Bajkowy pokój dla dziecka – porady

Bajkowy pokój dla dziecka to doskonały pomysł na aranżacje wnętrza. Dekoracja pomieszczenia z pewnością sprawi wiele radości, zarówno rodzicom jak i samemu dziecku. Pociechy uwielbiają świat bajek i baśni dlatego warto puścić wodzę fantazji podczas urządzania pokoju.

Bajkowy pokój dla dziecka – ważne aspektyf

Bajkowy pokój dla dziecka to doskonały sposób na pobudzenie wyobraźni. W końcu to miejsce, gdzie malec spędza najwięcej czasu. Dlatego wnętrze urządzone niczym jak z baśni to doskonały sposób na pobudzenie kreatywności. Ważne jest również, aby pokój dziecięcy był zarówno funkcjonalny jak i bezpieczny. Nawet aranżacja małego pokoju dziecięcego w baśniowy sposób może być łatwa i sprawić dużo frajdy.

Pokój dla Dziecka

Bajkowy pokój dla dziecka – oświetlenie

Przede wszystkim pamiętaj o dobrym oświetleniu. Gdy dziecko się rozwija bardzo ważne jest właściwe światło. Zbyt ciemne może przyczynić się do pogorszenia wzroku. Jest to niezwykle ważne zarówno przy zabawie jak i nauce. Zainstaluj główny żyrandol, a także boczne lampy. Doskonałym wyborem będą te w kształcie liści. Dzięki temu klosze będą współgrały z baśniowym motywem.

Bajkowy pokój dla dziecka – kolory ścian

Kolory ścian w pokoju dziecięcym to ważny element. Postaw na jasne pastele. Ciekawym rozwiązaniem będzie również zastosowanie tapety na jednej ze ścian. Tutaj najlepiej dopytać dziecka o czym marzy. Doskonałym i uniwersalnym pomysłem będzie tapeta z drzewem, roślinnością, zwierzętami lub gwiazdami. Dziecko już w najmłodszych latach życia będzie poznawało nazwy zwierząt. Dzięki takiemu rozwiązaniu, pobudzanie wyobraźni może iść w parze z nauką.

Elementy dekoracyjne ścian

Dobrym rozwiązaniem będą również specjalne naklejki na ściany. Świetnie sprawdzą się nalepki z ulubionymi postaciami z bajek. Ściany w pokoju nie powinny być nudne, w końcu cały pokój powinien pobudzać wyobraźnię. Wyjątkowym elementem dekoracyjnym mogą być również obrazki i plakaty zwierząt. Trochę dodatkowego światła i uroku mogą wnieść zawieszone lampki.

Bajkowy Pokój Dziecięcy

Bajkowe meble w pokoju dziecięcym

Meble w pokoju dziecięcym powinny służyć przez lata. Warto wybrać dobrej jakości drewniane szafy i komody. Postaw na jasny kolor, dzięki temu doskonale będą pasować do pastelowych ścian. Ciemne drewno może przytłaczać dziecko. Pamiętaj też o zabezpieczeniu ostrych kantów. Możesz wraz z malcem je przyozdobić. Dziecko będzie pobudzać zdolności artystyczne, a Ty zadbasz o jego bezpieczeństwo.

Warto postawić na wyjątkowe łóżko. Mały mieszkaniec powinien się w nim czuć bezpiecznie. Zagłówki w kształcie korony lub samochodu to idealny sposób, aby dziecko chętnie kładło się spać. Perfekcyjnym elementem dekoracyjnym będzie również baldachim.

Bajowy kącik do nauki

Kącik do nauki powinien być praktyczny, ale również zachęcać do działania. Biurko najlepiej postawić przy oknie, dzięki czemu zawsze będzie dobrze nasłonecznione. Nad biurkiem można zawiesić obrazy ze zwierzętami podpisanymi po angielsku. Warto również zamontować dekoracyjne drewniane półki na książki z motywem roślinnym. Co więcej, pamiętaj, aby dobrać odpowiedni fotel z regulacją. Dzięki temu kręgosłup dziecka będzie rozwijał się w odpowiedni sposób.

Bajkowy Pokój dla Dziecka - Biurko

Bajkowe elementy dekoracyjne

W przypadku pokoju dla dziecka ważne jest, aby dekoracje były równocześnie użyteczne. Stwórz dla swojej pociechy kącik w pokoju do zabawy. Tutaj wszystko zależy od zainteresowań dziecka. Może to być namiot, huśtawka, domek dla lalek czy tor wyścigowy. Ważne jednak, aby pamiętać o miłym w dotyku dywanie. Dzięki temu dziecku będzie znacznie wygodniej. Do przechowywania zabawek przyda się kosz wiklinowy lub drewniana skrzynia. Staraj się nie kupować tych wykonanych z plastiku. Często wyglądają nieestetycznie i mogą się szybko uszkodzić.

Pamiętaj, że dziecko najwięcej czasu spędza w swoim pokoju. Dlatego tak ważne jest, aby zaplanować go w odpowiedni sposób. Bajkowy pokój dla dziecka to doskonały wybór na pobudzenie wyobraźni. Poznaj również pomysły na pokój dla nastolatków.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy