Meble do pokoju 6-latki

Meblościanki pokojowe z biurkiem goszczą w większości dziecięcych pokoi. Niezależnie od tego, czy pokój malucha jest większy, czy mniejszy musi znaleźć się w nim miejsce do zabawy, do nauki i do przechowywania rzeczy.

Wybierając meble do pokoju 6-latki, która właśnie rozpoczyna edukację szkolną warto wziąć pod uwagę kilka kwestii: wielkość pokoju, funkcjonalność mebli, kolorystykę. Są to trzy najważniejsze dla rodziców, jak i dla dzieci elementy wyboru. Meblościanki z biurkiem zaspokoją wszystkie potrzeby, zagospodarowując praktycznie nawet niewielką przestrzeń.

Meblościanka do małego pokoju

Pokój 6-latki nie musi być duży. Dla niej nie liczy się rozmiar, a fakt posiadania własnego miejsca. Jednak wtedy ciężko wielu rodzicom sprawić, by zakupione meble nie zagraciły całej podłogi, na której dziecko najchętniej się bawi. Większość mebli na szczęście posiada formę modułową, co oznacza, że nie musimy kupować całego kompletu, a jedynie poszczególne elementy wyposażenia. W małym pokoju wystarczy niewielkie łóżko, szafa, mała komoda, regał na książki bądź zabawki i oczywiście miejsce do nauki, czyli biurko. Co ważne, większość 6-latek uwielbia róż, więc pastelowe jasne barwy frontów ożywią pomieszczenie i wizualnie je powiększą. Najlepszym wyborem w niewielkiej aranżacji jest seria TENUS.

Meblościanki do dużych pokoi

Wielu rodziców decyduje się na przekazanie swojemu dziecku sporej przestrzeni, w której znajdzie się miejsce na wszystko. Wtedy wybór staje się prostszy, ponieważ można zdecydować się od razu bez większych przemyśleń na cały komplet mebli systemowych. Meblościanki pokojowe z biurkiem to tylko część potrzeb, które może posiadać samodzielna 6-letnia dziewczynka. Przeróżne regały na kolorowanki, książki, zabawki, czy szafa na kolejną fantastyczną sukienkę to tak naprawdę spełnianie dziecięcych marzeń, które chce spełnić każdy kochający rodzic. W dużych pokojach możemy również pokusić się o ciemniejszą kolorystykę mebli. Najlepszym wyborem jest skorzystanie z całego systemu mebli modułowych z serii MOBI, który posłuży przez wiele lat.

Indywidualny styl

Nie każda 6-latka kocha róż i nie każda pragnie sterylnego białego wnętrza, mimo że traktujemy to w formie nowoczesności i często sami podejmujemy decyzje. Meblościanki z biurkiem to specjalnie przygotowane zestawy w różnej palecie kolorystycznej, które ożywiają pokój, a jednocześnie odpowiedni ich dobór sprawi, że zostaną z dziewczynkami aż do dorosłości. Pozwólmy im więc dokonać własnego wyboru.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy