Loftowe domy – przyszłość współczesnego budownictwa

Jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie podejrzewał, że na rynek budownictwa wkroczą modułowe konstrukcje, które znacznie skrócą czas budowy domu.

Tak zwane loftowe domy https://loftowedomy.pl/ podbijają serca miłośników nowoczesnego designu oraz ekologicznych rozwiązań, które wpływają pozytywnie na naturalne środowisko naszej planety. Szybkość budowy domu oraz ładny wygląd to jednak nie jedyne zalety. Co jeszcze warto wiedzieć o loftowych domach? Sprawdzamy!

Loftowe domy jako alternatywa dla budownictwa tradycyjnego

Szybki czas budowy loftowych domów wynika z produkcji poszczególnych elementów obiektu w fabryce, który trwa znacznie krócej niż budowa domu metodą tradycyjną. Tuż po zatwierdzeniu projektu rozpoczyna się etap produkcji wszystkich komponentów. Z reguły proces ten nie trwa dłużej niż kilka tygodni. Warto przy tym wiedzieć, że komponentami modułowych konstrukcji są gotowe ściany, które zaraz po wyprodukowaniu i skompletowaniu zostają przetransportowane na miejsce wskazane przez inwestora. Po tym następuje najciekawszy etap prac – wszystkie elementy powstającego domu zostają złożone niczym układanka w jedną całość. Etap może zostać ukończony w zaledwie kilka dni – szybkość realizacji inwestycji zależna jest od wielkości budynku oraz jego ostatecznej formy. Składanie domu może zostać wykonane praktycznie o każdej porze roku. Pogoda nie ma tu większego znaczenia, dlatego ostatni etap prac może zostać wykonany nawet w środku zimy.

Choć sposób tworzenia obiektów może budzić u niektórych osób wątpliwości, to jest to skuteczna i coraz chętniej wybierana alternatywa dla budownictwa murowanego. I w sumie nic w tym dziwnego, skoro loftowy dom można postawić w zaledwie kilka tygodni, natomiast murowany w około 2-3 lata. Co więcej, koszty związane z budową loftowego domu są zdecydowanie niższe niż budowa obiektu murowanego o podobnych rozmiarach. Wkroczenie domów modułowych zapoczątkowało zatem nową erę, w której nie trzeba już czekać na wyschnięcie fundamentów, ułożenie każdej cegiełki z osobna i kolejne czekanie aż wszystko ponownie wyschnie. Rozwiązanie pozwala na szybsze spełnienie marzenia o postawieniu własnego domu, a więc i szybszemu wprowadzeniu się do obiektu.

Co jeszcze wyróżnia loftowe domy?

Szybkość budowy to cecha charakterystyczna dla domów modułowych. Na tym jednak nie kończą się zalety takiego budownictwa – jest ich znacznie więcej.

Loftowe domy to także:

  • nowoczesny design i przestronność obiektu;
  • większa mobilność, która pozwala na przeniesienie budynku w inne miejsce. W razie potrzeby cały budynek można rozłożyć, przetransportować i ponownie złożyć w całość w zupełnie innym miejscu;
  • energooszczędna i zrównoważona produkcja, która jest zasługą wykorzystania sprawdzonych materiałów, które nie oddziałują negatywnie na środowisko;
  • jakość i odporność na różne warunki atmosferyczne przez długie lata;
  • atrakcyjna cena – w porównaniu do budownictwa tradycyjnego (tj.murowanego), loftowe domy są znacznie tańsze, ponieważ nie wymagają zatrudniania całej ekipy budowlanej oraz zakupu wszystkich niezbędnych materiałów budowlanych.

Warto przy tym wiedzieć, że loftowe domy to budynki, które na specjalne życzenie inwestora mogą zostać wykonane aż pod klucz. Oznacza to, że zamówiony projekt uwzględnia wykończenie wraz z drzwiami, oknami oraz gładkimi i gotowymi do pomalowania ścianami.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy