Nowoczesna jadalnia aranżacje i porady urządzenia

Nowoczesna jadalnia aranżacje – przede wszystkim warto postawić na funkcjonalne rozwiązania, w tym ważnym miejscu w każdym domu. Dzięki temu będzie wyglądała pięknie, a przy tym będzie bardzo wygodna w codziennym użytkowaniu. 

W nowoczesnej jadalni nie może zabraknąć dużego, solidnego stołu. Najlepiej, gdyby był on długi i przeznaczony dla minimum 8 osób. Nie musi być jednak zbyt szeroki, wystarczy 80-90 cm. Aby można było ze stołu korzystać w komfortowy sposób, każda siedząca przy tym osoba powinna mieć 60 cm miejsca dla siebie. Należy także przewidzieć to, ile miejsca naokoło stołu będzie potrzebne na ustawienie krzeseł.

Nowoczesna jadalnia – aranżacje w salonie?

Najlepszym rozwiązaniem jest połączenie salonu z jadalnią i jeszcze otwarcie tej przestrzeni na kuchnię. Jest to rozwiązanie możliwe do zaaranżowania zarówno w mieszkaniu, jak i domu. Różniły się będą jedynie powierzchnie, jakie mamy do zagospodarowania. W obydwu wariantach warto zadbać, aby stół został ustawiony jak najbliżej kuchni. Dzięki temu nie będzie się miało problemów z przenoszeniem z niej talerzy i półmisków z jedzeniem. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest znacznie poszerzenie przestrzeni, dzięki czemu domownicy będą się czuli swobodnie i komfortowo.

Sprawdź jak dodać charakteru jadalni i nakryć do stołu: https://dladomu.com.pl/nakrycie-do-stolu-eleganckie-tradycyjne-czy-boho/

nowoczesna jadalnia aranżacje

Meble do nowoczesnej jadalni

Już wcześniej wspomnieliśmy o stole, który w jadalni powinien być duży i przestronny. Ale goście muszą również na czymś siedzieć. Krzesła do jadalni powinny być przede wszystkim bardzo wygodne. Najlepiej, gdy będą stanowiły komplet ze stołem. Przy stylowym, nowoczesnym stole może z powodzeniem poustawiać plastikowe krzesła utrzymane w różnych kolorach. Wprowadzi to element nowoczesności do jadalni, który będzie jednocześnie bardzo nonszalancki.

Warto również w jadalni umieścić kredens lub przestronną szafkę, w której będą znajdowały się talerze, szklanki oraz inne przybory, które są przydatne podczas nakrywania stołu. Dobry nastrój w jadalni zbudują również boczne lampy. Można także zdecydować się na umieszczenie wiszących lamp bezpośrednio nad stołem.

Nowoczesna jadalnia – aranżacja przy pomocy oświetlenia

W związku z tym, że jadalni spędzamy czas zarówno w dzień, jak i w nocy, warto w skuteczny sposób oświetlić stół. Należy jednak pamiętać, że odległość lampy od blatu stołu powinna wynosić 50-60 cm. Jeżeli kupujesz rozsuwany stół, warto od razu sprawdzić, jak wtedy będzie zachowywało się oświetlenie i czy będzie wystarczające. Jeżeli stół jest wyjątkowo długi, warto powiesić nawet kilka lamp w jednym rzędzie. Dobrym rozwiązaniem jest system sterowania oświetleniem w jadalni, czyli tak zwane ściemniacze. Pozwolą one zbudować ciekawy nastrój w tej przestrzeni.

W związku z tym, że nowoczesne jadalnie są najczęściej umieszczane w centralnym punkcie domu, warto zadbać, aby miejsce to było wyjątkowo dobrze oświetlone. Dzięki temu stanie się najważniejszym miejscem w domu.

nowoczesna jadalnia aranżacje oświetlenia

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy