Przytulny kominek w salonie, aranżacje, pomysły

Relaksujący trzask palonego drewna i przytulne ciepło ogniska to główne powody instalowania kominków w mieszkaniu. Dzięki różnorodności dostępnych produktów kominek wstawić można zarówno do przestronnego salonu, jak i mniejszego pokoju dziennego. Jak przygotować wystrój wnętrz i wkomponować w nie kominki? Nowoczesne aranżacje i pomysły z poradnika pomogą w urządzeniu wymarzonego salonu z kominkiem!

Kominek w salonie – aranżacje dla każdego mieszkania

Decydując się na kominek w salonie aranżacje wnętrza warto dobrze przemyśleć. Ten będzie bowiem szczególnie efektownie wyglądać w centralnym punkcie pomieszczenia. Kominek dobrze zamontować na środku długiej ściany salonu, ustawiając wokół niego meble. Fotel uszak lub niewielka sofa dadzą domownikom miejsce do odpoczynku i świetnie wyglądać będą w otoczeniu kominka. Sporą zaletą współczesnych dekoracji jest możliwość ich instalowania nawet w mieszkaniach bez dostępu do przewodu kominowego. Wszystko dzięki istnieniu kominków elektrycznych, które pozwalają na montaż w dowolnym miejscu. Imitują one płomienie i dym, wprowadzając do salonu pożądany klimat.

Na jakie jeszcze kominki warto się decydować w nowoczesnym wystroju wnętrz? Świetnym wyborem będą tradycyjne kominki z otwartym paleniskiem, wyglądające efektownie zwłaszcza w dużych pomieszczeniach. Praktyczną opcją będą z kolei kominki z zamkniętym wkładem kominkowym. Oprócz zapewniania rodzinnej atmosfery w salonie mogą przydać się do ogrzania budynku. Sprawdź, jak wkomponować je w wystrój pokoju dziennego!

Przytulne kominki – nowoczesne aranżacje wnętrz

Podczas urządzania salonu można postawić na dużą dowolność. Nie istnieje bowiem uniwersalny zestaw mebli, z którymi dobrze wyglądają wszystkie kominki. Nowoczesne aranżacje salonów komponowane są zwykle w oparciu o designerskie fotele i kanapy. W otoczeniu kominków dobrze wyglądają miękkie fotele uszaki, czy sofy na drewnianych nogach. Tradycyjne aranżacje to duże kanapy skórzane, bądź puszyste fotele z miękkimi podnóżkami. W salonie z kominkiem nie powinno zabraknąć drewnianego regału lub komody, a także stolika kawowego. Można zdecydować się zarówno na modele drewniane, jak i wykończone szklanym blatem.

Tradycyjny kominek w salonie, aranżacje i pomysły

Osoby chcące stworzyć przytulny klimat wnętrza i pragnące ogrzać się przy ciepłym płomieniu ogniska, powinny wybrać tradycyjne kominki w salonie. Aranżacje zawierające w sobie kominki murowane lub z kamienną obudową warto uzupełnić o ciepłe dekoracje. Na oknach dobrze zawiesić przytulne zasłony, a na kanapie ułożyć poduszki z miękkimi poszewkami. Warto zatroszczyć się także o wykończenie podłogi. Na panelach lub płytkach podłogowych można ułożyć dywan z długim włosiem w kolorze pasującym do pozostałych dekoracji salonu. Świetnym pomysłem będzie także wstawienie do pomieszczenia kosza wiklinowego, w którym umieszczone będą koce i pledy do okrycia ciała.

Kominki - nowoczesne aranżacje do twojego domu

Kominki, nowoczesne aranżacje z klimatyczną atmosferą

Posiadacze mieszkań z brakiem dostępu do przewodu kominowego mogą wybrać kominki nowoczesne. Aranżacje z urządzeniami zasilanymi na prąd są równie efektowne, co w przypadku salonów z kominkami na drewno. Kominek elektryczny zamontować można pod telewizorem, bądź w narożniku ściany. Szczególnie efektownie dekoracje te będą wyglądać w otoczeniu nowoczesnych materiałów wykończeniowych. Surowy beton lub kamienne płytki na ścianie będą doskonałym uzupełnieniem dla kominka. W salonie nie może zabraknąć dodatkowego źródła światła. Zarówno w pobliżu kominka opalanego drewnem, jak i modelu elektrycznego warto ustawić dużą lampę podłogową z abażurem. Wniesie ona do wnętrza więcej przytulnego i ciepłego klimatu, oświetlając salon łagodnym światłem.

Zainspiruj się pomysłami na wystrój wnętrza i zdecyduj się na montaż unikatowej dekoracji w swoim domu. Możesz zdecydować się na różne kominki w salonie. Aranżacje zaproponowane w poradniku pomogą Ci urządzić pokój z tradycyjnym kominkiem na drewno lub nowoczesnym kominkiem na prąd. Stosując nasze wskazówki spełnisz marzenie o klimatycznym nastroju w salonie.

Zobacz też aranżacje nowoczesnej jadali (https://dladomu.com.pl/nowoczesny-styl-w-twojej-jadalni/) oraz jak połączyć antyczne meble z nowoczesnym wnętrzem (https://dladomu.com.pl/antyki-wnowoczesnym-wnetrzu/).

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy