Prąd do firmy – na co zwracać uwagę przy wyborze sprzedawcy

Szukanie oszczędności jest czymś zupełnie normalnym, gdy prowadzi się firmę. Zredukowanie wszelkich możliwych kosztów może przynieść duże korzyści i pozwolić na przeznaczenie części pieniędzy na inne sprawy. Podwyżki dla pracowników, nowy sprzęt, remont, wyjścia integracyjne. Szukanie oszczędności warto więc rozpocząć tam, gdzie można zyskać najwięcej, czyli w podstawowych opłatach. Jedną z nich jest oczywiście prąd. Wybierając nowego dostawę, trzeba zwracać uwagę na 5 ważnych punktów. Prezentujemy je poniżej po to, byście wybrali najlepszy prąd dla firmy.

1. Taryfa firmowa na energię elektryczną

Pierwsza i podstawową rzeczą, jaką należy wziąć pod uwagę, wybierając dostawcę prądu, jest kwestia, czy ów dostawca w swej ofercie ma taryfę firmową. Jeśli nie, od razu odrzućcie tę możliwość. Taryfa firmowa to taryfa stworzona właśnie dla was, z myślą o większych i mniejszych przedsiębiorstwach. Jeśli nie ma jej u wybranego dostawy, to nie macie tam czego szukać. Oferty te przede wszystkim zakładają plany taryfowe, dzięki którym w pewnych godzinach prąd jest tańszy, i np. działające całą dobę serwery nie kosztują firmy milinów. Ponadto zakładają one wiele dodatkowych ulg i promocji.

2. Czy dany dostawca świadczy usługi na moim terenie

To również jest bardzo ważne. Nie wszyscy dostawcy energii elektrycznej mogą świadczyć dostawę energii na dowolnym terenie. Zdarza się tak, że siedziba firmy jest zbyt oddalona od głównych ośrodków miejskich i doprowadzenie tego czy innego źródła prądu będzie po prostu zbyt trudne.

3. Pewność i stabilność

W firmach prąd musi być zawsze. Trudno wyobrazić sobie pracę w biurze, która co kilka godzin jest przerywana brakami prądu. Dlatego wybierając dostawcę, musimy dokładnie sprawdzić, czy proponowana przez niego oferta spełnia wszelkie nasze wymagania, czy dostawca ten jest pewien, czy proponowany przez niego prąd rzeczywiście jest dobrej jakości i nie przydarzają się częste przerwy w jego nadawaniu.

4. Ceny i prowizje

Taryfa firmowa na energię elektryczną powinna być jedną z tańszych taryf. Prąd działa niejednokrotnie 24 godziny na dobę i dlatego szalenie ważne jest to, by dany dostawca miał po prostu niskie ceny. Na ceny składają się wiele aspektów, a jednym z nich jest prowizja, jaką pobiera dostawca. Szukajcie firm, które mają te prowizje jak najmniejsze. Ponadto warto także dopytać o promocje i rabaty dla dużych przedsiębiorstw.

5. Wygoda płacenia rachunków

Nie ma chyba nic gorszego niż comiesięczne sprawdzanie liczników. Dlatego jedną z najwygodniejszych opcji w przypadku płacenia rachunków jest prognozowana opłata z góry. Dzięki niej co miesiąc wpłacamy równą kwotę na nasze konto u dostawcy, a pod koniec roku następuje rozliczenie. Możemy dostać zwrot lub konieczna będzie dopłata.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy