Jak dobrać odpowiednią deskę sedesową?

Kończysz swoją łazienkę? Masz wszystko, czego potrzebujesz – oprócz deski sedesowej? To nie jest tak prosty wybór, jak się wydaje. Deska sedesowa gwarantuje wygodne użytkowanie i dobrą higienę podczas korzystania z toalety. Producenci oferują kompletne zestawy zawierające wszystko, czego potrzebujesz. W niektórych przypadkach deskę sedesową należy jednak dokupić osobno. Przeczytaj poniżej dlaczego dobór deski sedesowej jest taki ważny.

Deski sedesowe – kompletny przewodnik przed zakupowy

W tym przypadku warto zwrócić uwagę na kilka kwestii, takich jak rozmiar, szczelina między zawiasami, materiał i kolor. Te parametry wpływają na dopasowanie deski sedesowej. Jednym z najważniejszych parametrów, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze deski sedesowej, jest jej rozmiar. Producenci oferują różne rodzaje toalet. Deski sedesowe mają zatem różne długości i szerokości. Ważna może być również szerokość zawiasów.

Skąd wiesz, czy deska sedesowa jest prawidłowa? Problem jest znacznie mniej skomplikowany, gdy wymieniasz stary sprzęt na nowy. W takim przypadku wystarczy odpiąć starą deskę sedesową i zabrać ją do sklepu prosząc asystenta o identyczny model. Możesz również po prostu zmierzyć odległość między śrubami, oprócz długości i szerokości modelu i kupić deski sedesowe online o tych samych parametrach.

Deska sedesowa wolnoopadająca – poznaj zalety takiego zakupu

Wybierając deskę sedesową można również zwrócić uwagę na nowoczesne technologie, które znacznie ułatwiają korzystanie z toalety. Jedną z najbardziej fundamentalnych cech w tym zakresie jest deska sedesowa tak zwana deska sedesowa wolnoopadająca, która ma wiele zalet.

Ta funkcja chroni toaletę przed uszkodzeniami, które mogłyby być spowodowane przez szybko opadającą pokrywę. Deska wolnoopadająca to także zabezpieczenie dla małych dzieci korzystających z toalety. Dzięki temu nie ma ryzyka przytrzaśnięcia palców podczas samodzielnego korzystania z toalety. W tym przypadku, podobnie jak w przypadku innych modeli, należy zwrócić szczególną uwagę na wielkość deski sedesowej.

Deska toaletowa wolnoopadająca, to dość ciekawe rozwiązanie. To idealny model, jeśli masz mało miejsca w łazience, ale nie chcesz rezygnować z pewnych wygód. Wybór kolorów i materiału jest szeroki również w przypadku desek wolnoopadających. Z pewnością każdy znajdzie idealną deskę sedesową do własnej łazienki. Sprawdź pełną ofertę akcesoriów łazienkowych na stronie: Sklepmo.pl.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy