Jak urządzić pokój dla dziecka? Porady

Jak urządzić pokój dla dziecka? To pytanie zastanawia większość rodziców, którzy są w trakcie remontu bądź budowy. Niekiedy nie jest to łatwe zadanie, zwłaszcza, że dzieci bardzo szybko dorastają, a wraz z nimi upodobania. Dowiedz się jak zaplanować pokój dla dziecka.

Jak urządzić pokój dla dziecka?

Pokój dla dziecka powinien być bardzo dobrze zaplanowany i przemyślany. Najważniejsze jest, aby zadbać o funkcjonalność, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo. Pamiętaj również, aby przewidywać potrzeby dziecka w późniejszym wieku. Dziecko się szybko rozwija, dlatego należy wziąć to pod uwagę podczas aranżacji. Co więcej, wielu rodziców pod wpływem impulsu kupuje przedmioty do pokoju, które się nie przydadzą, a niepotrzebnie zagracają przestrzeń.

Jaki styl aranżacji wybrać?

Czasy gdy dzieci w swoich pokojach posiadały tęczę kolorów i przeróżnych mebli, które do siebie nie pasowały na szczęście się skończyły. Teraz warto urządzić pokój dziecka zgodnie z jednym stylem. Dzięki temu przestrzeń nie będzie chaotyczna, a wręcz przeciwnie – spokojna i relaksująca. Styl skandynawski i nowoczesny doskonale się nadają. Pamiętaj jednak, że to nie pokój dorosłego, dlatego w tym przypadku przesadny minimalizm odpada. Natomiast jeśli chcesz stworzyć stylowe baśniowe wnętrze, zaaranżuj bajkowy pokój dla dziecka.

Urządzanie pokoju dziecka

Kolorystyka w pokoju dziecięcym

Na szczęście krzykliwe i rażące kolory w pokoju dziecka już są niemodne i przestarzałe. Teraz stawia się na jasne kolory. To właśnie dzięki nim przestrzeń jest spokojna i relaksująca. Oczywiście nie chodzi tutaj, aby przesadzać ze sterylną bielą. Ważne, aby po prostu stawiać na jasne, przyjemne dla oczu kolory. Doskonałym wyborem będą pastele jak różowy, niebieski, czy żółty. Idealnie będzie również wyglądać połączenie kolorów natury jak szarego, kremu i beżu z pastelowymi barwnymi dodatkami. Jasna paleta barw również sprawi, że przestrzeń stanie się optycznie większa i bardziej przejrzysta.

Meble w pokoju dziecięcym

Warto, aby meble w pokoju dziecięcym również były jasne, ponieważ w innym przypadku mogą zaburzyć panujący w nim spokój. Białe, kremowe meble, jak i te w kolorze jasne drewna doskonale się nadadzą. Jeśli natomiast chcesz wprowadzić trochę barw nic trudnego. Wystarczy wybrać jasne meble z kolorowym dodatkiem. Często białe regały posiadają naprzemienne kolorowe półki. Warto również zakupić zestaw mebli, aby pokój nie stał się zbytnio chaotyczny.

Meble w pokoju dziecięcym powinny być funkcjonalne i bezpieczne. Aby meble nie stanowiły potencjalnego zagrożenia dla malca, warto je zabezpieczyć. Doskonale do tego nadadzą się specjalne osłonki na ostre kanty. Uchwyty natomiast powinny być zaokrąglone.

Sprawdź łóżeczka dziecięce do pokoju maluszka!

Pokój dla dziecka

Podział pokoju na strefy

Pokój dziecka, warto podzielić na strefy. Dzięki temu dziecku będzie łatwiej oddzielić czas zabawy, odpoczynku i nauki. Dla przykładu regał z książkami postaw przy biurku. Biurko natomiast ulokuj przy oknie, aby było dobrze nasłonecznione. Przy łóżku może znajdować się szafa z ubraniami. Zabawki, pluszaki i gry planszowe umieść przy kąciku do zabaw. Warto, aby znajdował się tam dywan, aby dziecko podczas zabawy było ciepło i wygodnie. Niekiedy podział mniejszego pokoju możesz być trudny, dlatego sprawdź jak przebiega aranżacja małego pokoju dziecięcego.

Pojemniki na zabawki w pokoju dziecięcym

Problem porozrzucanych zabawek w pokoju dziecka, to stały element, który trudno zmienić. Aby jednak wprowadzić większy porządek, warto zastosować pojemniki, które ułatwią sprzątanie. Wiklinowe kosze i skrzynki nie tylko są funkcjonalne, ale również doskonale się prezentują. Dobrym rozwiązaniem jest również oznaczenie koszy, co będzie dziecku podpowiadać, co znajduje się w środku. Pamiętaj również, aby najczęsniej używane zabawki były w zasięg dziecka, a te które używa rzadziej na wyższych półkach.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy