Stylowe mieszkanie – co zrobić aby Twoje takie było?

Planujesz remont i chce od teraz posiadać stylowe mieszkanie? Nie musisz na to wydać fortuny. Wystarczy kilka prostych rozwiązań, aby wprowadzić do swojej przestrzeni nieco luksusu.

Stylowe dodatki do mieszkania – ramki na zdjęcia

Prostym trikiem pozwalającym na wprowadzenie do wnętrza ciekawego charakteru jest nabycie minimum 3 takich samych ramek i umieszczenie w nich zdjęć w tej samej kolorystyce. Mogą to być fotografie Twoich bliskich lub obrazki prezentujące pejzaże. Jeśli nie masz pomysłu na to, jak przechowywać zdjęcia – ramki będą świetnym pomysłem. Pozwoli to na stworzenie efektu pozornej całości, przedstawionej jednak w bardzo efektowny sposób. Stylowe dodatki do mieszkania mogą być też rodzinną pamiątką!

Stylowe wnętrza - ramki

Lustra – aranżacje Twojego wnętrza

Jeżeli chcesz, aby Twoje wnętrze stało się bardziej luksusowe, wprowadzać do niego lustra. Aranżacje z nimi dają świetny efekt! Powinno być ich dużo, a ich rozmiar najlepiej, gdyby był okazały. Muszą się rzucać w oczy. Nie mogą być jednie tłem. Lustra mają jeszcze jedną ważną zaletę – optycznie powiększają małą przestrzeń.

Lustra - aranżacje

Stylowe wnętrza to odważne połączenia

Stylowe wnętrza rzadko kiedy urządzane są w jednym stylu. Zwykle występuje tu miks różnych połączeń i ciekawych rozwiązań. Powoduje to, że wnętrze od razu wygląda ciekawiej i bardziej atrakcyjnie. Trzeba jednak tutaj uważać, aby nie popaść w przesadę. Nie należy dopuścić do sytuacji, w której do aranżacji wkradnie się kicz. Osiągniesz wtedy efekt odwrotny do zamierzonego.

Stylowe mieszkanie - odważne połączenia

Światło w pokoju – stylowe mieszkanie

Im ciemniejsze będzie pomieszczenie, tym gorszy efekt uda się uzyskać, dlatego w żadnym mieszkaniu nie należy zapominać o świetle. Wpuszczając do pomieszczeń światło, nawet najprostsza aranżacja będzie wyglądała zjawiskowo. Najlepiej usunąć z wnętrz wszelkie firany oraz zasłony. Jeżeli do Twojego wnętrza pomimo tego nadal wpada mało światła, zdecyduj się na zakup odpowiedniego sztucznego oświetlenia.

Stylowe wnętrza - światło w pokoju

Stylowe mieszkanie to brak kabli na widoku

Wielkie kłębowisko splątanych kabli w żadnym wnętrzu nie będzie wyglądało dobrze, dlatego postaraj się je ukryć za wszelką cenę.

Ciekawe drzwi – sposób na stylowe wnętrza

Do stylowych pomieszczeń nie mogą prowadzić zwykłe drzwi. Warto zadbać, aby wyglądały bardzo interesująco. Nie musisz kupować nowych, a wystarczy, że przemalujesz je na atrakcyjny kolor lub dokupisz do nich nowe klamki. Sprawdź nasz tag renowacja i zobacz, jak samemu odnowić drzwi czy inne meble.

Stylowe mieszkanie - ciekawe drzwi

Stylowe dodatki do mieszkania – zwróć uwagę na detale

Tak naprawdę to drobne elementy dekoracyjne budują każde wnętrze. Książki w domowej bibliotece, flakony, pamiątki, jeżeli zostaną umieszczone we właściwym miejscu, pozwolą na wprowadzenie harmonii do wnętrza, a jednocześnie będą szansą na ciekawe zaaranżowanie przestrzeni. Również kwiaty doniczkowe, na przykład różne odmiany kaktusów, potrafią nam zaaranżować stylowe mieszkanie. Warto także zwrócić uwagę na to, czy zastosowane dekoracje nie będą kłopotliwe w sprzątaniu. Rzeczy postawione na widoku kurzą się, a jak wiadomo nie wygląda to w zbyt estetyczny sposób. Należy więc zdecydować się na dekoracje, które będą mało kłopotliwe w porządkowaniu, a jednocześnie będą wyglądały bardzo ciekawie. Dekorowanie domu może być naprawdę przyjemne!

Następny artykuł

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy