Klatka schodowa – aranżacja, która odmieni twój dom!

Współczesne propozycje projektantów wnętrz wprowadzają do domowych przestrzeni dużo minimalistycznych i nowoczesnych inspiracji. Sprawiają, że najbliższe otoczenie staje się bardziej przestronne, wizualnie większe i jaśniejsze, ale też eleganckie i wyrafinowane. Bogactwo motywów i wzorów, które podsuwają w tym roku projektanci, można zobaczyć, wpisując w wyszukiwarkę frazę „klatka schodowa aranżacja”. Zobacz, w jaki sposób uzyskać modny efekt surowego betonu lub stiuku weneckiego na klatce schodowej własnego domu.

  1. Jak pomalować ściany na klatce schodowej?
  2. Efekt betonowej ściany na klatce schodowej
  3. Stiuk wenecki na klatce schodowej

Jak pomalować ściany na klatce schodowej?

Właściciele wielopiętrowych domów często mają problem z zaaranżowaniem ścian w strefach komunikacyjnych. Tradycyjna farba akrylowa zwykle nie spełnia wszystkich oczekiwań, gdyż łatwo ulega zabrudzeniom, ale też prezentuje się nad wyraz nudno i skromnie. Zdecydowanie lepszym wyborem może być malowanie ścian na klatce schodowej przy wykorzystaniu nowoczesnych farb o zwiększonej odporności na zabrudzenia i ścieranie. Tak przygotowanej powierzchni niestraszne są odciśnięte dłonie dzieci dotykających ścian ani też zabrudzenia powstałe na skutek ocierania się zwierzaków. Przy pomocy kuchennego detergentu i gąbki można je w kilka chwil oczyścić i odświeżyć, zachowując strefę komunikacyjną domu w idealnym porządku.

Jeżeli dekoracja ścian na klatce schodowej stanowi dla ciebie ważny aspekt wystroju wnętrza, możesz zdecydować się na droższe, ale też bardziej efektowne rozwiązanie. Jest nim tapeta z włókna szklanego, która świetnie maskuje defekty w postaci krzywizn czy pęknięć. Same w sobie stanowią pewne zabezpieczenie przed pojawianiem się rys na ścianach, ale również są wytrzymałe na uderzenia i zdarzenia powstałe na skutek normalnego użytkowania. Jej zaletą jest nie tylko aspekt dekoracyjny w postaci urozmaiconej faktury, ale także możliwość jej dodatkowego pomalowania na wybrany kolor. W ten sposób łatwiej dopasować ją do innych elementów domowej przestrzeni. Za wykorzystaniem tapety z włókna szklanego przemawia także jej niepalność, antystatyczność, antyalergiczność i łatwość w czyszczeniu.

Efekt betonowej ściany na klatce schodowej

Betonowa ściana na klatce schodowej stanowi jeden z największych trendów ostatnich miesięcy. Nic nie wskazuje na to, aby tendencja ta miała się zmienić na przestrzeni 2019 roku. Efekt betonu na ścianie można łatwo osiągnąć, stosując tynk mineralny Magnat Style Beton. Sprawdź jak wykonać betonową ścianę, czytając instrukcję znajdującą się na jego opakowaniu. Ten drobnoziarnisty, wybarwiony na odcień jasnej szarości, produkt przygotowany na bazie spoiwa wapiennego, jest wręcz idealny do osiągnięcia efektu surowego betonu, charakterystycznego nie tylko dla nowoczesnych i minimalistycznych aranżacji, ale również dla wystroju charakterystycznego dla współczesnego loftu. Tak powstała betonowa ściana wspaniale współgra nie tylko z naturalnym drewnem i czerwoną cegłą, ale również ze stalą i szkłem, tworząc aranżację na miarę XXI wieku.

Stiuk wenecki na klatce schodowej

Nie wszyscy cenią sobie nowoczesne, chłodne i majestatyczne przestrzenie. Jeżeli zdecydowanie bardziej wolisz ciepło i blask kojarzący się z karnawałem w Wenecji, bijący od masek i strojów ich uczestników, do wykonania aranżacji domowego wnętrza wybierz stiuk wenecki. Pożądany efekt przytulności i wielowymiarowej ściany daje dekoracyjna farba strukturalna Magnat Style Stiuk Wenecki, która sprawdzi się nie tylko na klatce schodowej, ale również na ścianach salonu, sypialni, na kolumnach, a nawet na suficie.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy