Dom weselny – gotowe projekty na piękne miejsce

Skromne wesela w niewielkich restauracjach nie są już tak popularne jak miało to miejsce jeszcze jakiś czas temu. W dzisiejszych czasach królują fety z przytupem, które często odbywają się w okazałych, weselnych rezydencjach. Zainteresowanie młodych propozycjami tego typu, w efekcie zaowocowało mnogością gotowych projektów oferowanych przez liczne biura architektoniczne. Jaką opcje wybrać aby tłumnie gromadziła gości? Podpowiadamy!

Najpierw projekt

Wesele to ważny dzień nie tylko dla przyszłych nowożeńców. To również ogromne przedsięwzięcie dla inwestorów, którzy pragną na stałe związać się z tą działalnością gospodarczą. Gotowych projektów na lokale weselne jest wiele, tym trudniej dokonać ostatecznego wyboru. Istnieje jednak kilka stały kryteriów, które powinniśmy brać pod uwagę przy wyborze przyszłego obiektu biznesowego. Jakie?

Projekty domów weselnych możecie obejrzeć na stronie: https://archido.pl/72-projekty-domow-weselnych

W pierwszej kolejności powinniśmy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki budżet został przewidziany na tę inwestycję. Jeśli środki są znacznie ograniczone, wybór może paść pod kątem niewielkich dworków czy chatek – które przez to, że wykonane z drewna, są zdecydowanie tańszą alternatywą. Dla tych, którzy dysponują większym nakładem finansowym, wybór może zostać pokierowany w stronę bardzo okazałych, murowanych posiadłości. Ale nie tylko! Ostateczna decyzja często jest kierowana również lokalizacją. Przykładowo w górskich miejscowościach, zdecydowany prym wiodą wesele w góralskim klimacie, a idealną scenerią są tutaj drewniane chaty i dworki. Nowoczesne budynki nie są w stanie oddać charakteru tak tematycznej uroczystości, przez co potencjalni klienci z tamtych okolic będą kierować się innymi kategoriami niż np. mieszkańcy dużych miast. Tutaj często wyborem padają eleganckie, nowoczesne budynki w stylu glamour, z dużym podwórzem i malowniczym krajobrazem.

Zdecydowana większość par decyduje się na wyprawienie przyjęcia weselnego. Takich budynków i sal nie ma jednak wciąż wystarczająco dużo. Dostępne terminy często wiążą się z rocznym a nawet kilkuletnim oczekiwaniem. Ten czas może być również znacznie wydłużony, jeśli zależy nam na konkretnym, bardzo obleganym miejscu. Atrakcyjny wygląd zewnętrzny i wewnętrzny budynku jest ważny, ponieważ przyciąga wzrok gości już od pierwszych chwil. A jeśli wśród nich dodatkowo znajdują się przyszli małżonkowie, oni również mogą wziąć pod uwagę wybór tego miejsca. Oznacza to, że dom weselny będzie w pewien sposób promował się sam!

Budynek o takim charakterze musi dodatkowo przewidywać pomieszczenia o konkretnym, stałym przeznaczeniu. Mowa tu oczywiście o odpowiednio dużym parkiecie z miejscem dla zespołu bądź dj-a, zapleczu gastronomicznym z funkcją magazynowania, kuchnią, łazienkami, a w przypadku gości przyjezdnych – również o kilku pokojach z miejscem do spania. Przy wyborze projektu warto wziąć również pod uwagę, że na przyjęciu mogą być obecni najmłodsi goście, którzy szybko będą się nudzić. Dodatkową atrakcją dla dzieci może być kącik do zabawy oraz np. huśtawka na zewnątrz, która świetnie się sprawdzi w sezonie letnim. Aby mówić o jak najbardziej komfortowym wnętrzu, nie możemy również zapominać o drzwiach, które umożliwią szybkie wydostanie się nie zewnątrz. Nie mamy tu na myśli tylko i wyłącznie kwestii bezpieczeństwa, ale również chęci ochłodzenia się. Jeśli wesele odbywa się podczas gorącej pory roku, wielu z gości będzie chciało z pewnością skorzystać z takiej możliwości. Wisienką na weselnym torcie będzie oczywiście odpowiednio duży parking oraz ogrodzenie całej posesji.

Czas na wystrój!

Domy weselne to ten rodzaj budynku, który musi być atrakcyjny zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz. Stylistyka obu przestrzeni powinna być również utrzymana w jednym wiodącym motywie, który nie zaburzy ogólnej spójności projektu. Dodatkowo warto zaznaczyć, że obie strefy będą uwiecznione na nagraniach i fotografiach, dlatego muszą prezentować się estetycznie.

We wnętrzu warto zorganizować przestrzeń dla charakterystycznych elementów niemal każdego przyjęcia. Jest to oczywiście wiejski stół, kącik dla dzieci, szatnia na okrycia wierzchnie oraz obecnie bardzo modne – fotobudki.  Wystrój jest tym elementem, który można niekiedy modyfikować pod gusta klientów, jednak warto utrzymać w nim kilka wiodących elementów. Jasne ściany to bezpieczna i neutralna propozycja, podobnie jak delikatne zasłony czy stały układ stołów i krzeseł. W dobrym projekcie dostawienie nawet kilku mebli nie powinno stanowić większego problemu!

Warto również wybrać projekt, który uwzględnia optymalne wykorzystanie podwórza. Wiele imprez odbywa się wiosną i latem, a najlepszym rozwiązaniem dla letnich atrakcji będą gustowne altanki. Będą one nie tylko miejscem do odpoczynku, ale i ciekawym pomysłem na miejsce do sesji zdjęciowych. Gotowe projekty altan to kolejna szeroka grupa produktowa, która z pewnością zaspokoi wymagania przyszłych nowożeńców.

Artykuł przygotowany przez serwis: https://archido.pl/

 

 

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy