Ile kosztuje remont mieszkania?

Kuchnia i jadalnia są nieodłącznymi elementami każdego mieszkania, dlatego, jeżeli zastanawiasz się, ile kosztuje remont mieszkania sprawdź najpierw, ile będzie kosztowało wykończenie tych dwóch przestrzeni.

Jadalnia i kuchnia są najważniejszymi miejscami w domu, ponieważ to tam przygotowujemy i jemy posiłki i spędzamy najwięcej czasu w ciągu dnia. Często to właśnie tam spotykamy się z pozostałymi domownikami i prowadzimy ożywione dyskusje. Decydują się na generalny remont kuchni i jadalni, należy się gruntownie przygotować i przemyśleć kilka najważniejszych kwestii. Dobry pomysł na kuchnię i jadalnię to podstawa. Przemyślane decyzje uchronią nas przed stworzeniem wnętrza mało funkcjonalnego i niedopasowanego do naszych potrzeb. Uniknąć można będzie także niepotrzebnych wydatków, które podczas remontu nie są małe.

Idealny projekt kuchni i jadalni

Trochę czasu trzeba będzie poświęcić, aby znaleźć idealny projekt kuchni i jadalni. Można poszukać go na licznych aranżacyjnych stronach internetowych lub zgłosić się do profesjonalnego punktu projektowego. Idealna aranżacja kuchni i jadalni powinna uwzględniać potrzeby użytkownika, dlatego warto zdecydować się na indywidualny projekt. Można będzie na nim najwięcej zyskać.

Odpowiednia ekipa remontowa

Projekt to jedno, ale ważna jest jego właściwa realizacja. W tym celu należy znaleźć profesjonalną ekipę remontową, która będzie w stanie wdrożyć rozwiązania przygotowane przez architekta. Na rynku znajduje się wiele mniejszych bądź większych firm remontowych. Ceny, jakie proponują za swoje usługi są niezwykle zróżnicowane i zależą w dużej mierze od regionu działalności. Najdroższy remont jest w Warszawie, a najtańsze usługi remontowe świadczone są w woj. świętokrzyskim i podkarpackim.

Koszt wykończenia ścian i podłóg

Podłogę w kuchni najlepiej wykonać przy użyciu płytek ceramicznych, o które można będzie w łatwy sposób zadbać. Zachowanie ich w czystości nie będzie problemem. Można umieścić je także na ścianie nad blatem i w okolicach kuchenki gazowej. Płytki do kuchni można kupić za 20 zł/m2, a także za znacznie większe pieniądze. Do tego należy doliczyć także robociznę, która uzależniona jest od stopnia skomplikowania płytek.

Płytki można położyć na całej powierzchni kuchni, jak i jadalni. Dzięki temu przestrzeń będzie bardzo estetyczna i można będzie zadbać o nią w wyjątkowo dobry sposób.

Koszt wykończenia ścian i podłóg

Nowe meble do kuchni i jadalni

Remont kuchni i jadalni zawsze wiąże się z wymianą mebli tam znajdujących się. Najlepiej, zdecydować się na meble na wymiar, ponieważ można będzie wtedy dopasować ilość szafek do dostępnej przestrzeni. Nie będzie również problemu, aby nabyć stół o długości i szerokości, jaka najbardziej nam odpowiada. Wszystko będzie spersonalizowane i dopasowane do potrzeb użytkownika. Trzeba jednak wziąć pod uwagę to, że zakup mebli na wymiar jest znacznie droższy, niż w przypadku nabywania mebli gotowych. Pierwsze rozwiązanie jest jednak znacznie bardziej opłacalne i warto się na nie bez dwóch zdań zdecydować.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy