Home Wnętrza Balkon i Taras Jak urządzić mały balkon w bloku?

Jak urządzić mały balkon w bloku?

6 min czytania
0
0
48
Jak urządzić mały balkon w bloku

Zastanawiasz się, jak urządzić mały balkon w bloku? Przede wszystkim potrzebujesz dużej wyobraźni i kreatywności. Skromna przestrzeń wpływa na to, jakie rośliny możemy tam umieścić oraz jakie elementy wypoczynkowe będziemy w stanie tam zmieścić.

Wielu osobom może się wydawać, że urządzanie małego balkonu w bloku nie ma zupełnie sensu, ponieważ jest to przestrzeń, z którą nie ma się nic ciekawego zrobić. Takie myślenie jest jednak błędne. Mały balkon w bloku nie musi służyć jedynie do suszenia prania, ale może stać się użytkową częścią przestrzeni, z której będziemy z wielką przyjemnością korzystali.

Aranżacja małego balkonu

Nie trzeba wiele, aby w piękny sposób zaaranżować balkonową przestrzeń. Wystarczy umieścić tam kilka drobiazgów, piękne kwiaty, a uda się stworzyć wyjątkową przestrzeń wypoczynkową, w pełni dostosowaną do potrzeb użytkownika. Ważne jest, aby wybrać na balkon meble ogrodowe, które nie będą zajmowały dużej ilości miejsca, a jednocześnie będą wygodne. Dzięki temu, że tak będzie, relaks na tej przestrzeni będzie jak najbardziej możliwy. Zadbaj także o odpowiednie oświetlenie balkonu. Będzie ono miało znaczenie przede wszystkim wieczorem, gdy będziecie chcieli posiedzieć tam, gdy słońca już nie będzie.

Przepis na funkcjonalny i ładny balkon w bloku jest naprawdę prosty. Wystarczy umieścić tam proste, a jednocześnie ładne przedmioty, które będą utrzymane w optymistycznych kolorach, a także zdecydować się na zasadzenie pięknie pachnących kwiatów. Tyle potrzebna, aby balkonowa przestrzeń w bloku stała się Twoją ulubioną.

Kwiaty idealne na balkon

Kwiaty balkonowe najlepiej wyglądają w skrzynkach balkonowych zawieszanych na balustradzie. Można także zdecydować się na wersje stojące, czyli doniczki i pojemniki, jeżeli jest na to miejsce. Dzięki temu, że na balkonie będzie dużo zieleni, przestrzeń automatycznie stanie się dużo bardziej relaksująca. Najpopularniejszymi kwiatami na balkon są pelargonie. Jeżeli pojawia się hasło: urządzamy balkon, właśnie po te kwiaty najczęściej udajemy się do sklepu ogrodniczego. Pelargonie są odporne na suszę, podmuchy wiatru i nie sprawiają większych problemów podczas pielęgnacji. Jeżeli chcesz uzyskać kaskadę kwiatową na balkonie, zdecyduj się na piękne i kolorowe surfinie, lobelie lub petunie. Wyglądają one w bardzo efektowny sposób. Sprawią, że przestrzeń balkonowa stanie się bardzo atrakcyjna.

mały balkon w bloku

Drewniana podłoga na balkonie

Jeżeli chcesz w elegancki sposób wykończyć balkon, zdecyduj się na drewnianą podłogę. Musi ona być jednak wykonana z wysokiej jakości gatunków, odpornych na działanie warunków atmosferycznych. Najpopularniejszy jest modrzew, a także egzotyczne odmiany, takie jak bangkirai, cumaru, lapacho czy merbau. Podłoga może zostać wykonana z desek lub deszczułek.

Podłoga na balkonie ze sztucznej trawy

Alternatywą dla drewnianej podłogi na balkonie może być sztuczna trawa. Jest to rozwiązanie niedrogie i dostępne w szerokiej, zielonej gamie kolorystycznej. Rozwiązanie to jest bardzo korzystne, ponieważ sprawia, że możemy na podłodze usiąść bez żadnej poduszki.

sztuczna trawa na balkonie

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Mateusz Kowalski
Load More In Balkon i Taras

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Rodzaje paneli fotowoltaicznych

W ostatnim wpisie dotyczącym fotowoltaiki wyjaśniliśmy czym jest i jak działa ogniwo fotow…