Aranżacja mieszkania w bloku – małe mieszkanie nie musi być nudne!

Urządzenie 40-metrowego mieszkania w bloku nie jest sprawą prostą, ale na pewno nie niemożliwą. Wystarczy tylko kilka sprytnych trików, aby aranżacja mieszkania w bloku nie była nudna. Jeśli potrzebujesz bardziej szczegółowych rad, przeczytaj pozostałe artykuły z zakładki małe wnętrza.

Aranżacja mieszkania w bloku – meble modułowe

Mała przestrzeń wymaga świetnej organizacji, dlatego obowiązkowo powinniśmy zrezygnować z mało funkcjonalnych mebli i postawić na meble modułowe. Półki, szafki i regały będą przypominały nieco grę Tetris, ale można je ze sobą łączyć i ustawiać w dowolnych konfiguracjach, dostosowanych do przestrzeni, jaką dysponujemy. Podobnie sprawa wygląda z meblami wypoczynkowymi. Narożniki modułowe są obecnie prawdziwym hitem, a dzięki temu, że są zbudowane z ruchomych części, można dopasować je wygodnie z przestrzeni, jaką dysponujemy. Pamiętajmy, że aranżacja mieszkania w bloku musi być przemyślana! Prawdopodobnie nie trafisz idealnie za pierwszym razem, jednak praktyka czyni mistrza – najważniejsze, aby podstawowe elementy były dobrze usytuowane w mieszkaniu. Drobne zmiany zawsze się zdarzają.

Musisz pamiętać, że w aranżacja mieszkania w bloku wymaga wykorzystania każdej dostępnej przestrzeni. Jeżeli mieszkanie ma wnęki, warto wbudować w nie szafy z drzwiami przesuwnymi. Jeżeli brakuje stołu, warto postawić na taki ze składanym blatem. Będzie dzięki temu miejsce do ugoszczenia znajomych.

Aranżacja mieszkania w bloku - strefy

Aranżacje mieszkania w bloku na strefy

Aranżacje mieszkań w bloku polegają na tym, by małe mieszkanie dzielić na wyraźne strefy. Dzięki temu uda się zachować ład. Kącik jadalniany należy połączyć z aneksem kuchennym i strefą wypoczynkową. Biurko do pracy powinno być oddzielone od salonu niewielkim regałem, a w sypialni warto umieścić wygodne komody do przechowywania różnych rzeczy. Dzięki wyraźnym podziałom, błyskawicznie można będzie urządzić małe mieszkanie w bloku, które stanie się w dodatku bardzo funkcjonalne.

W aranżacji małego mieszkania warto postawić na minimalizm. Nie zagracając przestrzeni niepotrzebnymi dodatkami, zyskasz znacznie więcej miejsca użytkowego.

Aranżacje małych mieszkań zdjęcia

Aranżacja małego mieszkania – ściany

Aby małe mieszkanie nabrało lekkości i zyskało przestrzeń, warto usunąć w nim niewielki fragment ściany lub zdjąć niepotrzebne drzwi wewnętrzne. Oczywiście, nie chodzi tu o całkowite łączenie wszystkich pomieszczeń, z których składa się mieszkanie. Naturalny podział w małym mieszkaniu mogą wyznaczyć panele 3D, które w znakomity sposób zastąpią tradycyjne ściany działowe. Dobrze sprawdzi się też odnowiona boazeria. Dzięki ścianom można optycznie powiększyć pokój.

Małe mieszkanie w bloku

Aranżacja mieszkania w bloku – mała kuchnia

Do małej kuchni warto wprowadzić lśniące fronty, od których będzie się odbijało światło. Na podłodze należy umieścić płytki, które będą świetnym rozwiązaniem do takiej przestrzeni. Pozwolą zadbać o czystość, jak i będą wyglądały w niezwykle estetyczny sposób. Jeżeli chodzi o kolor mebli, to najlepiej postawić na najjaśniejszy z możliwych. Automatycznie przestrzeń zostanie wizualnie powiększona, a przecież o to właśnie w tym przypadku chodzi. Również w kuchni warto postawić na meble modułowe, które zapewnią ciekawy układ i stworzą dużo miejsca do przechowywania przyborów kuchennych. Aranżacja małej kuchni w bloku lub kuchni połączonej z salonem nie musi nas ograniczać!

Aranżacja mieszkania w bloku

Aranżacja wnętrz w bloku – łazienka

Aranżacja mieszkania w bloku to także uporanie się z małą łazienką lub łazienką i toaletą. Zrezygnuj z dużej wanny – jeśli wyjątkowo Ci na niej zależy, zdecyduj się na tę o mniejszych wymiarach. Pamiętaj o maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni – wiszące szafki sprawdzą się tu idealnie! Nie zapominaj też o drobnostkach – umieszczeniu wieszaków czy papieru toaletowego. Łazienka, podobnie jak kuchnia, musi być przede wszystkim funkcjonalna, praktyczna i intuicyjna. A jeśli dodatkowo wykorzystamy ciekawe rozwiązania dekoracyjne (nietypowe lustro, dodatkowe oświetlenie czy nietuzinkowe kafelki) – łazienka będzie także stylowa! Aranżacja mieszkania w bloku może robić niesamowite wrażenie!

Małe mieszkanie w bloku - łazienka

Jak widzimy, aranżacja mieszkania w bloku nie jest zbyt trudna. Powtórzmy jeszcze raz – najważniejszą cechą małego mieszkania musi być jego funkcjonalność.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy