Home Budowa Jaki jest koszt budowy domu jednorodzinnego?

Jaki jest koszt budowy domu jednorodzinnego?

4 min czytania
0
0
116
Jaki jest koszt budowy domu jednorodzinnego

Inwestorzy decydujący się na budowę obiektu jednorodzinnego zwykle zastanawiają się, ile kosztuje budowa domu? Przy tym ustalają także, jaką kwotę mogę na ten cel przeznaczyć. Może to być na przykład 200 tysięcy złotych. Za tę sumę uda się zbudować prosty, funkcjonalny, a jednocześnie nowoczesny dom dostosowany do potrzeb użytkownika.

Kosztorys budowy domu

Podstawowym sposobem na to, aby dowiedzieć się, jaki będzie koszt budowy domu jednorodzinnego będzie zamówienie kosztorysu wraz z projektem domu. Architekt ustali przybliżone koszty realizacji całej inwestycji, dzięki czemu można będzie przygotować się na konkretne wydatki z tym związane. Pamiętajmy jednak, że do przybliżonej kwoty podanej przez architekta należy doliczyć dodatkowe 30-40% na nieprzewidziane wydatki. W koszty budowy domu należy wliczyć podwyżki cen materiałów lub nagłe zmiany, których trzeba będzie dokonać w projekcie.

Właściwie przygotowany kosztorys będzie bardzo pomocy, ponieważ pozwoli zdecydować, jaka będzie najdogodniejsza opcja sfinansowania budowy domu. Można będzie podjąć decyzję, czy będziemy w stanie za całość zapłacić gotówką, czy lepiej jednak wziąć kredyt. Kosztorys pozwoli inwestorowi uświadomić sobie, na co go stać, a z jakich rozwiązań powinien zrezygnować. Na podstawie kosztorysu uda się również właściwie ocenić oferty przesłane od wykonawców. Będzie się znało przybliżone kwoty realizacji poszczególnych zadań w budynku.

Ile kosztuje dom parterowy, a ile z poddaszem?

Jeżeli chcesz porównać koszt budowy 1 m2 powierzchni netto domów parterowych i z poddaszem, to powinieneś pamiętać, że ich powierzchnia użytkowa różni się od powierzchni netto. Należy pamiętać, że koszt wykonania 1 m2 powierzchni w domach z poddaszem jest wyższy niż koszt 1 m2 powierzchni netto.

budowa domu jednorodzinnego

Na czym można zaoszczędzić budując dom jednorodzinny?

Istnieje kilka elementów, na których można zaoszczędzić podczas budowania domu jednorodzinnego. Oszczędności można poszukać wyszukując firmę budowlaną proponującą atrakcyjną kwotę, za którą zbuduje ona dom. Możemy zdecydować się na współpracę z podmiotem, który nie będzie na przykład naliczał zbyt wysokich cen za przejazdy, prowadzenie biura czy zorganizowanie odpowiedniego zaplecza budowlanego. Warto także rozpocząć współpracę z firmą, która samodzielnie dowozi części materiałów na budowę. Dzięki temu nie trzeba będzie dodatkowo płacić zewnętrznej firmie transportowej.

Budowa domu jednorodzinnego to wydatek, z którym jednak można się zmierzyć. Korzystając z powyższych wskazówek, można będzie zmniejszyć koszty budowy domu jednorodzinnego nawet o 10%.

  • Portal Dla Domu - aranżacja wnętrz, porady, inspiracje

    Kupno działki budowlanej – na co zwrócić uwagę?

    Jednym z pierwszych problemów, przed którym musimy stanąć jeszcze przed rozpoczęciem budow…
  • Ile trwa budowa domu?

    Ile trwa budowa domu?

    Wiedząc, jaki jest koszt budowy domu jednorodzinnego, należy przystąpić do kolejnego kroku…
Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Mateusz Kowalski
Load More In Budowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Jak przycinać drzewa aby uniknąć błędów?

Przycinanie drzew jest niezbędną czynnością związaną z pielęgnacją ogrodu. Odpowiednie cię…