Aranżacja małej wąskiej kuchni w bloku – pomysły i porady

W niektórych budynkach nie ma możliwości stworzenia dużej, przestronnej kuchni. Trzeba zadowolić się małą przestrzenią. Nie oznacza to jednak, że aranżacja małej wąskiej kuchni w bloku będzie nudna czy mało praktyczna. Wręcz przeciwnie. Właściwy projekt sprawi, że w małej kuchni znajdzie się wszystko, czego potrzebujesz.

Mała wąska kuchnia w bloku

Aranżacja małej wąskiej kuchni w bloku nie powinna sprowadzać się do dylematu, z czego należy zrezygnować, aby zmieściły się tam inne, bardziej potrzebne rzeczy. Nie musisz zastanawiać się, że jeżeli umieścić o jedną szafkę więcej, nie będzie już miejsca na kuchenkę gazową. Jeżeli dobrze rozplanujesz układ mebli i zastosujesz kilka trików optycznych we wnętrzu, osiągniesz efekt, który Cię zadowoli.

Aranżacja małej wąskiej kuchni w bloku

Aranżacja małej wąskiej kuchni w bloku – zabudowa

Mała kuchnia wymaga powzięcia specjalnych działań, a przede wszystkim skorzystania z profesjonalnego projektu. Zabudowa tam umieszczona powinna być maksymalnie funkcjonalna i w sprytny sposób powinna wykorzystywać przestrzeń. Nie oznacza to jednak, że zabudowa mebli powinna sięgać aż do samego sufitu. Osiągniesz wtedy efekt odwrotny do zamierzonego, ponieważ przestrzeń stanie się jeszcze bardziej klaustrofobiczna niż dotychczas. Aby tego uniknąć, należy zróżnicować kształt szafek oraz ich układ. Jednorodny rząd szafek można przełamać jedną, podłużną szafką. W małej wąskiej kuchni należy zastosować jak najwięcej szafek i systemów wysuwanych. Najlepiej, gdyby w aranżacjach małej kuchni było jak najwięcej otwartych półek, ale jest to rozwiązanie tylko dla osób lubiących dbać o porządek. Takie rozwiązanie optycznie powiększa przestrzeń, a także sprawia, że wszystko mamy pod ręką. Podobną iluzję pozwolą uzyskać przeszklone szafki lub takie, których drzwiczki są wypełnione mlecznym szkłem.

Mała wąska kuchnia w bloku - zabudowa

Aranżacja małej wąskiej kuchni w bloku – kolory

Oczywistym wyborem do małej kuchni będą meble w jasnym kolorze, które naturalnie rozjaśniają przestrzeń i optycznie ją powiększają. Okazuje się, że przestrzeń urządzona w całości na biało, beżowo lub szaro wcale nie musi być nudna. Wystarczy, że jasną barwę przełamiemy jasnobrązowym drewnianym blatem lub grafitową płytą indukcyjną. Można także zastosować dodatki w czarnym kolorze. We wnętrzu od razu zrobi się ciekawiej.

Jeżeli obawiasz się, że jasna kuchnia będzie trudna w utrzymaniu czystości, uspokajamy. Gładkie powierzchnie można wyczyścić szybko i bez najmniejszych problemów. Faktem jest, że na jasnych kolorach widać wszelkie zabrudzenia, ale regularnie dbając o czystość wnętrza, będziesz w stanie utrzymać je w odpowiedniej kondycji. Całość będzie prezentowała się w niezwykle atrakcyjny sposób.

Aranżacja małej wąskiej kuchni w bloku

Drzwi w małej wąskiej kuchni

To jasne, że kuchnia połączona z salonem nie będzie miała drzwi. W przeciwnym razie należy uwzględnić je w projekcie. Wtedy szafki i sprzęty AGD zostaną umieszczone w odpowiedniej odległości od wejścia. Same drzwi należy również w odpowiedni sposób dobrać do takiej przestrzeni. Nie mogą one wywoływać efektu odcięcia pomieszczenia od reszty mieszkania. Dlatego mała wąska kuchnia nie może mieć dużych, masywnych drzwi. Najlepszym wyborem będą drzwi w białym kolorze, najlepiej tworzące jednolitą taflę.

Zapraszamy do innych artykułów dotyczących aranżacji małych pomieszczeń: aranżacja mieszkania w bloku, urządzanie łazienki, aranżacja małego pokoju dziecięcego czy też jak urządzić mały balkon w bloku.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy