Jak działa i jaki wybrać dyfuzor zapachowy?

Dyfuzory zapachowe już na dobre rozgościły się w polskich wnętrzach. Pojawiają się nie tylko w mieszkaniach, ale także w salonach fryzjerskich, gabinetach kosmetycznych, hotelach, salonach spa czy biurach. Do każdego z nich wprowadzają piękny aromat, stanowią także oryginalny element wystroju pomieszczenia. Świetnie sprawdzą się też jako upominek. Jak działa dyfuzor zapachowy? Które rodzaje tych produktów są warte uwagi? Jaki wybrać dyfuzor zapachowy? Tego dowiesz się z naszego artykułu. Zapraszamy do lektury!

Jaki wybrać dyfuzor zapachowy?

Zdecydowanie najpopularniejsze są dyfuzory zapachowe z patyczkami (https://www.sklep.bispol.pl/shop/dyfuzory-zapachowe-z-patyczkami). I to właśnie najprawdopodobniej je będziesz mieć przed oczami na myśl o takim akcesorium. Ten typ dyfuzora składa się z trzech elementów: szklanego naczynia, olejku eterycznego oraz patyczków, najczęściej wykonanych z rattanu, rzadziej z bambusa. To niezwykle uniwersalne dyfuzory zapachowe, które sprawdzą się praktycznie w każdym wnętrzu, niezależnie od jego przeznaczenia czy też panującego w nim stylu. Dyfuzory zapachowe z patyczkami doskonale wkomponują się niemal w każdą aranżację.

Nie zawsze to patyczki rattanowe są nośnikami aromatu olejku umieszczonego w buteleczce. Funkcję tę w niektórych z nich pełnią dekoracyjne kwiaty bądź ozdobne liście. Takie dyfuzory zapachowe również staną się piękną ozdobą pomieszczenia, świetnie nadają się też na prezent. Wszystkie trzy wspomniane tutaj rodzaje tego akcesorium ma w swojej ofercie sklep Bispol. Wśród nich na pewno znajdziesz taki dyfuzor zapachowy, który zachwyci Cię zarówno swoim aromatem, jak i wyglądem.

Jak działa dyfuzor zapachowy?

Działanie dyfuzora zapachowego, niezależnie od jego rodzaju, polega na rozpylaniu w pomieszczeniu aromatu olejku eterycznego. Jak używać takiego akcesorium? Jeśli chodzi o dyfuzor zapachowy z patyczkami,  wystarczy zanurzyć rattanowe patyczki w olejku zapachowym znajdującym się w szklanym naczyniu. Wybierając mniejszą lub większą liczbę patyczków, możesz regulować intensywność aromatu: im więcej patyczków włożysz do płynu, tym zapach będzie mocniejszy.  Jeśli po jakimś czasie zauważysz, że woń  jest mniej wyczuwalna, odwróć patyczki i umieść w olejku ich przeciwległe końce, dzięki czemu aromat stanie się znów intensywniejszy.

Jak działa dyfuzor zapachowy z kwiatem (https://www.sklep.bispol.pl/shop/dyfuzory-zapachowe-z-kwiatem)? W jego przypadku aromatyczny olejek pobierany jest przez bawełnianą łodygę, wędruje w wyższe partie kwiatu, a więc do jego płatków, z których zapach roznosi się po wnętrzu. Co ciekawe, wraz z nasączaniem się płynem, płatki kwiatu wybarwiają się, tworząc piękny efekt ombre. W dokładnie taki sam sposób działają dyfuzory zapachowe z liściem. Na koniec dodamy, że dyfuzor zapachowy najlepiej spełni swoje zadanie, jeśli zostanie postawiony przykładowo na komodzie lub stoliku kawowym. Dobrym pomysłem jest usytuowanie go na środku pomieszczenia, dzięki czemu aromat rozniesie się równomiernie po pomieszczeniu.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy