Producent parkietów drewnianych – postaw na profesjonalny parkiet dębowy!

Drewniane podłogi charakteryzują się ponadczasowym stylem i naturalnością. Nie dziwne więc, że popularność na parkiet z litego drewna wciąż rośnie.

Co warto wiedzieć, decydując się na parkiet z litego drewna?

Parkiet z litego drewna wprowadza do wnętrza dużo ciepła i naturalności. Tworzy przytulne i zarazem eleganckie wyposażenie każdego wnętrza. Nie dziwne więc, że moda na parkiet dębowy wciąż rośnie. Mimo konkurencyjnych, sztucznych posadzek, drewniane parkiety nadal zachwycają i są najczęściej wybieraną metodą wykończenia podłóg zarówno w domu, mieszkaniu, jak i budynkach użyteczności publicznej.

Parkiet z litego drewna gwarantuje świetną izolację termiczną, doskonale tłumi hałasy i tworzy niepowtarzalnie ciepły klimat. Uroku dodaje fakt, że każda deska (klepka) jest inna, dzięki czemu parkiet z litego drewna nabiera oryginalności i stylu. Zależnie od zastosowanego gatunku drewna podłoga może zyskać różne wybarwienie czy usłojenie. Warto jednak pamiętać, że rodzaj drewna wpływa również na właściwości podłogi.

Jako profesjonalny producent parkietów drewnianych, PW Leon Budnik stawia na rodzime, jasne drzewo, jakim jest dąb. Parkiet dębowy świetnie znosi upływ czasu, dzięki czemu podłoga przez wiele długich lat zachwyca swoim nieskazitelnym urokiem. Decydując się na parkiet w swoim wnętrzu, pamiętaj, by stawiać na parkiet z litego drewna, który wykonywany jest w 100% z jednego, szlachetnego gatunku drewna np. dębu lub jesionu.

Jak mocuje się parkiet dębowy?

Deseczki parkietu dębowego inaczej nazywane klepkami, to elementy litego drewna zwykle o wymiarach około 450 mm x 70 mm. Grubość takiej klepki sięga zwykle około 21 mm. Większe elementy nazywane są już deskami podłogowymi. W naszej ofercie znajdą Państwo parkiet dębowy o różnych rozmiarach i klasach.

Aby parkiet tworzył piękną, jednolitą podłogę, deseczki posiadają specjalne pióro i wpust, co pozwala na precyzyjne dopasowanie klepek, tworząc piękne podłoże z litego drewna. Parkiet dębowy mocowany jest na specjalnie przygotowanym podłożu za pomocą kleju do podłóg drewnianych. Zdarza się jednak, że w niektórych obiektach (np. zabytkowych lub sportowych), klepki mocuje się gwoździami.

Jak dbać o parkiet z litego drewna?

Aby podłogi z litego drewna cieszyły niezmiennym urokiem, należy o nie odpowiednio zadbać. Przy codziennej pielęgnacji warto stosować specjalne płyny do podłóg drewnianych. Receptura takiego preparatu została oparta o specjalne woski oraz oleje, która zapewniają naturalny połysk i konserwują drewniane podłogi. Zamiast mopa sznurkowego, warto zastosować miękkie szmatki lub mop płaski z mikrofibry. Na koniec należy pamiętać, że przy podłodze z litego drewna nie wolno stosować mopów parowych, ponieważ gorąca para mogłaby nieodwracalnie zniszczyć parkiet.

Parkiet z litego drewna to inwestycja na lata. Warto więc postawić na profesjonalnego producenta parkietów drewnianych, który zagwarantuje najwyższą jakość materiału oraz fachowe ułożenie podłogi.

 

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy