Firanki zazdrostki – jaką wybrać do własnej kuchni?

Funkcjonalna i przyjemna aranżacja to podstawa każdej kuchni. Dekoracja okien to jedna z ważniejszych aspektów, które należy wziąć pod uwagę przy jej urządzaniu. Zasłony nie tylko powinny osłaniać okna przed namiarem światła i spojrzeniami sąsiadów, ale jednocześnie zapewniać optymalny dostęp światła dziennego. W każdego typu kuchni dobrze sprawdzą się firany zazdrostki, dostępne w wielu dekoracyjnych wzorach i kolorach. Dowiedz się jaką firankę dobrać do własnej kuchni.

Jak wybrać firanki do kuchni

Firana zazdrostka – nowoczesne dekoracje kuchenne

Zazdrostka to rodzaj krótkiej firany, którą mocuje się bezpośrednio na oknie. Dzięki temu zasłonka dobrze przylega do szyby, osłaniając wnętrza przed spojrzeniami przechodniów lub sąsiadów. Jednocześnie zazdrostka dobrze przepuszcza światło dzienne.

Oprócz funkcjonalności zaletą zazdrostek jest również dekoracyjny wygląd. Zazdrostki do kuchni dostępne są w szerokim wyborze wzorów. Odpowiedni model dobrać można do aranżacji w różnych stylach, od tradycyjnych, po minimalistyczne, rustykalne czy romantyczne. Mimo że zazdrostki od lat stanowią ozdobę wielu kuchni, nadal nie tracą popularności i stanowią doskonałe uzupełnienie nowoczesnych kuchni. Doskonale prezentują się samodzielnie, a także w połączeniu z innymi typami zasłon, rolet czy lambrekinów. Dzięki temu możliwe jest stworzenie na oknie ciekawych kompozycji.

Firanki do kuchni

Zazdrostka do kuchni – jaką wybrać do kuchni?

Mnogość wzorów powoduje, że przed wyborem zazdrostki należy przemyśleć, jaką rolę powinna spełniać w pomieszczeniu. Firanka w kuchni może pełnić głównie funkcję dekoracyjną. Delikatne modele przepuszczające dużą ilość światła sprawdzą się przede wszystkim w pomieszczeniach nieznajdujących się w bezpośredniej odległości od sąsiadów, gdzie dokładne zasłonięcie wnętrz nie jest konieczne do zapewniania domownikom prywatności.

Innym kryterium, którym należy kierować się przy wyborze zazdrostki to kolor oraz wzór firany. Zdecydować można się na firany w subtelnych odcieniach i wzorach, które podkreślą aranżacje okna, lub w intensywnym kolorze, które będą stanowić dominujący akcent w pomieszczeniu.

Kuchnia - firanki

Firana zazdrostka – jak dobrać ją do okna?

Firany zazdrostki dostępne są w różnych wymiarach. Kupując zasłonkę, dopasować ją należy zarówno do wymiaru okna, jak i wzoru samej firany. Zazwyczaj poleca się wybór zazdrostki dwa razy szerszej niż okno, tak, aby firana mogła się dekoracyjnie marszczyć. W przypadku niektórych ornamentów, w tym zasłon żakardowych, warto zdecydować się jednak na węższe modele, dzięki którym wzór na zazdrostce będzie dobrze widoczny.

Długość zazdrostki powinna być uzależniona od wysokości pomieszczenia. Dostępne zazdrostki mają najczęściej długość 40, 50 i 60 centymetrów. Do niskich pomieszczeń sprawdzą się najlepiej najkrótsze modele. Do wysokich wnętrz i okien zdecydować można się na dłuższe zazdrostki.

Innym kryterium jest styl firany. W pomieszczeniach w rustykalnym i sielskim klimacie dobrze prezentować będą się modele z haftami. W nowoczesnych wnętrzach sprawdzą się zazdrostki w intensywnym kolorze lub z drukowanym wzorem. Minimalistyczne pomieszczenia ozdobią np. firanki z woalu. Zazdrostki z ciekawymi ornamentami to natomiast dobry sposób na ożywienie i urozmaicenie aranżacji kuchni.

Niezależnie od wybranego wzoru, firany w formie zazdrostki będą stanowić funkcjonalne uzupełnienie każdego wnętrza. Duży wybór wzorów znaleźć można na https://alena-firany.pl/firany-zazdrostki.html.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy