Lampy podłogowe – do jakich wnętrz je wprowadzić

W modnych wnętrzach lampy spełniają niezmiernie ważną rolę, łącząc funkcjonalność z efektowną stylistyką, dzięki czemu stają się kluczowym elementem aranżacji.

Szczególnie duże i okazałe lampy podłogowe bywają chętnie wykorzystywane w coraz większej ilości domowych przestrzeni. Do jakich wnętrz warto je wprowadzić, by stworzyć idealne miejsce do codziennego funkcjonowania? Tego dowiecie się poniżej.

Lampy podłogowe – do czego służą?

Choć lampy podłogowe nie zaliczają się może do podstawowych typów wyposażenia, bez których nie da się funkcjonować w domowych czterech ścianach, to cieszą się wielką popularnością wśród indywidualnych użytkowników oraz dekoratorów wnętrz. Dlaczego? Ponieważ tego typu produkty oświetleniowe w optymalny sposób łączą aspekt praktyczny z dekoracyjnym.

Lampy podłogowe zazwyczaj bywają używane jako komfortowe oświetlenie uzupełniające, wprowadzane obok lampy głównej. Dzięki nim doświetla się wybrane strefy w pomieszczeniu, tworząc idealne miejsce do pracy lub przyjemny kącik do wypoczynku. Wszystko zależy od rozmiarów lampy, jej formy oraz zastosowanych źródeł światła.

Niektóre lampy stojące stanowią również efektowną ozdobę, łatwo przykuwającą wzrok użytkowników przestrzeni. W takich wnętrzach to lampa staje się głównym elementem całej aranżacji.

W jakich pomieszczeniach stosować lampy podłogowe?

Klasyczne zasady planowania wnętrz głoszą, że lampy podłogowe powinny trafiać do przestrzeni rekreacyjno-reprezentacyjnych. Stąd też używa się ich zwłaszcza w salonach i pokojach dziennych, w pobliżu zestawu mebli wypoczynkowych, na przykład sofy lub fotela.

Chętnie też umieszcza się takie lampy w sypialniach jako oświetlenia dodatkowego w miejscu do przyjemnego i spokojnego wypoczynku.

Tego typu przestrzenie to jednak nie jedyne miejsca, w których warto wykorzystać lampy podłogowe. Coraz częściej dekoratorzy wnętrz zachęcają do przełamywania stereotypów wnętrzarskich. Oprawy podłogowe trafiają zatem na przykład do kuchni lub jadalni. Niektóre bywają używane jako praktyczne oświetlenie do nieco bardziej przestronnych przedpokojów. Wszystko zależy od rodzaju lampy, charakteru danego wnętrza oraz indywidualnych upodobań użytkowników.

Najmodniejsze rodzaje lamp podłogowych

Wybór lamp podłogowych jest naprawdę duży. Warto zapoznać się z dostępnymi rozwiązaniami na przykład na stronie: https://azzardo.com.pl.

Wyróżnia się kilka głównych rodzajów lamp stojących. Zalicza się do nich modele:

  • na trójnogu,
    na jednym łukowatym ramieniu,
    designerskie.

Lampy na trójnogu wpisują się w klasyczne wzorce, ściśle powiązane z nurtem skandynawskim. Często wykonuje się je z drewna lub metalu, a źródło światła okrywa się tekstylnym abażurem w najmodniejszych obecnie kolorach.

Jeszcze bardziej uniwersalne są modele, w których źródło światła, okryte minimalistycznym kloszem, znajduje się na końcu łukowatego ramienia. Są proste, mocno zgeometryzowane, więc sprawdzają się w zasadzie w każdej popularnej aranżacji. O wysokiej funkcjonalności takich produktów decyduje możliwość regulacji kąta świecenia i wysokości lampy.

Najbardziej zróżnicowane są lampy designerskie – nietuzinkowe i oryginalne. Takie oprawy nie tylko oświetlają, ale stają się prawdziwą ozdobą, porównywalną z dziełami sztuki.

Lampy podłogowe do modnych wnętrz

Olbrzymie zróżnicowanie lamp podłogowych dostępnych na rynku, sprawia, że każdy może znaleźć produkt dopasowanych do swoich potrzeb i oczekiwań.

Nowoczesne rozwiązania wyróżniają się olbrzymią funkcjonalnością i pięknym wyglądem, dzięki czemu idealnie odpowiadają potrzebom nowoczesnych wnętrz i użytkowników o wysokich wymaganiach.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy