Ścierka z mikrofibry: dlaczego nie może zabraknąć jej w Twoim domu?

Ściereczki, ręczniki papierowe, szczotki, myjki do okien, detergenty do różnych powierzchni… Większość z nas do sprzątania używa ogromu akcesoriów i środków. Okazuje się, że istnieje jeden produkt, który może zastąpić niemal wszystkie akcesoria, bez których do tej pory nie wyobrażałeś sobie sobotnich porządków – ścierka z mikrofibry. Czym charakteryzują się szmatki rewolucjonizujące branżę household? Sprawdź!

Czym są ścierki z mikrofibry?

Ściereczka z mikrofibry sprawi, że porządki przestaną być uciążliwym obowiązkiem. Do ich produkcji wykorzystuje się mikrowłókna składające się z bardzo cienkich włókien poliestrowych oraz poliamidowych. W odróżnieniu od standardowych ścierek mikrofibra jest zaskakująco chłonna, doskonale absorbuje kurz, usuwa zabrudzenia i poleruje. Materiał ściśle przylega do powierzchni i zbiera zanieczyszczenia z jej mikroporów i szczelin. Z pomocą szmatki z mikrofibry utrzymasz w nienagannej czystości powierzchnie o zróżnicowanym wykończeniu, również gładkie szkło. Mikrofibra mile widziana jest w domach alergików, dla których zachowanie nieskazitelnego porządku w najbliższym otoczeniu jest priorytetem.

Co ważne, ścierki z mikrofibry wyróżniają się zaskakująco długą żywotnością. Mogą być bezpiecznie myte w pralce (bez dodatku silnych detergentów, w niskiej temperaturze). Tkanina jest odporna na rozdarcia i przetarcia. Możesz mieć pewność, że nowa szmatka będzie służyła Ci w nienagannym stanie znacznie dłużej niż standardowe, bawełniane ścierki. 

Ścierki z mikrofibry – z korzyścią dla planety i portfela

Kolejny powód, dla którego warto kupić nowoczesne ścierki? Mikrofibra jest materiałem przyjaznym planecie. Dzięki innowacyjnej strukturze włókna „radzą” sobie z najbardziej uporczywymi zabrudzeniami bez konieczności używania detergentów. Aby pozbyć się plam z lustra albo usunąć kurz z mebli, wystarczy jedynie zmoczyć ścierkę i przetrzeć dowolną powierzchnię. Wybierając ściereczki do kurzu z nowoczesnego materiału, ograniczasz zużycie środków chemicznych, co pozytywnie przekłada się na stan środowiska naturalnego, Twojego portfela oraz skóry dłoni. 

Wielozadaniowe ścierki – mikrofibra do okien, mebli i podłogi 

Szmatka z mikrofibry to uniwersalne akcesorium, które ułatwi Ci porządki na wiele sposobów. Ze względu na swoją chłonną strukturę, szmatki mają wszechstronne zastosowanie. Używając szmatki z mikrofibry:

  • usuniesz kurz z mebli, w tym szklanych stolików;
  • wyczyścisz ekrany LCD i płyty indukcyjne;
  • wypolerujesz lustra i okulary;
  • dokładnie umyjesz okna, nie pozostawiając na nich smug i zacieków;
  • przywrócisz blask srebrnym cukiernicom, kieliszkom i kryształom;
  • umyjesz podłogę.

W dobrych sklepach znajdziesz szmatki z mikrofibry o zróżnicowanym kształcie i wielkości. Sklep internetowy York oferuje szeroki wybór szmatek dostępnych pojedynczo oraz w zestawach. Produkty cenionej marki łączą w sobie niezawodną jakość z wyjątkowo atrakcyjną ceną.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy