To musisz wiedzieć przed zakupem kominka Jotul!

Wiele osób marzy o kominku w salonie. Nic dziwnego. Wprowadza on do wnętrza elegancką nutę, a jednocześnie sprawia, że przestrzeń staje się bardziej przytulna. Do tego widok ognia wpływa na wiele osób kojąco i pomaga się wyciszyć. Aby piec spełniał swoją funkcję, postaw na model od znanej marki, np. Jotul. Jednak to nie wszystko, na co warto zwrócić uwagę. Dowiedz się, co warto wiedzieć przed zakupem kominka tego producenta.

Moc kominka Jotul powinna być dostosowana do sposobu jego użytkowania

Kominek może być wykorzystywany na wiele sposobów – w zależności od Twoich potrzeb, a także pomysłu na aranżację wnętrza. Możesz go potraktować jako:

  • pomocnicze lub awaryjne źródło ciepła i uruchamiać wyłącznie np. podczas zimnych wieczorów latem czy w przypadku problemów z uruchomieniem kotła grzewczego zimą – wówczas należy zadbać o to, żeby piec miał wystarczającą moc do podniesienia temperatury o kilka stopni w całym budynku. W tym przypadku nie liczy się, np. długość utrzymania temperatury,
  • główne źródło ciepła – w takim przypadku trzeba dopilnować, aby kominek mógł wytworzyć wystarczająco dużo energii do ogrzania całego domu i utrzymania ciepła przez długi czas,
  • obiekt dekoracyjny – takie kominki nie muszą wydzielać dużo ciepła, zatem wystarczy zadbać o to, żeby pięknie się prezentował we wnętrzu.

Masz problem z doborem produktu do swoich potrzeb? Poproś o pomoc obsługę w salonie Jotul w galerii wnętrz Home Concept. Specjaliści podpowiedzą najlepsze rozwiązania do Twojego domu.

Rozmiar kominka Jotul powinien być dopasowany do sposobu jego użytkowania

Jeśli zamierzasz używać kominka jako główne lub pomocnicze źródło ciepła, pamiętaj o tym, żeby wybrany model był w odpowiednim rozmiarze. Otóż jeśli:

  • palenisko będzie duże, a ogień zbyt mały, szybko zacznie osadzać się sadza na szybie, jak i w kominie,
  • wkład będzie mały, przez co stale będzie się przegrzewać, skróci się jego okres żywotności.

Pamiętaj także, że duży kominek zajmuje sporo miejsca we wnętrzu. Jeśli nie chcesz, żeby piec zawadzał i dominował w pomieszczeniu, wybierz mniejszy model. Ich szeroki wybór znajdziesz np. na stronie https://homeconcept.com.pl/warszawa/salony/jotul-kominki-z-norwegii.

Jednak wówczas warto zadbać o to, żeby nie stanowił on jedynego źródła energii w domu, ponieważ wkłady kominkowe z małym paleniskiem mogą mieć niską wydajność.

Przed zakupem kominka Jotul należy sprawdzić komin w domu

Bezpieczeństwo mieszkańców jest najważniejsze. Dlatego przed zakupem kominka należy skontaktować się z kominiarzem, aby sprawdził stan komina i przeprowadził niezbędne prace kominiarskie. Może okazać się, że jest on źle wymiarowany lub źle funkcjonuje, co wpłynie bezpośrednio na wzrost ryzyka pożaru w domu.

Niesprawny komin to także wyższe rachunki za opał i mała wydajność kominka. Zatem jeśli chcesz uniknąć kłopotów podczas użytkowania go i zaoszczędzić, dokładnie sprawdź stan techniczny przewodów odprowadzających spaliny i zanieczyszczone powietrze. Wówczas będziesz mieć pewność, że wszystko działa, jak należy.

Można uzyskać dofinansowanie od gminy na zakup kominka Jotul

Jotul od ponad 50 lat zajmuje się produkcją wysokiej klasy kominków, które stanowią solidne i efektywne źródło ciepła. Jednocześnie marka dopasowuje swoją ofertę do najnowszych wymagań rządowych i unijnych.

W jej asortymencie znajdziesz szeroki wybór kominków ekologicznych, na które można ubiegać się o dofinansowanie. Wystarczy tylko zgłosić się do urzędu właściwego ze względu na miejsce zamieszkania i złożyć stosowny wniosek w dziale ochrony środowiska. Sprawdź szczegóły na stronach lokalnych instytucji.

Kominki Jotul to gwarancja ciepła w Twoim domu. Zdecyduj się na jeden z modeli, a gdy będziesz się wpatrywać w ogień w jesienny, chłodny wieczór, z pewnością nie będziesz żałować swojego wyboru.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy