Domowy generator prądu od Karcher – dla kogo?

Przerwy w dostawie energii, organizacja ważnych uroczystości i wiele innych sytuacji przemawia za zakupem generatora prądu. Urządzenie mimo nieprzychylnych warunków atmosferycznych oraz braku połączenia z siecią zapewnia stały dostęp do energii elektrycznej. Kiedy warto pomyśleć o wyborze agregatu prądotwórczego i jaki rodzaj generatora wybrać do domu?

Czym jest generator prądu?

Agregat prądotwórczy tzw. generator prądu to urządzenie, które jest w stanie wytworzyć energię elektryczną dzięki obecności silnika spalinowego lub napędzanego innym rodzajem paliwa. Ruch ładunków we wnętrzu silnika jest przekazywany do obwodu elektrycznego, w wyniku czego otrzymuje się prąd niezależny od sieci energetycznych. Zasada działania generatora prądu jest prosta, a dzięki zakupowi urządzenia możemy uzyskać do 400 V energii elektrycznej przez nawet 12 godzin.

Agregaty prądotwórcze mają możliwość generowania energii poprzez zasilanie jednofazowe i trójfazowe w zależności od wybranego modelu generatora.

Kiedy przydaje się generator prądu?

Generatory prądu wykorzystywane są w czasie awarii sieci elektrycznej oraz przerw w dostawie prądu – zasilają urządzenia podłączone do gniazd w agregacie lub przekazują moc wprost do całej sieci. Takie rozwiązanie sprawdza się zarówno w użytku domowym, jak i profesjonalnym przy korzystaniu ze sprzętów elektrycznych wymagających ciągłości zasilania. O zakupie agregatu prądotwórczego warto pomyśleć przed rozpoczęciem budowy domu.

W takim miejscu często nie są doprowadzone sieci energii elektrycznej i dostęp do prądu bywa utrudniony, co wpływa na opóźnienie prac. Podobna sytuacja może mieć miejsce w rolnictwie czy sektorze usług publicznych.

Domowy generator prądu

Agregat prądotwórczy okazuje się również niezastąpiony w gospodarstwie domowym, gdy awaryjnie trzeba zasilić dom lub garaż. Urządzenia, takie jak lodówka, piec elektryczny czy pompa ciepła do działania potrzebują energii elektrycznej – w innym przypadku przechowywana żywność może ulec zepsuciu, a w czasie zimy w domu będzie panować nieprzyjemny chłód.

Generatory prądu odgrywają ważną rolę w trakcie okolicznościowych imprez i umożliwiają korzystanie z zasilania energetycznego, gdy zajdzie taka potrzeba. Mogą być wykorzystywane na campingach, w transporcie drogowym, biurach, lokalach usługowych, a także w przemyśle przy obsłudze urządzeń o potrzebie stałego zasilania.

Dlaczego warto wybrać agregat prądotwórczy od  firmy Karcher?

Generator prądu to urządzenie, które powinno wyróżniać się bezawaryjną pracą i ciągłością działania, dlatego przy wyborze warto zwrócić uwagę na wykorzystane rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo użytkowania. Takie technologie w swoich agregatach stosuje Karcher. Agregaty prądotwórcze od producenta są wyposażone w silnik benzynowy, który jest zgodny ze standardami emisji EU STAGE V i sprawdza się do wielu zastosowań, niezależnie od rodzaju prac.

Silniki generatorów Karcher są zamknięte w solidnej obudowie wykonanej ze stali, która zabezpiecza je przed uszkodzeniem oraz wpływem czynników zewnętrznych. Dzięki obecności dodatkowych funkcji można liczyć również na ochronę przed niskim poziomem oleju oraz przeciążeniami. Ten rodzaj agregatu sprawdzi się w każdym terenie – urządzenie zostało wyposażone w duże koła i składaną dźwignię, która umożliwia łatwy transport i nie sprawia trudności przy manewrowaniu sprzętem.

Agregaty prądotwórcze

Urządzenia Karcher dostępne są w ofercie autoryzowanego sklepu i salonu sprzedaży Karcher – https://www.asc-pro.pl/ ze stacjonarnym punktem we Wrocławiu.

Klienci mogą zakupić profesjonalny sprzęt lub wypożyczyć generator na czas dopasowany do aktualnych potrzeb. Przy wyborze generatora warto pamiętać, że łączna moc urządzeń, które zamierza się do niego podłączyć, nie może być większa od ogólnej mocy generatora.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy