Home Wnętrza Salon Modny salon w Twoim domu

Modny salon w Twoim domu

5 min czytania
0
0
785
Modny salon w Twoim domu

Podstawą przy tworzeniu modnego salonu jest zestawienie ze sobą eleganckich efektów świetlnych, minimalistycznego i nowoczesnego stylu mebli i funkcjonalnych form.

W modnym salonie musi być przede wszystkim dużo przestrzeni, w której będzie panował ład, spokój i harmonia. Estetyka wnętrza powinna być dopasowana do potrzeb wszystkich mieszkańców domu. Dlatego modny salon jest zawsze prosty, funkcjonalny, estetyczny, przestronny i efektowny.

Salon - pomysły na modną aranżację

Kolory w modnym salonie

Do modnego salonu będą pasowały przede wszystkim pastelowe kolory ścian. Można także umieścić na fragmencie ściany tapetę, która wprowadzi do wnętrza jeszcze większą przestronność. Do tego wszystkiego należy dobrać efektowne dodatki, a cały salon będzie prezentował się w niezwykle atrakcyjny sposób, i to pod każdym względem.

W modnym salonie nie może zabraknąć metalowych kolorów widocznych np. w dodatkach, na stołach, krzesłach i innych tego typu elementach. Wszystko otoczone jasnymi kolorami będzie wyglądało w niezwykle atrakcyjny sposób.

Oświetlenie w modnym salonie

Neonowe oświetlenie jest ciekawym akcentem, który można wprowadzić do salonu. Wprowadzi ono do wnętrza żywy klimat. Goście na pewno nie będą przysypiali na żadnej imprezie, ponieważ będzie tam jasno. Takie oświetlenie w idealny sposób podbije jasne kolory i metaliczne dodatki.

Oświetlenie w modnym salonie

Meble do modnego salonu

Funkcjonalność wcale nie musi być nudna, nawet jeżeli meble są ponadczasowe. Tym lepiej. Można będzie bez przeszkód korzystać z nich przez wiele lat. Będą świetnie wyglądały i nic złego się z nimi nie będzie działo. Raczej warto unikać mebli, które są aktualnie na topie. To, że salon ma być modny, nie oznacza, że ma przestać być funkcjonalny po jednym sezonie. Lepiej podążać za ponadczasową, niż chwilową modą, jeżeli chodzi o aranżację wnętrz, takich jak salon.

W żadnym salonie nie może zabraknąć kanapy i foteli, przed którym stanie nowoczesny szklany stolik kawowy lub drewniany, oryginalny stolik w stylu loft. Od razu takie miejsce zachęci do odpoczynku, rozkoszowania się spokojem, a także do rozmowy. Aranżacja modnego i nowoczesnego salonu nie może się bez tego obejść.

Salon - wybór odpowiednich mebli - pomysły i inspiracje

Dekoracje do modnego salonu

Modny salon nie może zostać przytłoczony przez wiele dodatków oraz dekoracji. Lepiej ograniczyć się do jednego lub dwóch akcentów, które ładnie podkreślą prostotę wnętrza i wprowadzą do niego nieco dekoracyjności. Bardzo często do modnych salonów wprowadzane są plakaty, lustra, a także nowoczesne grafiki. Takie dekoracje ścienne nie dość, że są praktyczne, to jeszcze mają znakomity wymiar dekoracyjny.

Dekoracje do modnego salonu

Aranżacja każdego salonu jest dużym wyzwaniem. W końcu jest to pomieszczenie, w którym przyjmujemy gości. Zależy nam więc na tym, aby było to miejsce reprezentatywne. Korzystając z powyższych wskazówek, można będzie uzyskać ciekawe efekty aranżacyjne.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Mateusz Kowalski
Load More In Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Całoroczny basen do ogrodu – czy to się opłaca?

Basen w ogrodzie można mieć przez cały rok bez ponoszenia bardzo wysokich kosztów związany…