Home Wnętrza Salon Stylowe mieszkanie – co zrobić aby Twoje takie było?

Stylowe mieszkanie – co zrobić aby Twoje takie było?

5 min czytania
0
0
178
Stylowe mieszkanie - co zrobić aby twoje takie było

Planujesz remont i chce od teraz posiadać stylowe mieszkanie? Nie musisz na to wydać fortuny. Wystarczy kilka prostych rozwiązań, aby wprowadzić do swojej przestrzeni nieco luksusu.

Ciekawe ramki na zdjęcia

Prostym trikiem pozwalającym na wprowadzenie do wnętrza ciekawego charakteru jest nabycie  minimum 3 takich samych ramek i umieszczenie w nich zdjęć w tej samej kolorystyce. Mogą to być fotografie Twoich bliskich lub obrazki prezentujące pejzaże. Pozwoli to na stworzenie efektu pozornej całości, przedstawionej jednak w bardzo efektowny sposób.

Stylowe mieszkanie - ramki

Wnętrze wypełnione lustrami

Jeżeli chcesz, aby Twoje wnętrze stało się bardziej luksusowe, wprowadzać do niego lustra. Powinno być ich dużo, a ich rozmiar najlepiej, gdyby był okazały. Muszą się rzucać w oczy. Nie mogą być jednie tłem. Lustra mają jeszcze jedną ważną zaletę – optycznie powiększają małą przestrzeń.

Stylowe mieszkanie - lustra

Odważne połączenia

Stylowe wnętrza rzadko kiedy urządzane są w jednym stylu. Zwykle występuje tu miks różnych połączeń i ciekawych rozwiązań. Powoduje to, że wnętrze od razu wygląda ciekawiej i bardziej atrakcyjnie. Trzeba jednak tutaj uważać, aby nie popaść w przesadę. Nie należy dopuścić do sytuacji, w której do aranżacji wkradnie się kicz. Osiągniesz wtedy efekt odwrotny do zamierzonego.

Stylowe mieszkanie - odważne połączenia

Pomieszczenia wypełnione światłem

Im ciemniejsze będzie pomieszczenie, tym gorszy efekt uda się uzyskać, dlatego w żadnym mieszkaniu nie należy zapominać o świetle. Wpuszczając do pomieszczeń światło, nawet najprostsza aranżacja będzie wyglądała zjawiskowo. Najlepiej usunąć z wnętrz wszelkie firany oraz zasłony. Jeżeli do Twojego wnętrza pomimo tego nadal wpada mało światła, zdecyduj się na zakup odpowiedniego sztucznego oświetlenia.

Stylowe mieszkanie - światło

Brak kabli na widoku

Wielkie kłębowisko splątanych kabli w żadnym wnętrzu nie będzie wyglądało dobrze, dlatego postaraj się je ukryć za wszelką cenę.

Oryginalny wygląd drzwi

Do stylowych pomieszczeń nie mogą prowadzić zwykłe drzwi. Warto zadbać, aby wyglądały bardzo interesująco. Nie musisz kupować nowych, a wystarczy, że przemalujesz je na atrakcyjny kolor lub dokupisz do nich nowe klamki.

Stylowe mieszkanie - drzwi

Zwracaj uwagę na detale

Tak naprawdę to drobne elementy dekoracyjne budują każde wnętrze. Książki, flakony, pamiątki, jeżeli zostaną umieszczone we właściwym miejscu, pozwolą na wprowadzenie harmonii do wnętrza, a jednocześnie będą szansą na ciekawe zaaranżowanie przestrzeni. Warto także zwrócić uwagę na to, czy zastosowane dekoracje nie będą kłopotliwe w sprzątaniu. Rzeczy postawione na widoku kurzą się, a jak wiadomo nie wygląda to w zbyt estetyczny sposób. Należy więc zdecydować się na dekoracje, które będą mało kłopotliwe w porządkowaniu, a jednocześnie będą wyglądały bardzo ciekawie.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Mateusz Kowalski
Load More In Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Akumulatory do fotowoltaiki – na co zwrócić uwagę i jakie wybrać?

Instalacje fotowoltaiczne składają się z wielu elementów. W naszych poprzednich artykułach…