Home Wnętrza Kuchnia i Jadalnia Nowoczesny styl w twojej jadalni

Nowoczesny styl w twojej jadalni

5 min czytania
0
0
282
Nowoczesny styl w twojej jadalni

Jeżeli chcesz wprowadzić styl nowoczesny do jadalni, przede wszystkim warto postawić na funkcjonalne rozwiązania, w tym ważnym miejscu w każdym domu. Dzięki temu będzie wyglądała pięknie, a przy tym będzie bardzo wygodna w codziennym użytkowaniu. 

W nowoczesnej jadalni nie może zabraknąć dużego, solidnego stołu. Najlepiej, gdyby był on długi i przeznaczony dla minimum 8 osób. Nie musi być jednak zbyt szeroki, wystarczy 80-90 cm. Aby można było ze stołu korzystać w komfortowy sposób, każda siedząca przy tym osoba powinna mieć 60 cm miejsca dla siebie. Należy także przewidzieć to, ile miejsca naokoło stołu będzie potrzebne na ustawienie krzeseł.

Nowoczesne rozwiązanie, czyli jadalnia w salonie

Najlepszym rozwiązaniem jest połączenie salonu z jadalnią i jeszcze otwarcie tej przestrzeni na kuchnię. Jest to rozwiązanie możliwe do zaaranżowania zarówno w mieszkaniu, jak i domu. Różniły się będą jedynie powierzchnie, jakie mamy do zagospodarowania. W obydwu wariantach warto zadbać, aby stół został ustawiony jak najbliżej kuchni. Dzięki temu nie będzie się miało problemów z przenoszeniem z niej talerzy i półmisków z jedzeniem.

Nowoczesny styl w jadalni - meble

Idealne meble do jadalni

Już wcześniej wspomnieliśmy o stole, który w jadalni powinien być duży i przestronny. Ale goście muszą również na czymś siedzieć. Krzesła do jadalni powinny być przede wszystkim bardzo wygodne. Najlepiej, gdy będą stanowiły komplet ze stołem. Przy stylowym, nowoczesnym stole może z powodzeniem poustawiać plastikowe krzesła utrzymane w różnych kolorach. Wprowadzi to element nowoczesności do jadalni, który będzie jednocześnie bardzo nonszalancki.

Warto również w jadalni umieścić kredens lub przestronną szafkę, w której będą znajdowały się talerze, szklanki oraz inne przybory, które są przydatne podczas nakrywania stołu. Dobry nastrój w jadalni zbudują również boczne lampy. Można także zdecydować się na umieszczenie wiszących lamp bezpośrednio nad stołem.

Oświetlenie jadalni w stylu nowoczesnym

W związku z tym, że jadalni spędzamy czas zarówno w dzień, jak i w nocy, warto w skuteczny sposób oświetlić stół. Należy jednak pamiętać, że odległość lampy od blatu stołu powinna wynosić 50-60 cm. Jeżeli kupujesz rozsuwany stół, warto od razu sprawdzić, jak wtedy będzie zachowywało się oświetlenie i czy będzie wystarczające. Jeżeli stół jest wyjątkowo długi, warto powiesić nawet kilka lamp w jednym rzędzie. Dobrym rozwiązaniem jest system sterowania oświetleniem w jadalni, czyli tak zwane ściemniacze. Pozwolą one zbudować ciekawy nastrój w tej przestrzeni.

W związku z tym, że nowoczesne jadalnie są najczęściej umieszczane w centralnym punkcie domu, warto zadbać, aby miejsce to było wyjątkowo dobrze oświetlone. Dzięki temu stanie się najważniejszym miejscem w domu.

styl nowoczesny - oświetlenie

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Mateusz Kowalski
Load More In Kuchnia i Jadalnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Jak optycznie powiększyć pokój? Porady i inspiracje urządzenia

W naszych poprzednich artykułach pisaliśmy o urządzaniu małych pomieszczeń. Jeden z nich d…