Home Artykuły sponsorowane Jak dbać o zmywarkę, aby służyła jak najdłużej?

Jak dbać o zmywarkę, aby służyła jak najdłużej?

5 min czytania
0
0
366
porady jak dbać o zmywarkę

Zmywarka do naczyń to przydatne urządzenie, które znacznie ułatwia prace porządkowe w kuchni. Aby służyła w domu jak najdłużej i wydajnie, należy o nią odpowiednio zadbać, np. stosując różnego rodzaju produkty przeznaczone do zmywarek, takich jak: sól, nabłyszczacz, tabletki, regularnie oczyszczając filtr czy przez usuwanie resztek jedzenia z naczyń jeszcze przed włożeniem ich do urządzenia. 

Akcesoria i preparaty do zmywarek

Aby zmywarka działała wydajnie i skutecznie, do mycia naczyń należy stosować tylko i wyłącznie środki do tego przeznaczone, takie jak: płyny lub tabletki do zmywarki Finish. Dodatkowo trzeba również używać specjalnej soli do zmywarek, która ma na celu zmniejszyć twardość wody, a także zapobiec osadzaniu się kamienia. Sól wpływa również na efektywność mycia, podobnie jak nabłyszczacz w płynie, dzięki któremu naczynia po umyciu ładnie się błyszczą. 

Czyszczenie zmywarki

Do czyszczenia zmywarki należy także użyć specjalnego płynu. Detergent wystarczy umieścić we wnętrzu urządzenia, ale bez naczyń w środku, odwrócić do góry dnem, a następnie włączyć najdłuższy program. Dodatkowo można zastosować odświeżacz, który skutecznie eliminuje nieprzyjemny zapach jedzenia, jaki wytwarza się podczas zmywania i suszenia naczyń. Warto również, od czasu do czasu, przemyć wnętrze zmywarki, podobnie jak czyści się zlew w kuchni. Do mycia nie należy używać preparatów ze ścierającymi drobinkami. Wystarczy zastosować zwykły płyn do czyszczenia naczyń bądź specjalny – rekomendowany przez producenta. Na sitku mogą odkładać się resztki jedzenia, które nie usuwane regularnie, mogą je zapychać, co negatywnie wpłynie na wygląd naczyń tuż po myciu.

Układanie naczyń i usuwanie resztek jedzenia

Przed włożeniem naczyń należy usunąć z nich większe resztki jedzenia, które gromadzą się we wszelkich otworach we wnętrzu urządzenia oraz na sitku, co może prowadzić nawet do jego uszkodzenia mechanizmu zmywarki. Dodatkowo patelnie, naczynia żaroodporne czy garnki dobrze jest również wypłukać z gęstych sosów oraz tłuszczu. Wszelkiego rodzaju naczynia należy układać w taki sposób, aby strumień wody dotarł do ich najdrobniejszych zakamarków, dlatego niewskazane jest przeładowywanie urządzania zbyt dużą ilością kuchennych przyborów. Kubki, garnki, miski czy szklanki zawsze układa się dnem do góry, w taki sposób, aby nie zablokować pracy obrotowe ramienia. Dodatkowo warto zastosować odpowiedni program, np.: dłuższy i intensywniejszy do silnie zabrudzonych przyrządów kuchennych czy krótki do delikatnie pobrudzonych talerzy, szklanek czy sztućców. 

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Mateusz Kowalski
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Nowość! JEDNOLITY KONCEPT PRODUKTÓW DO PODŁÓG One Flooring Range – inteligentne rozwiązania do podłóg

Oferta Bostik została wzbogacona o kolejne produkty do podłóg, wpisując całość tej kategor…