Meble kuchenne narożne – efektywne wykorzystanie przestrzeni

Jeśli szukasz mebli do swojej nowej kuchni, rozważ kupno mebli kuchennych narożnych. Są doskonałym pomysłem na aranżację mniejszej i większej przestrzeni. Zestaw mebli narożnych ma w sobie ogromny potencjał.

Miejsce, które jednoczy

Od dobrze zaprojektowanej kuchni zależy codzienne funkcjonowanie wszystkich domowników. Dlatego ważne, aby była ona funkcjonalna, przyjemna i wygodna. Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w mieszkaniu. To tutaj szykujemy posiłki, jemy, czasem pracujemy. To miejsce, które jednoczy przy kuchennym stole wszystkich członków rodziny. W kuchni najprzyjemniej prowadzi się nocne rozmowy z przyjaciółmi przy winie, z dziećmi piecze się ciastka, z małżonkiem szykuje sobotnią kolację. Przemyślane zaaranżowanie tej ważnej dla wszystkich przestrzeni jest kluczem do sprawnej organizacji i przyjemnego życia na co dzień.

Kuchnie narożne – cechy charakterystyczne

Urządzając kuchnię, rozważmy zakup mebli kuchennych narożnikowych. Tworzą one kształt litery L. Taki układ pozwala maksymalnie wykorzystać metraż pomieszczenia – jest ergonomiczny i spełnia oczekiwania gospodarzy, zwłaszcza tych, którzy uwielbiają gotować i spędzać czas w kuchni. Meble kuchenne narożnikowe pasują do różnych typów kuchni – zamkniętej lub otwartej na salon, w której meble kuchenne nawiązują stylistyczne do wystroju pozostałej części mieszkania. Meble kuchenne narożne są tak zaprojektowane, aby spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Systemy mebli narożnych umożliwiają tworzenie wielu aranżacji. Wszystkie powstają z myślą o maksymalnych udogodnieniach i są odpowiedzią na potrzeby rynku.

Praktyczny trójkąt

Gdy mowa o kuchni narożnej trójkąt roboczy, czyli rozmieszczenie mebli kuchennych na planie trójkąta. Taki schemat pozwala zachować właściwe odległości między trzema strefami – zmywania, gromadzenia zapasów (lodówka i spiżarnia) oraz gotowania (płyta grzewcza i piekarnik). Przestrzeń między strefami powinien wypełniać blat, na którym można przygotowywać posiłki, układać zakupy itp. Zlewozmywak i lodówka powinny znajdować się niedaleko siebie. Płyta grzewcza po drugiej stronie. Wszystkie elementy tego typu zabudowy kuchennej są w zasięgu ręki, nie ma między nimi dużej odległości. Dzięki temu gotowanie staje się łatwiejsze i przyjemniejsze. Nie musimy biegać po kuchni w poszukiwaniu niezbędnych akcesoriów. Tu każda rzecz ma swoje miejsce.

Meble kuchenne narożnikowe pozwalają na dobrą organizację pracy i na zachowanie w kuchni porządku. W asortymencie sklepów meblowych dostępne są gotowe modele tego rodzaju kuchni. W ofercie sklepu Maruś znajdują się eleganckie i funkcjonalne linie mebli kuchennych narożnych, wykonanych z najwyższych jakościowo materiałów. Meble zapewniają wygodę użytkowania i maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Firma Maruś oferuje stylowy i ponadczasowy design mebli i regałów kuchennych narożnych.

Regały kuchenne narożne

Jednym z elementów zestawu są regały kuchenne narożne, które pozwalają wykorzystać maksymalnie metraż kuchni i dobrze go zagospodarować.

Regał wiszący narożny jest praktycznym rozwiązaniem na aranżację rogu kuchni. Płynnie połączy strony kuchni narożnej. Pomieści też dekoracyjne kubki, szklanki, dzbanki, kwiaty w doniczkach czy książki. Regały kuchenne narożne dostępne są w różnych wielkościach, stylach, kolorach i formach. Wykonane są często z drewna, płyt meblowych laminowanych bądź forniru. W sklepach meblowych spotkać możemy regały stojące (także z nadstawkami) oraz wiszące w różnych stylach – klasycznym, rustykalnym, industrialnym, skandynawskim, eklektycznym. Regały kuchenne narożne z nadstawkami są w stanie pomieścić pokaźne zbiory naszej biblioteczki lub niemałą liczbę akcesoriów kuchennych. Regały narożne sprawdzają się zwłaszcza w kuchniach małych, w których szczególnie ważne jest wykorzystanie każdego wolnego centymetra.

Regał narożny jest funkcjonalnym, a jednocześnie ciekawym wizualnie rozwiązaniem zagospodarowania trudnej rogowej przestrzeni.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy