Czy stoliki kawowe sprawdzą się w nowoczesnym wnętrzu?

Wybierając meble do salonu, najpewniej zwracamy uwagę na ich praktyczność i ładny wygląd. Dla wielu osób jest to przestrzeń, w której znajduje się nie tylko wygodna kanapa i telewizor, ale także stół z krzesłami czy mebel, w którym przechowujemy ważne dla nas rzeczy. Ale czy w nowoczesnym wnętrzu znajdzie się też miejsce na stoliki kawowe i ławy, czy jest to raczej relikt przeszłości?

Podstawowe wyposażenie salonu

Życie we wnętrzach, które zostały urządzone pod nasze upodobania i standardy, to marzenie wielu osób. Często zwracamy uwagę na to, czy otaczamy się ładnymi przedmiotami oraz czy we własnych czterech kątach czujemy się dobrze. Nasz komfort psychiczny jest bardzo ważny, dlatego staramy się szukać nie tylko własnego stylu, ale też takich dodatków, które polubimy.

Zawsze pamiętajmy przy urządzaniu salonu, aby niekoniecznie kierować się jedynie aktualnymi trendami. W miejscu tym najczęściej przyjmujemy gości, spędzamy też tutaj wolny czas (samotnie lub z rodziną). Jeżeli oglądamy telewizję, to właśnie w tym pomieszczeniu umieszczamy sprzęty RTV. Ale jak zaplanować przestrzeń, aby była możliwie praktyczna i jednocześnie robiła wrażenie na innych?

W podstawowym wyposażeniu salonu na pewno znajdzie się komplet wypoczynkowy, a przynajmniej jego część. Wygodna kanapa czy sofa to coś, czego nie może tutaj zabraknąć. Dobrze, aby można było ją rozłożyć, co pozwoli nam na przenocowanie znajomego czy kogoś z rodziny. Duże milej ogląda się filmy, jeżeli możemy wyciągnąć przed sobą nogi.

Chociaż mamy aktualnie czas telewizorów montowanych na ścianie, to jednak wiele osób wciąż decyduje się na zakup szafki RTV. Sprawdzi się idealnie jako dodatkowe miejsce do przechowywania. Co jeszcze jest w niej wyjątkowe? Przez niską wysokość optycznie nie pomniejsza wnętrza.

Coś, czego na pewno nie powinno zabraknąć w tym pomieszczeniu, to stolik kawowy lub ława. To rodzaj mebla, który nie zajmuje zbyt wiele miejsca, a często jest też elementem mobilnym (łatwym do przestawienia lub posiadającym kołeczka, dzięki czemu możemy z łatwością go przesunąć).

Przy zakupie wielu konsumentów zapomina o tym, że stoliki kawowe i ławy mają przeróżne wysokości. Ten szczegół może mieć jednak znaczenie, gdy kupimy niewysoką sofę, a telewizor znajdzie się na niskiej szafce RTV. Ale nie tylko na to dobrze jest zwrócić uwagę. Stabilność mebla także jest istotna – a zwłaszcza jeżeli będzie służył nie tylko do odłożenia książki bądź pilota. Wysokiej jakości, ponadczasowe stoliki kawowe i ławy znajdziesz między innymi w ofercie sklepu ZONA-design https://zona-design.pl/meble/stoliki-kawowe-i-lawy/drewniane/.

Stoliki kawowe czy ławy – co lepiej pasuje do nowoczesnych wnętrz?

Chociaż może się wydawać, że stoliki kawowe, a w szczególności ławy to meble, które niekoniecznie sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach, to warto wiedzieć, że aktualnie dostępne są już takie projekty, które łatwo dopasować jest do każdego domu lub mieszkania.

Warto jednak zwrócić uwagę na rodzaj wykorzystanych materiałów. Szczególnie popularne są stoliki kawowe i ławy z elementami szkła, dzięki czemu mebel nabiera lekkości i idealnie odnajduje się wśród nowoczesnych dodatków.

Na co zwrócić uwagę, gdy kupujemy stolik kawowy lub ławę?

Przy wyborze tego elementu wyposażenia dobrze jest zwrócić uwagę na preferencje domowników oraz… ich wiek. Przy małych dzieciach lepiej, aby stoliki kawowe lub ławy nie miały ostrych krawędzi. Zaleca się kupować raczej te, które mają obłe kształty. Idealnie sprawdzą się tutaj warianty zaokrąglone lub po prostu okrągłe. Wariant drewniany będzie znacznie bardziej odpowiedni niż szklany.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy