Modne osłony okienne w 2023 roku

Jednym z głównych trendów w dekoracji okien na 2023 rok jest minimalizm. Coraz częściej sięgamy po proste, ale eleganckie rolety w jednolitych kolorach, stanowiące subtelny akcent w pomieszczeniu. Kolejnym trendem jest miłość do natury, która odzwierciedla się w roletach w kolorach ziemi oraz wzorach roślinnych. W pokojach dziecięcych i młodzieżowych warto sięgnąć natomiast po rolety drukowane, a balkon lub taras osłonić nowoczesnymi roletami zewnętrznymi.

Aktualne trendy a materiały na rolety

W tym roku królują minimalistyczne tkaniny o stonowanych kolorach. Widoczny jest także trend zwany biofilią i we wnętrzach w takim stylu stosowane są rolety lub zasłony w kolorach ziemi bądź ze wzorami flory i fauny.

Kolejnym utrzymującym się już kilka lat trendem jest ekologia. Coraz częściej zwracamy uwagę na to, jakie materiały są używane do produkcji mebli, dekoracji, tekstyliów czy właśnie rolet. Oprócz rolet drewnianych, popularnością cieszą się te wykonane z naturalnych tkanin, jak bawełna, len lub jedwab. Takie rolety są przy tym niezwykle eleganckie.

Najnowsze kolekcje rolet czy zasłon bazują również na materiałach poliestrowych i bawełnianych pozyskiwanych z recyklingu. To kolejny proekologiczny trend, który widoczny jest w całej branży wnętrzarskiej, modowej jak i w wielu innych.

Poszukując ciekawych tkanin na rolety, warto przyjrzeć się ofercie firmy ALBEDUM: https://www.albedum.pl/portfolio/kolekcja-tkanin-roletowych, która specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości materiałów na osłony okienne.

Foto rolety

Coraz popularniejsze stają się również rolety z wydrukami. Zaawansowana technologia druku cyfrowego daje niemal nieograniczone możliwości personalizacji. Można wybierać spośród setek wzorów, a nawet zamówić własny projekt. Rolety z wydrukami to idealne rozwiązanie do pokoju dziecięcego, młodzieżowego, jak również np. do salonów beauty.

Rolety smart

Rolety z automatycznym sterowaniem to kolejny trend w dekoracji okien, który już na dobre zadomawia się we wnętrzach. Sterowanie osłonami okiennymi za pomocą aplikacji mobilnej jest wygodnym i praktycznym rozwiązaniem, pozwalającym na szybkie dostosowanie poziomu światła w pomieszczeniu. Czujniki światła pozwalają na optymalne wykorzystanie promieni słonecznych, co przekłada się także na obniżenie kosztów energii.

Zewnętrzne rolety materiałowe

Zewnętrzne rolety typu screen doskonale nadają się do zabudowy tarasu, altany, werandy czy balkonu. Dzięki nim można stworzyć miejsce do wypoczynku na świeżym powietrzu.

Rolety takie wytrzymają nawet bardzo silne podmuchy wiatru oraz są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne jak np. deszcz czy grad.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy