielęgnacji. Poniżej znajdziesz listę dużych kwiatów doniczkowych do salonu, których uprawa nie powinna stanowić problemu nawet dla osób, które nie mają dużych umiejętności jeśli chodzi o dbanie o rośliny:

 • Monstera dziurawa – jest rośliną lubiącą półcień, najlepiej rozwija się w temperaturach umiarkowanych, wymaga jednak dużo miejsca. Dobrze jest zdecydować się na kupno rośliny starszej, ponieważ rośnie stosunkowo wolno.
 • Figowiec sprężysty – roślina, która najlepiej rozwija się w średnich temperaturach, w oświetlonym miejscu. Początkowo roczne przyrosty są szybkie, należy więc zadbać o odpowiednio dużą doniczkę.
 • Dracena obrzeżona – rośnie głównie wzwyż, tworzy pióropusz zielonych liści. Lubi jasne stanowiska oraz umiarkowaną ilość wody w regularnych odstępach czasu. Nie wymaga częstego przesadzania.
 • Chamedora wytworna – najlepiej rośnie w półcieniu lub cieniu, w pomieszczeniach nieco chłodniejszych, wymaga umiarkowanego podlewania. Rozrasta się szeroko, więc wymaga sporo miejsca.
 • Szeflera – wymaga stanowiska jasnego lub półcienistego, należy ją chronić przed bezpośrednim słońcem. Powinna być podlewana regularnie, w umiarkowany sposób. Liście powinny być często oczyszczane z kurzu.

Wyżej wymienione rośliny to kwiaty liściaste, które idealnie sprawdzą się w roli roślin doniczkowych do salonu, ze względu na swój estetyczny wygląd i łatwość uprawy. Są to egzotyczne rośliny, które w naturze mają ciężkie warunki, więc stosunkowo łatwo utrzymać je w dobrym stanie tak, aby przez cały rok mogły cieszyć oko.

 • kuchnia styl industrialny

  Kuchnia w stylu loft

  Po ostatnim wpisie dotyczącym urządzania salonu w stylu loftowym, czas na omówienie kolejn…
 • styl industrialny

  Styl loftowy w salonie

  Jakiś czas temu pisaliśmy o 7 podstawowych cechach stylu industrialnego. Teraz przyszedł c…
 • deski podłogowe

  Deski podłogowe – wady i zalety

  Deski podłogowe wciąż wybierane są bardzo często, co nikogo nie powinno dziwić. Drewno jes…
Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Klaudia Gamrat
Load More In Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Kuchnia w stylu loft

Po ostatnim wpisie dotyczącym urządzania salonu w stylu loftowym, czas na omówienie kolejn…